CEB - SPA 4:1 - Junioři z jihu Čech bez bodů

8., sobota 30. 9. 2017
České Budějovice - Sparta CEB - SPA
České Budějovice: Březina – Grauer, Kachyňa, Rákosník, Dosek, Kubeš, Brabec, Dudáček – Rolínek, Bláha, Prášek, Káník, Kaisler, Tejko, Kronus, Dančišin, Toman, Kašper. Trenér: Radek Kampf.
Sparta: Wolf – Frič, Simotics, Mrkvička, Eliáš, Hanuš, Karoch – Arnošt, Kadlec, T. Jandus, T. Schwamberger, Nacházel, Fabiánek, Larsen, Pejchal, Chlouba, Kropáček, T. Pšenička, Dubský. Trenér: Pavel Geffert.
Branky a nahrávky: 13. Tejko (Dosek), 20. Kubeš (Kaisler), 44. Kachyňa (Dančišin), 46. Dančišin (Kachyňa, Káník) - 17. Eliáš (Hanuš, T. Pšenička). Rozhodčí: Pražák - Keuzer, Samuel. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 126. Střely na branku: 47:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
K dalšímu venkovnímu zápasu museli svěřenci trenéra Pavla Gefferta cestovat na jih do Českých Budějovic. Zde Sparta chtěla odčinit svoje zaváhání v Plzni. Od začátku utkání se však lépe dařilo Jihočechům, kteří dirigovali tempo hry. Po dvou třetinách prohrávali hosté 1:2 a v posledním dějství inkasovali ještě dvakrát. Po porážce 1:4 se tak vracejí domů s prázdnou. O jedinou sparťanskou branku v tomto utkání se postaral zadák Filip Eliáš.

První třetina v utkání mohla přítomné diváky v Budvar aréně bavit. Sparťanům byla nabídnuta první přesilová hra v utkání, tu ale zužitkovat nedokázali. S rychlou odpovědí tak přišel Motor. Stanislav Dosek uvolnil dobrou přihrávkou Miroslava Tejka, který si sjel před branku Wolfa a svým bekhendem ho dokázal překvapit. O pár minut později ale dostali hosté další možnost v podobě přesilové hry. Filip Eliáš z vrcholku kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě, a zařídil tak svému týmu vyrovnání. Necelou minutu před koncem úvodního dějství zápasu napřáhl na modré čáře Jiří Kubeš, jenž vyslal přesný projektil mezi Wolfovy betony, a hostující gólman tak mohl lovit ze své sítě druhý gól.

Ve druhé periodě měl Motor tři početní výhody oproti jedné sparťanské. O něco slibnější šance měla ale přeci jenom pražská Sparta. Volné cesty k brance zkoušel využít Jaroslav Chlouba, trefil ale jen pravou tyč domácí klece. Pár sekund před koncem prostřední třetiny měl další šanci tentýž hráč, ovšem z dobré pozice svou svižnou střelou prověřil jen beton domácího brankáře Březiny.

Chvíli po začátku posledního dějství se podařilo Motoru odskočit na dvoubrankový rozdíl. Ondřej Kachyňa využil volného prostoru na modré čáře a vystřelil. Jeho pokus se možná ještě otřel o někoho před brankou a Motor vedl 3:1. Následně přišla na řadu také využitá přesilovka domácích. Ondřej Kachyňa poslal přesně doprostřed kruhu přihrávku na volného Milana Dančišina, který nekompromisní ranou uštědřil Spartě čtvrtý gól. Hosté se dvě minuty před koncem dostali ještě do jedné šance, konkrétně to byl Tomáš Jandus, který si ale z dorážky vylámal zuby na dobře chytajícím Březinovi. Českobudějovičtí tak porazili Spartu 4:1 a napravili zaváhání proti Slavii.