příp., pátek 14. 2. 2014
Slavia - Sparta SLA - SPA
Slavia: Svoboda – Kadlec, Štich, Holub, Valach, Kolařík, Wharton, Šenkeřík, Knot – Tomica, Jelínek, Bednář – Sklenář, Růžička, Skokan – T. Doležal, Langhammer, Krenželok – Poletín, Žejdl, Stránský. Trenér: Vladimír Růžička.
Sparta: Málek – Polášek, Sičák, Piskáček, Švrček, Krejčík, Hrbas, Mikliš – T. Rachůnek, Přibyl, Simon – I. Rachůnek, Divíšek, Klimek – Forman, Pech, Bahenský – Kočí, Chlapík, Procházka. Trenér: Josef Jandač.
Branky a nahrávky: 4. Tomica (Kadlec, Bednář), 35. Wharton (Krenželok), 37. Wharton (Skokan, Růžička), 60. Skokan (Růžička, Sklenář) – 12. Piskáček (Přibyl), 57. Klimek (Hrbas). Vyloučení: 4:1. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.
HC Sparta Praha

Komentář

Do zápasu vstoupili červenobílí v bráně s Adamem Svobodou, ale více práce měl v prvních minutách jeho protějšek střežící klec holešovického týmu. Nebyl jím nikdo jiný než Roman Málek, bývalá velká opora domácích. Mistr ligy se Slavií z roku 2003 musel lovit puk ze sítě již ve 4. minutě utkání. Bednář se dobře prosmýkl mezi beky Sparty a odražený puk se dostal k Marku Tomicovi, který otevřel skóre.

Sparta poté vyrovnala hru a pro domácí nastaly těžké chvíle. Zvláště když byl pár sekund po Skokanovi vyloučen za zdržování hry ještě Wharton, a hostům se tak naskytla výhoda v podobě téměř dvouminutové přesilovky pět na tři. Sparta tuto příležitost využila ve 12. minutě, kdy se po přihrávce Přibyla nechytatelně z mezikruží trefil Jan Piskáček a bylo vyrovnáno.

Druhá třetina přinesla velké šance na obou stranách, avšak ani hostům, ani v samostatném nájezdu osamocenému Whartonovi se nepodařilo změnit skóre. Na druhé straně nebezpečně kontroval hostující Pech a Svobodu zachránila tyčka. Kyle Wharton se dočkal ve 35. minutě. Zvýšenou aktivitu domácích zakončil kanadský bek sešívaných střelou do horního růžku branky. O dvě minuty později hrála Slavia přesilovku a opakovalo se téže představení se stejným obsazením. Kyle Wharton téměř z totožného místa střílel a Málek se pouze ohlédl za pukem. Dvougólové vedení přidalo Růžičkově týmu na chuti a Spartu zachránil od další branky jen pohotový Málek.

S blížícím se koncem ve třetí části Sparta viditelně přidala a Svoboda musel řešit nejednu zapeklitou situaci před vlastní brankou. Po závaru v 57. minutě snížil Lukáš Klimek na 2:3. Ještě hůře mohlo být o chvíli později, ale Bahenský se zblízka před domácím gólmanem neprosadil. Hosté otevřeli obranu a toho mohl využít Jelínek, jeho kličku ale po samostatném úniku Málek vystihl. Spartě se již vyrovnat nepodařilo, do prázdné brány naopak pojistil výhru sešívaných Dávid Skokan.

Ohlasy trenérů

Vladimír Růžička (HC Slavia Praha): Přípravný duel splnil vše, co se od něj dalo očekávat. V dlouhé přestávce jsme si zahráli, abychom se udrželi v určitém tempu. Doufám, že se nikdo nezranil. To, že jsme Spartu porazili, nic neznamená, protože hrála bez několika hráčů základní sestavy. My se teď musíme soustředit na závěr základní části, abychom to úspěšně dohráli.

Josef Jandač (HC Sparta Praha): Myslím, že utkání splnilo účel pro obě mužstva. Vytvořili jsme si tréninkové prostředí pro zápas a důležité je, že se nikdo nezranil. Díky absenci reklamních přestávek se hrálo celkem v tempu a utkání mělo i dobré nasazení. Máme trochu marody, tak jsem musel vzít, co bylo k dispozici. Ale s naším výkonem jsem byl celkem spokojený, jenom předbrankové prostory nám dělaly trochu problém.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Domácí jízda pokračuje, přijedou Vítkovice!

Sobotka: Chyběl nám pohyb a myšlenka

JUN: SPA - LIT 5:4 - Vítězná série pokračuje

Den otevřených dveří pro budoucí hokejisty