6. 8. 2014 | Jakub Musil, Tereza Velikovská

CEB - SPA 4:7 - Na úvod přípravy vítězství!

příp., středa 6. 8. 2014
České Budějovice - Sparta CEB - SPA
České Budějovice: Kůdela – Punčochář, Parýzek, Růžička, Chmelíř, Vráblík, Mucha, Bajaník, Semrád – Kuchejda, Pajič, Boháč – Nouza, Straka, Heřman – Marek, A. Přibyl, Pašek – Vaniš, Bárta, Švihálek. Trenér: Petr Rosol.
Sparta: Novotný – Piskáček, Ďaloga, Polášek, Hrbas, Zadražil, Švrček – Sabolič, Torquato, Cingel – Chlapík, Volek, Bahenský – Procházka, Schwamberger, Dvořáček. Trenér: Josef Jandač.
Branky a nahrávky: 14. Bárta (Marek), 26. Vráblík (Vaniš, Mucha), 56. Vráblík (Pajič, Boháč), 58. Vaniš (Bárta) – 32. Cingel (Polášek, Hrbas), 36. Cingel (Ďaloga), 39. Bahenský (Chlapík, Volek), 40. Cingel (Sabolič, Torquato), 45. Schwamberger, 58. Cingel (Torquato), 58. Torquato. Rozhodčí: Pešina, Pražák – Jindra, Kostka. Vyloučení: 10:8, navíc Boháč (CEB) a Volek (SPA) 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2965. Průběh utkání: 2:0, 2:5, 4:5, 4:7.
Soustředění v Českých Budějovicích zakončili sparťané prvním přípravným zápasem před extraligovou sezonou 2014/2015. Místní prvoligový celek porazili vysoko 7:4, zápas ovšem navzdory poměrně jasnému výsledku nabídl dramatický průběh. Motor dokonce v polovině zápasu vedl 2:0, poté však přišly hned čtyři sparťanské trefy. Náskok Pražané udrželi přes dramatickou přestřelku v posledních pěti minutách. Hned čtyřikrát se při své premiéře ve sparťanském dresu prosadil Lukáš Cingel.

Fotogalerie

Komentář

Už před utkáním avizoval sparťanský trenér Josef Jandač, že jeho tým do přátelského utkání nastoupí v poněkud neobvyklé sestavě a prostor budou mít spíše mladší hráči. A to se také stalo. Sparta postavila pouze patnáct hráčů do pole, avšak početní převaha domácích nebyla ze začátku zápasu příliš znát. Pražané byli v úvodních minutách aktivnější, což umocnila i brzká přesilová hra. V ní se ukázalo, jak moc bude znát rozšířené útočné pásmo. Sparta byla prakticky celou dvouminutovku v útočné třetině, branku ale vstřelit nedokázala. Přesilovou hru si pak vyzkoušeli i domácí, ale ze začátku si s větším útočným pásmem nevěděli rady.

První branku tak diváci viděli až při plném počtu hráčů. Ve třinácté minutě se prosadili aktivně hrající českobudějovičtí mladíci. Marek, který je v Českých Budějovicích zatím na zkušenou, ukázal, že si místo v sestavě chce vybojovat. Hezkou přihrávkou našel Jiřího Bártu, který ještě hledal volného spoluhráče, ale jeho přihrávku téměř zpoza branky srazil hostující obránce do své sítě. V závěru třetiny měla brankovou příležitost také Sparta, ale v budějovickém brankoviště se vyznamenal Kůdela. Nejprve chytil bekhendový blafák a poté bez hokejky zlikvidoval i následnou dorážku.

Jestliže si v první třetině Motor nebyl v přesilových hrách úplně jistý, v té druhé už to bylo o poznání lepší. Hned v šesté minutě totiž v přesilové hře domácí podrželi puk v pásmu, přihrávku si vyměnil Vaniš s Muchou a od modré čáry z voleje neomylně zamířil Roman Vráblík. O šest minut později ale začal své představení sparťanský Lukáš Cingel. Při hře čtyři na čtyři chytře tečoval Poláškovu střelu a Kůdela neměl šanci. Na časomíře uběhly čtyři minuty a hlasatel opět zahlásil jméno Lukáš Cingel. Ten se tentokrát dostal do přečíslení dva na jednoho s Ďalogou a jeho přihrávku snadno zasunul do prázdné branky.

O další tři minuty později už začali českobudějovičtí fandové tušit, že je zle. Chlapík vyslal po křídle Zdeňka Bahenského, který střelou zápěstím mířil přesně k tyči. Emoce se pak trochu nashromáždily v Danielu Boháčovi a Dominiku Volkovi, kteří jim dali průchod v pěstním souboji. Aby toho ve druhé třetině nebylo málo, čtyři vteřiny před jejím koncem zkompletoval svůj hattrick Lukáš Cingel. Podobně jako před ním Bahenský zkusil razantní střelu zápěstím a Kůdela neměl šanci.

V podobném duchu jako skončila druhá třetina, začala i ta třetí. Daniel Schwamberger nahodil kotouč na branku domácích a k jejich smůle si jej jeden z obránců srazil do vlastní branky. Sparťané pak v klidu kontrolovali hru a malá naděje pro domácí svitla až pět minut před koncem. To se v přesilové hře podruhé trefil Roman Vráblík, který tentokráte poslal svou tvrdou ránu od modré čáry mezi Novotného betony. Motor se tak ještě stále nevzdával a svou snahu korunoval tři minuty před koncem zápasu kontaktní brankou, když se do přečíslení dostali Bárta a Marek Vaniš. Bárta zkusil střelu, která vypadla Novotnému z náruče a Vaniš už měl s dorážkou snadnou práci.

Veškeré naděje pro domácí však zhasly ještě v téže minutě. Za pouhých čtrnáct vteřin vrátil Spartě dvougólový náskok svou čtvrtou brankou Lukáš Cingel, kterému v akci dva na jednoho nahrával Zack Torquato. Ten se o půl minutky později také zapsal mezi střelce, když se se svou kličkou dostal až za brankovou čáru a přesto mazaně vrátil kotouč do brankoviště, kde se odrazil od brusle domácího brankáře a uzavřel gólový účet zápasu.Oba týmy si pak ještě přidaly tréninkové nájezdy, které až v deváté sérii rozhodl přesnou střelou mezi nohy budějovický Josef Straka.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Němeček: Vyprodaná O2 arena nám pomůže

Boj o všechno! Série vyvrcholí v Praze

Zajistěte si vstupenky na 7. semifinále

Najman: Věřím, že to v sobotu urveme!