AAL - SPA 2:6 - První vítězství v Lize mistrů!

3., pátek 9. 9. 2022
Aalborg - Sparta AAL - SPA
Aalborg: Lillie – Koch, Drugge, Carstensen, Knudsen, Nielsen, Carroll, Frederiksen – Korsgaard, Jakobsen, Kabanov – Spelling, Bjorkstrand, Gooch – Ladehoff, Rollin Carlsson, Højbjerg – Nielsson, Marcussen, Anker – Boesen.
Sparta: Kořenář – Moravčík, Krejčík, Polášek, Graňák, Němeček, Jandus, Jurčina – Sobotka, Horák, Řepík – Safin, Thorell, Kaše – Buchtele, Přibyl, Forman – Konečný, Vitouch, Hauser.
Branky a nahrávky: 30. Gooch (Bjorkstrand), 45. Jakobsen – 3. Řepík (Kaše, Sobotka), 6. Konečný (Řepík), 17. Řepík (Horák, Sobotka), 25. Forman, 41. Sobotka (Horák, Moravčík), 59. Horák (Řepík, Sobotka). Rozhodčí: Druseiks, Lundsgaard – Knøsen, Dalsgaard. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 295. Střely na branku: 22:28. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5, 2:6.
Vítězství je naše! Sparťané mají úspěšně za sebou odvetu v dánském Aalborgu, kde položili základní kámen úspěchu už v první třetině. Náš tým se prosadil celkem šestkrát a zvítězil v konečném součtu přesvědčivě 6:2. Spolehlivý výkon podal brankář Josef Kořenář, dvěma góly a jednou asistencí se pro změnu blýskl náš kapitán Michal Řepík. Sparťané se tak dobře naladili na velkou nedělní bitvu proti Lulee.

V utkání na ledě Aalborgu naskočil do branky mladý Josef Kořenář, který znovu dostal příležitost před zkušenějším Jakubem Kovářem. Domácí hokejisté začali aktivně a hned v první minutě musel Kořenář likvidovat svižnou střelu z pravé strany kluziště. Spartu posadila na koně úvodní přesilová hra, když obránce Drugge usedl na trestnou lavici za podrážení. Sparťané svou přesilovkou nepohrdli. Kaše našel na kruhu připraveného Michala Řepíka, který rychle poslal kotouč do branky.

Náš tým byl v první třetině velmi aktivní a soupeř z Dánska nenašel protihru. Sparťané se jen o pár minut později prezentovali další povedenou kombinací, když Řepík v situaci dva na jednoho vrátil touš Jakubu Konečnému, který bez jakýkoliv obtíží uklidil puk do odkryté branky. V dalším průběhu utkání se hra vyrovnala a poté, co domácí hokejisté neproměnili svou první přesilovku, opět udeřil náš tým. Horák našel Michala Řepíka v podobné pozici jako na startu utkání a náš kapitán v poklidu zavěsil do horní části branky. Sparťané odcházeli do kabin po první části spokojenější, vedli 3:0.

Domácí hokejisté byli ve druhé třetině velmi aktivní a brankář Kořenář se zprvu prostřední části již nenudil. Sparťanský brankář například zneškodnil i nebezpečnou střelu z otočky v mezikruží a posléze si vychutnal také střelu obránce Nielsena od modré čáry. Pražané byli zatažení v obranném pásmu, ale jako blesk z čistého nebe přišel gól Miroslava Formana, který v samostatném úniku překonal domácího gólmana svou střelou k tyčce. Náš tým byl od té doby znovu aktivnější a diktoval tempo hry. Řepíkova velmi nebezpečná rána v přečíslení dvou proti jednomu však nebyla gólově úspěšná.

Pražané dostali v dalším průběhu druhé třetiny k dispozici další početní výhodu, kterou ovšem přes velkou snahu nevyužili a jen krátce po skončení domácího oslabení Dánové udeřili. Bjorkstrand v rychlé jízdě našel svou přihrávkou od mantinelu před brankou připraveného Trevora Goocha, který jen nastavil svou čepel hokejky, pomocí níž usměrnil kotouč do horní části sparťanské branky. V dalších minutách měli sparťané další šance včetně střel Janduse či Sobotky, ale skóre se už nepohnulo.

Náš tým vstoupil do třetí třetiny v podobném tempu, jako v předchozích dvou částech. Navíc ihned v první minutě po příchodu z kabin Horák našel před brankou Vladimíra Sobotku, který si věděl rady před soupeřovým brankářem. Zkušený útočník doslova vykoupal gólmana Lillieho v jeho půlkruhu a bez větších obtíží poslal puk do sítě. V dalších minutách ujel do úniku Safin, jehož rána pouze vyprášila betony domácího brankáře. Domácí nesložili zbraně a Julian Jakobsen v přesilové hře překonal brankáře Josefa Kořenáře podruhé v utkání. Gól ještě vzápětí musel potvrdit rozhodčí u videa.

Domácí hokejisté cítili šanci zdramatizovat vývoj utkání a v dalších minutách znovu zatápěli našemu týmu. Bjorkstrandova přesná střela skončila jen na tyčce a brankář Kořenář si mohl společně se svými spoluhráči oddechnout. Náš tým následně ještě skóroval zásluhou Michala Řepíka a ve zbytku utkání další komplikace nepřipustil a po výhře 6:2 si připsal první tři body v základní skupině letošního ročníku Ligy mistrů. Teď nás čeká napínavá odveta ve švédské Lulee, které se pokusíme oplatit porážku z první vzájemné bitvy. Uspějí Pražané i tentokrát?