14., neděle 15. 10. 2000
Zlín - Sparta ZLN - SPA
Zlín: Hudáček - Hamrlík, Luža, Malena, Marušák, Zíb, Žižka - Ambruz, Balaštík, Barus, Čajánek, Čech, Jenáček, Korhoň, Kotásek, Leška, Rachůnek, Somík, Vala.
Sparta: Bříza - Dobroň, Kroupa, Nedvěd, Ptáček, Rebolj, Zábranský, Šrek - Chabada, Duda, Hlinka, Kratěna, Martinec P., Novák, Sivek, Slanec, Vůjtek, Zelenka, Žemlička.
Branky a nahrávky: 14. Žemlička (Zelenka), 60. Žemlička (Martinec). Rozhodčí: Turčan - Křivský, Dvořák. Vyloučení: 2:2, navíc Duda (SPA) 5 min + DKU, Čajánek (ZLN) 10 min. Diváci: 5834.
HC Sparta Praha

Komentář

Zásahy do sestavy provedli sparťanští trenéři po prohraném duelu v Pardubicích. Do základní sestavy přibili Dobroň a Slanec, chyběl naopak Holý a nemocný Broš. Domácí se museli obejít bez opory Okála.

Utkání začalo v rychlém tempu, Sparta byla v úvodu utkání nebezpečnější než soupeř. Domácí se ale postupem času v útočné aktivitě vyrovnali Pražanům. Nejvíce útočná Čajánkova řada několikrát zatopila před Břízovou brankou, ale brankář Sparty chytal bezchybně. Poradil si i s pokusy Valy a Balaštíka. Sparťané Martinec a Šrek proti Hudáčkovi také neuspěli. Pak přišla chyba domácí obrany, Zelenka našel Žemličku, ten projel až před branku Zlína a střelou mezi Hudáčkovy betony otevřel skóre - 0:1. Ještě jednou se ocitl ve slibné pozici Martinec, jeho pokus však pouze prosvištěl podél brankové čáry.

Méně hokeje a více emocí ovládalo hrací plochu ve druhé třetině. Domácí Jenáček nedal samostatný nájezd a i další šance Ševců končily na Břízovi. Po bitce Dudy a Čajánka musel prvně jmenovaný pod sprchy, Čajánek vyvázl se čtyřmi minutami pobytu na hanbě. Přes poměr střel 14:5 ve druhé části Zlínští pražskou defenzívu neudolali.

Ve třetí části se ještě více prohloubil rozdíl mezi útočícím a bránícím se mužstvem. Břízovi mohli Sparťané děkovat. Přes soustavný tlak domácích pochytal za dvacet minut všech 18 pokusů na svou branku a celkově si připsal přes čtyřicet zásahů. 102 sekund před koncem si domácí vzali oddechový čas, Holešovičtí však potvrdili své vítězství v čase 19:15 gólem do prázdné branky. I druhou gólovou střelu zařídil Žemlička. Sparta si udržela druhé místo v tabulce.

Ohlasy trenérů

Pavel Hynek, Sparta: Chtěli jsme hrát na čtyři kompletní pětky, ale protože Broš onemocněl a Radek Duda byl vyloučen do konce utkání, nešlo to. Zaměřili jsme se na defenzívu, nahazovali jsme kotouče. Výrazně nás podržel brankář Bříza. Ve Zlíně byla výborná atmosféra, a to se nám hraje vždy dobře. Oceňuji vyspělost publika, které poděkovalo domácím hráčům za bojovný výkon.

Antonín Stavjaňa, Zlín: Diváci si dnes přišli na své. Porážka nás hodně mrzí, protože jsme podali bojovný výkon, nebylo nám to ale nic platné. O výsledku utkání rozhodl první gól Sparty, který ovlivnil průběh celého zápasu. Mužstvu děkuji že se do poslední chvíle nevzdávalo.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Gross: Bylo pro mě důležité, aby Miloš zůstal

Herní přípravu odstartujeme v srpnu

Kondiční kouč Ježek: Prostředí je parádní!

Sparta si pojistila nadějné mladíky