FIN3, čtvrtek 13. 4. 2000
Vsetín - Sparta VSE - SPA
Vsetín: Čechmánek - Jaškin, Srdínko, Suchý, Tesařík, Zábranský, Zubíček - Anroněnko, Bělohlav, Dopita, Mařák, Pardavý, Patera, Procházka, Stantien, Tomajko.
Sparta: Bříza - Benýšek, Kučera, Nedvěd, Ptáček F., Sýkora M., Šrek - Broš, Chabada, Eiselt, Havelka, Hlinka, Martinec, Vůjtek, Výborný, Zelenka, Žemlička.
Branka a nahrávka: 49. Výborný (Kučera). Rozhodčí: Rejthar - Český, Kostka. Vyloučení: 3:1, navíc Hlinka (SPA) 10 min. Diváci: 5240.
HC Sparta Praha

Komentář

Očekávaný třetí finálový duel mezi Spartou a Vsetínem zcela zaplnil stadion Lapač. Domácí museli vyhrát, aby si uchovali naději na obhajobu titulu.

Do zápasu vlétl útočně podle očekávání Vsetín. Dopita ve třetí minutě pronikl před Břízu, ale nepřekonal ho z dorážky ani on, ani Pardavý. Mařák získal za tři minuty puk po chybě hostí, ale Stantienova střela z otočky neměla potřebnou razanci. Znovu Pardavý využil pasu z hlouby domácí obrany, Bříza jeho střelu po ledě zlikvidoval rozklekem. Pak Patera proniknul mezi dvěma hráči do šance, ale v tísni nemohl pohodlně zakončit. Tlak opadl, Sparta domácí pouštěla stále méně. Ve 14. minutě kryl Bříza skákavý puk vystřelený od modré Stantienem. Do kompaktnosti ve finále nejlepšího sparťanskému útoku promluvil desetiminutový osobní trest pro Hlinku, toho musel nahradit Havelka. V 19. minutě Patera tečoval Bělohlavův pokus od mantinelu, ale brankář Sparty byl nepřekonatelnou překážkou. Střely v první části byly 14:4 pro Vsetín!

První gólovku si hosté vytvořili ve 23. minutě, Výborného švih prošel Čechmánkovi mezi betony, ale na poslední chvíli je vytočil tak, že puk nasměroval do rohu. Rychlou akci předvedl ve 29. minutě znovu kompletní druhý útok, do střely Hlinky na zčásti odkrytou branku se vrhl Zábranský. V přesilovce se před brankou ocitl Vůjtek, ale neměl prostor a minul. Domácí měli ve druhé polovině druhé třetiny opět převahu. Neujala se šance Patery ani střela Antoněnka. Ve 38. minutě našel Bělohlav Pateru. Jeho dobrou střelu rozklekem řešil Bříza. Hosté měli puk v držení sice poměrně často, ale do šancí chodili málo. Vystřelili znovu jen čtyřikrát.

Spartu uděláme, znělo z tribuny. Holešovičtí ovšem hráli s neuvěřitelným sebevědomím a vyčkávali. V úvodu třetí části ještě zahrozil Pardavý, ale Bříza první střely měl a dorážky obrana nepřipustila. Výborný se ocitl sám před Čechmánkem, ale puk nezvednul. Po vyčkávaní přišlo Martincem vyhrané buly, posunutí Chabady na Kučeru. Jeho ránu Čechmánek vyrazil a holí posunul puk do prostoru před brankou, kde čekal nepokrytý Výborný. Na jeho bekhend už nikdo nedosáhl. V čase 48:28 vedla Sparta 1:0. Ještě utužila obranu a také nepříjemně forčekovala a napadala. Domácí nemohli najít recept na fantastického Břízu. Ani Jaškin, který střílel před obránce, ani Procházka, který neurvale dloubnul pod ležícího fantoma finálové série. Pražanům se častěji otevíraly dveře do útoku. Krásná akce po ose Eiselt, Broš a Vůjtek skončila vyvedenou střelou posledně jmenovaného, zraněním Eiselta a důležitým vyloučením Tesaříka, který sparťanské křídlo seknul do zad. V přesilovce si Sparta kontrolovala hru, Vsetínu narůstala nervozita. Závěrečný tlak a power play znamenaly jen několik střel z dálky, i tu největší šanci Tesaříka půl minuty před koncem gólman kryl. V poslední sekundě došel puk k Břízovi - poslední zásah - a vypukla obrovská radost hráčů v červených dresech i početného tábora jejich fanoušků v hledišti. SPARTA PRAHA JE PO SEDMI LETECH MISTREM REPUBLIKY!

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Aaron Irving je novou posilou Sparty!

​David Tomášek odchází do zahraničí

Přijďte na sparťanský den dětí!

Herní přípravu odstartujeme v srpnu