CHM - SPA 3:4p - Mladší dorost bere dva body

17., čtvrtek 17. 11. 2016
Chomutov - Sparta CHM - SPA
Chomutov: Dobeš – Vaněk, Ferbas, Matějka, Birhanzl, Herles, Kastner, Psar – Králíček, Zahrádka, Harkabus, Mežnar, Hofrichter, Prokop (C), Holka, Benda, Koláček, Gut.
Sparta: Škorpík – Bureš, Truhlář, Bláha, Vandirek, J. Najman, Slavíček, Guryevskiy, Zemchenkov, Kumpošt – Prymula, Klimo, Čížek (C), Rubeš, Obadal, M. Najman, Gluzman.
Branky a nahrávky: 11. Birhanzl (Koláček), 36. Prokop (Mežnar), 49. Gut (Mežnar, Prokop) – 12. Prymula (Kumpošt, Slavíček), 14. Čížek (Prymula), 39. Čížek (Prymula), 62. Prymula (Čížek). Rozhodčí: Folk – Ševic, Beneš. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 32:60. Průběh utkání: 1:2, 2:3, 3:4.
Famózní mladší dorost Sparty měl tentokrát trochu namále. Po vítězné štaci čítající šestnáct plnohodnotných vítězství si kluci ze sedmnáctého kola odehraného na ledě chomutovských Pirátů odvezli "pouhé" dva body poté, co se Severočeši prodrali do prodloužení. Prohřešek je to ale až směšně nepatrný, sparťani totiž opět prokázali svoji neporazitelnost. Díky dvoubodové výhře tak krásně zaokrouhlili svůj celkový součet na rovných padesát bodů a jsou tak nejenom papírově nejsilnějším týmem skupiny západ, ale i celé soutěže.

Sparťané na svého soupeře vlétli hned od začátku utkání. Dobeš ale nejdříve zneškodnil samostatný únik Čížka a následně povedenou střelu Klima z mezikruží. Stav utkání se podařilo změnit až v jedenácté minutě Filipu Birhanzlovi, který dokázal využít přesilovou hru střelou do levého horního růžku Škorpíkovy svatyně. Vedení Pirátů ale netrvalo příliš dlouho, neboť ve dvanácté minutě dokázal taktéž z přesilové hry vyrovnat Patrik Prymula.

Hosté dokonali obrat o dvě minuty později, když Marcel Čížek využil druhou přesilovku sparťanů v zápase přesnou střelou z mezikruží do levého horního růžku branky. Dobeš neměl šanci kotouč chytit. V patnácté minutě mohl Prymula zvýšit vedení svého týmu na 3:1, ale na Dobeše v těsné blízkosti branky nevyzrál.

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí, když se hned na začátku třetiny dostal ke střele z mezikruží Mežnar, ale ke své smůle trefil pouze tyčku. Domácí pokračovali ve svém tlaku a Benda mohl vyrovnat v pětadvacáté minutě, když se dostal ke kotouči zcela osamocen před Škorpíkem, kterého sice dokázal překonat, ale kotouč se zastavil pouze na brankové čáře, odkud ho následně odpálil daleko od své branky jeden z obránců.

Zhruba od poloviny druhé třetiny převzali iniciativu hry opět hosté. Nejdříve v sedmadvacáté minutě selhal v nemalé šanci Čížek a následně ve třicáté minutě nedokázal nadvakrát překonat Dobeše Slavíček. Pirátům se ale podařilo vyrovnat, když v šestatřicáté minutě prostřelil Škorpíka mezi betony Jan Prokop. Hosté ale nenechali nic náhodě a po dvou zmařených šancích se v poslední minutě druhé třetiny prosadil již podruhé v tomto utkání Marcel Čížek, a sparťané se tak opět dostali do vedení.

Do závěrečné třetiny vstoupily oba týmy velice opatrně, ale domácím se přeci jenom podařilo v devětačtyřicáté minutě vyrovnat na 3:3. Mežnar vyslal na branku střelu z pravého kruhu. Jeho pokus Škorpík vyrazil pouze na hůl Michala Guta, a ten už neměl problém poslat kotouč za brankovou čáru. O minutu později mohli hosté opět navýšit. Čížek zůstal zcela osamocen v mezikruží, odkud také vypálil, ale branku jen těsně minul.

Do konce třetí třetiny jsme už žádný další gól neviděli, a následovalo tak prodloužení. Během pětiminutové nadstavby bylo znát, že více energie mají hosté a hned ve druhé minutě to potvrdili rozhodující brankou. Patrik Prymula dostal skvělou přihrávku před branku od Obadala a následnou střelou z první poslal kotouč přesně mezi betony Dobeše, který proti této střele neměl šanci.

Radek Šíp (Piráti Chomutov): "Nastupovali jsme do zápasu s tím, že je Sparta velký favorit, neboť letos ještě neprohrála. My jsme je samozřejmě chtěli potrápit, chtěli jsme bodovat, což se nám svým způsobem povedlo. Sahali jsme možná i po více bodech, ale Sparta bohužel ukázala svou kvalitu a po většinu zápasu nás přehrávala. My jsme také měli nějaké šance, ale nás dlouhodobě trápí koncovka, takže v těchto utkáních rozhodují maličkosti typu přesilových her nebo jedna prohraná bule. rozdíl mezi námi a Spartou je právě v těchto maličkostech, v herní vyspělosti. Nicméně náš bojovný výkon vedl k jednomu bodu, za což bych chtěl klukům poděkovat. Doufám, že v příštím zápase už budeme bodovat naplno."

Jaroslav Nedvěd (HC Sparta Praha): “Nám se strašně líbil výkon domácích. My jsme nebyli v útoku tak důrazní, hlavně v zakončení. Mysleli jsme si, že to půjde samo. Domácím výborně chytal brankář. Myslím, že to byla z jejich strany zasloužená remíza. Pro nás je to určitě poučení do dalších zápasů, ale ztratili jsme první bod a soupeř si po výkonu ten bod určitě zasloužil.”