49., pátek 3. 3. 2000
Sparta - Karlovy Vary SPA - KVA
Sparta: Bříza - Benýšek, Holý, Kučera, Nedvěd, Ptáček, Rebolj, Šrek - Broš, Chabada, Eiselt, Hlinka, Kašpařík, Kratěna, Martinec P., Novák, Roubík, Vůjtek, Výborný, Zelenka.
Karlovy Vary: Pejchar - Divíšek, Dobroň, Malinský, Pavlas, Polák, Prošek, Snopek - Barus, Chlubna, Hruška, Ivan, Kalla, Košťál, Kverka, Martinec T., Pavelek, Podlaha, Procházka, Prokůpek.
Branky a nahrávky: 15. Chabada (Martinec, Výborný), 18. Eiselt (Kratěna, Broš), 30. Kratěna (Nedvěd, Broš), 46. Vůjtek (Výborný). Rozhodčí: Turčan - Chytil, Pospíšil. Vyloučení: 7:8. Diváci: 4570.
HC Sparta Praha

Komentář

Se čtyřmi útoky, které během zápasu změnily své složení, nastoupila pražská Sparta k rozlučce s domácím publikem v základní části. Chtěla bavit diváky, ale skoro celou třetinu jí trvalo, než ukázala, kdo je pánem na ledě.

Hned v první minutě mířil do tyče zblízka Procházka, pak ale bušila dlouho Sparta. Kučerovu teč vytěsnil Pejchar betonem, stejně jako Hlinkův technický pokus. V následné přesilovce Pražané soupeře sevřeli, ale chybělo jim zakončení. K tomu se dostal ve 13. minutě Eiselt, ani jeho průnik však v síti neskončil. V 15. minutě vybojoval Pavlas svou důsledností puk v útočném pásmu a následnou střelu Chlubny musel zastavit Bříza. V poslední pětiminutovce domácí splnili slib pohledného hokeje a dvakrát do šroubku rozebrali hostující hokejisty. Po přihrávce Martince mířil neomylně do prázdné branky Chabada, stejně jako po zmatku v karlovarské obraně v 18. minutě Eiselt.

Ve 24. minutě zaměstnal domácí obranu znovu Procházka, povětšinou se však Becherovka bránila, protože zaznamenala během třetiny čtyři vyloučené. V první přesilovce trefil Kratěna tyč, ale ve druhé už udeřilo díky Kratěnovi, který uspěl střelou od modré čáry - 3:0. Pejchar si tak vybral svoji tradiční slabou chvilku a pak likvidoval jednu sparťanskou šanci za druhou. Neuspěli Hlinka se Zelenkou v oslabení, ani Chabada, Martninec, Broš a nakonec ani Eiselt po geniální Nedvědově přihrávce na modrou. V závěru třetiny si aplaus vysloužil Bříza za likvidaci Chlubnova nájezdu.

Definitivně Západočechy pohřbil Vůjtkův krásný blafák ve 46. minutě. Během třetiny se pak střídaly pěkné hokejové okamžiky, prováděné s vědomím, že Sparta drží zápas v moci a spousta (možná až zbytečných) vyloučení na obou stranách. Jindy by se diváci i hráči asi velmi rozčilovali, ale tentokrát se v klidné atmosféře odehrálo i trestné střílení Vůjtka v 58. minutě, nařízené za hození hole brankářem Pejcharem. Ten svoji chybu napravil, když postavil do před hůl sparťanského křídla svůj chránič. V posledních minutách patřily ovace publika domácím hráčům, kteří v dlouhodobé části doma utrpěli jen dvě porážky a s přehledem vybojovali první místo. To se jim naposledy povedlo v sezoně 1995/96, když předčili i úřadujícího mistra, Vsetín.

Ohlasy trenérů

Miloš Říha, Becherovka: Obě mužstva dnes dokázala proč jsou v tabulce, kde jsou. Bylo to volnější utkání, nehrálo se moc do těla. Z počátku jsme měli ze Sparty respekt, pak jsme si přece vytvořili řadu šancí. Spartě gratuluji, byla lepší.

Pavel Hynek, Sparta: Tíhu zápasu jsme rozložili na více hráčů a po vstřelení gólů jsme již kontrolovali hru. Souhlasím, že se hrálo v poklidu. Zranění Žemlička a Sýkora nastoupí v pátek. Pro play-off si soupeře nevybíráme, je nám jedno jestli to bude Znojmo nebo Pardubice.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kempný: Máme co zlepšovat, závěr nekomentuji

Buchtele: Hráli jsme dobře ve všech situacích

KLA - SPA 1:7 - Emoce, první góly a výhra

JUN: LIB - SPA 1:3 - Výhra a skvělé přesilovky!