9., pátek 29. 9. 2000
Sparta - Vsetín SPA - VSE
Sparta: Bříza - Dobroň, Hanzlík, Holý, Kroupa, Ptáček, Rebolj, Zábranský - Broš, Chabada, Duda, Hlinka, Kratěna, Martinec, Novák, Sivek, Vůjtek, Žemlička.
Vsetín: Kameš (12. Pešat) - Jaškin, Kuboš, Nedoma, Srdínko, Tesařík, Zubíček, Štrbák - Dopita, Hudler, Jantovský, Lipianský, Pardavý, Sochor, Stantien, Tomajko, Veselý, Žajgla.
Branky a nahrávky: 4. Hlinka (Žemlička, Vůjtek), 8. Žemlička (Ptáček, Hlinka), 9. Chabada (Martinec, Vůjtek), 10. Kratěna (Ptáček, Hlinka), 11. Vůjtek (Chabada, Martinec), 25. Martinec (Zábranský, Žemlička) - 11. Tomajko, 29. Jaškin (Štrbák, Stantien), 49. Dopita (Tesařík), 52. Pardavý (Dopita, Tesařík). Rozhodčí: Minář - Kostka, Český. Vyloučení: 3:3. Diváci: 3552.
HC Sparta Praha

Komentář

Večerní repríza loňského finále opět nepřilákala do Paegas Areny dobrou návštěvu. Domácí nastoupili ve vítězné sestavě z Havířova, tedy s Hanzlíkem místo Šreka, na soupisce se poprvé objevil Sivek.

První vyzkoušel Břízu Jantovský. Úřadovali ale jednoznačně Sparťané. Nejdříve neúspěšně Hlinka Kratěna, pak se ale prvně jmenovaný nadechl ke krásné individuální akci a švihem přehodil ležícího Kameše. V čase 7:00 při sparťanské přesilovce vystřelil od modré Ptáček a Žemličkova nepatrná teč mířila do branky - 2:0. Za 106 sekund ťuknul před bránou do kotouče Chabada a bylo 3:0. Za další minutu vytěžil z akce dva na jednoho Broš, pohrál si s Kamešem a zakončil mezi betony. Hosté si vzali oddechový čas, kanonáda ale nekončila. Přesně po deseti minutách hry se sice Tomajkovi podařilo zdálky snížit, ale do minuty dal pátý gól Sparty po krásném sólu pod víko Vůjtek. Kameše nahradil v brance Valachů Pešat. Sparta se stáhla zpět, Vsetín měl od této chvíle více ze hry, domácí ale hrozili brejky. Až v poslední minutě si vytvořila tlak nejlépe hrající Hlinkova pětka.

Do druhé třetiny se přelilo vyloučení Pardavého a Pražané svírali Vsetínské dál. Ve 25. minutě ujel Martinec a ukázkově zakončil pod horní tyčku - 6:1. Kratěna v kaskadérské poloze nezvýšil, a tak se prosadil Vsetín. Ve 29. minutě propálil Břízu střelou k tyči Jaškin. Chytil se náhradník Pešat, neuspěl proti němu Hlinka ani další. Bříza kryl se štěstím pokus Jantovského a snaha hostů narůstala. Z domácí střídačky naskočil místo zraněného Kratěny navrátilec Sivek. Byl sice hned vyloučen, ale Sparta v oslabení excelovala. I Vsetínu ubyl hráč, hřiště musel opustit po souboji u mantinelu Nedoma. Třetinu uzavřel gólovou šancí Patera, jeho bekhend ale Bříza chytil.

Hosté se snažili o zvrat, v těsné blízkosti branky se ocitl Pardavý a ve 49. minutě poslal Tesařík od modré přesnou přihrávku na Dopitu. Ten neměl se zakončením do prázdné branky problémy. Naskočivší Žajgla měl osamocen před klecí na holi další gól, ani on, ani Lipianský sparťanského brankáře nepřekonali. To se povedlo až Pardavému 52. minutě. Střela k tyči znamenala snížení na 6:4. Domácí stáhli hru na dvě základní pětky, sedět zůstali Novák, Duda a Sivek. Na ledě bylo velmi vidět Dopitu, ale Sparťané i přes drtivý tlak v závěrečném oslabení výhru celkem bezpečně uhájili. Díku tomu vedou extraligu!

Ohlasy trenérů

Zdislav Tabara, Vsetín: Do utkání jsme vstoupili příšerně a díky tomu bylo hned na začátku rozhodnuto. Sparta kontrolovala vývoj zápasu. Povedla se nám až třetí třetina, kdy Sparta polevila.

František Výborný, Sparta: Vyšel nám na 100% úvod, ale Vsetín není zvyklý prohrávat takovým rozdílem. Polevili jsme a hosté málem utkání zkomplikovali. Vsetínu se nedává deset gólů nebo 5:0. Je těžké takové utkání dohrát, chcete, aby už byl konec, ale jde to horko těžko. Neusnuli jsme, hráči jen za tohoto stavu dělají místo vyhození kličky a snadno se stane chyba.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mladá krev v áčku: debuty i nové smlouvy

Hyka: Přípravu jsem měl intenzivnější než loni

Termíny extraligy: začneme proti Ocelářům

Pšenička: V Cornellu se na Spartu i Prahu těší