22. 12. 2005 | BaM, PeF, Tomáš Kubánek, Tomáš Kubánek

Cesty po hřištích soupeřů zakončeny výhrou ve Znojmě

35., čtvrtek 22. 12. 2005
Znojmo - Sparta ZNO - SPA
Znojmo: Trvaj - Čakajík, Jareš, Bičánek, Němeček, Mojžíš, Heš - Erat, Dopita, Ludvík - Ondřej, Pucher, Uram - Beroun, Haman, Plášek - Mikulík.
Sparta: Bříza - Ptáček, Nikolov, Vykoukal, Jan Hanzlík, Toman, Stehlík, Černošek, O. Malinský - Netík, Sivek, Chabada - Ton, Marek, Štrba - Špaňhel, J. Straka, Langhammer.
Branky a nahrávky: 24. Ton (Marek, Štrba), 27. Toman (Marek), 59. Ton (Štrba). Rozhodčí: Turčan - Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:1. Diváci: 3700.
Hned dvě mouchy jednou ranou zabili hráči Sparty vítězstvím ve Znojmě. Nejenže si trochu zvedli náladu a sebevědomí po třech prohrách v řadě, ale také svému soupeři oplatili nepříjemnou porážku 1:2 v T-Mobile Areně ze začátku listopadu. Do role hrdiny utkání se samozval Petr Ton, který nejdříve na začátku druhé třetiny otevřel skóre a poté minutu a půl před koncem pečetil do prázdné brány výhru 3:0!

Komentář

Možná o trochu zábavnější a pohlednější hokej než v první třetině na vsetínském Lapači viděli diváci v první části zápasu proti Spartě. Orli měli od začátku více šancí, ale nemohli se prosadit i přes Štrbovo vyloučení, ale také kvůli problémům s nestabilní Břízovou brankou. Naopak při trestu Hamana se mohli prosadit hosté, ale Vykoukal hned po buly trefil jen tyč. Trvaj si moc často na puk nesáhl, více zaměstnaný byl jeho protějšek. Velké šance Znojma promarnili Plášek a Uram, na druhé straně neuspěl Sivek. Ke konci třetiny Orli přestáli bez větších problémů další oslabení, hned po vypršení Němečkova trestu střílel po Pucherově pasu Ondřej, avšak pouze do Břízy. Diváci tak po 20 minutách hry gól neviděli.

Druhá třetina byla hokejově zajímavější, hlavně její první polovina. V jejím úvodu Znojmo pokračovalo ve svém nasazení, ale byli to Sparťané, kdo otevřel skóre zápasu. Ve 24. minutě Štrba obelstil znojemskou obranu a připravil šanci Tonovi, který nezaváhal a s „pomocí“ Trvaje dopravil puk do branky. Orli pak nepotrestali vyloučení svého bývalého spoluhráče Tomana, a tak tento hráč hned po návratu potrestal je. Ve 27. minutě, kdy seděl na trestné lavici Uram, zamířil v brejku přesně nad rameno gólmana Znojma. Oba soupeři si poté ještě dvakrát vyzkoušeli hru ve čtyřech proti čtyřem a domácím, ač se snažili sebevíc, se nedařilo vsítit kontaktní branku. Ve 35. minutě pouze Jareš nastřelil tyč, což potvrdilo i video. Před přestávkou už nebyl předváděný hokej pro diváky příliš atraktivní.

Do třetí třetiny nastoupili Orli s odhodláním dát rychle kontaktní gól. Jejich snahu však brzy překazil rozhodčí, který poslal na trestnou lavici znojemského Jareše. Přesto i v oslabení byli Znojemští nebezpeční. Do přečíslení se dostali Uram s Pucherem, ale střelu znojemského kapitána Bříza kryl. Sparta si v podstatě vážnější šanci nevypracovala. Ve 44. minutě se ve velké příležitosti ocitl opět Pucher, kterému se podařilo vylákat Břízu z branky, ale úspěšně nezakončil, stejně jako dorážející Heš, jenž mířil jen do boční sítě sparťanské svatyně. O chvíli později Dopita tečoval přihrávku těsně nad Břízovu branku. Dvě minuty před koncem se Orli pokusili hrát ještě power play, ale zhruba po půlminutě rozhoduje o osudu utkání svým druhým gólem v zápase nejlepší střelec a nejproduktivnější hráč extraligy Ton. Znojemští hokejisté potřetí v sezóně pražskou Spartu porazit nedokázali.

Ohlasy trenérů

František Výborný (Sparta): Jsme spokojení, protože ve Znojmě se nevyhrává každý den. Hráči, které Znojmo má, jej předurčují, aby se pohybovalo v horních patrech extraligové tabulky. My se teď trápíme, navíc jsme hráli čtyři zápasy venku. Jsem rád, že jsme korunovali toto období vítězstvím ve Znojmě. Doufám, že se nám v novém roce bude dařit víc. Hráči plnili úkoly, které jsme jim dali, a proto jsme si asi vítězství zasloužili víc.

Miloslav Hořava (Znojmo): Za dnešní zápas bych chtěl hlavně pochválit diváky, kteří nám fandili celý zápas, i když si myslím, že si to naši hráči nezasloužili. Po celých šedesát minut podávali bojácný výkon. Sparta samozřejmě hrála velice dobře. Není ostuda se Spartou prohrát 0:3, ne po takovém výkonu.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Hrabík: Musíme více chodit do branky

SPA - KOM 4:5sn - Nájezdové drama pro Kometu

Miroslav Forman prodloužil ve Spartě!

Amazing Places: Chceme být dál inspirací