10., sobota 22. 10. 2022
Hvězda - Sparta HPR - SPA
Hvězda: Höhlig – Holas, Foltýn, Novák, Vrabec, Štefík, Beňo (A), Nedvěd – Doležel, Štěpánek, Štípek, Suk, Kulich, Bláha, Ducháček (C), Brož, Dohnal, Krejčí.
Sparta: Tvrzník – Cichoň, Marton (A), Mack, Byakov, Hašek, Janský, Malínek – Jakab, Poláček (C), Žemlička (A), Novotný, Nestrašil, Netušil, Adamec, Hlinka, Marek, Hrubý.
Branky a nahrávky: 1. Doležel (Krejčí, Štěpánek), 26. Suk (Brož, Štípek), 27. Štěpánek (Krejčí, Vrabec), 51. Krejčí (Beňo, Doležel), 55. Ducháček (Novák, Dohnal) – 14. Marek, 52. Marek (Poláček). Rozhodčí: Valda – Karda, Hnilička. Vyloučení: 2:7, navíc Suk (HVP) a Cichoň (SPA) 5 min. + do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 61. Střely na branku: 47:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2.
Sparťanští dorostenci mají za sebou nepovedené utkání proti Hvězdě Praha, která se prosadila v utkání celkem pětkrát. Náš tým sice vyrovnal ztrátu v první třetině, ale posléze skóroval už jen jednou, což na bodový zisk nestačilo. Jediné dva góly obstaral dvoubodový Alex Marek a svěřenci kouče Františka Ptáčka prohráli 2:5.

Sparťané neodstartovali utkání s Hvězdou Praha příliš vydařeně, když už v průběhu úvodní minuty prohrávali o jednu branku. Matěj Doležel obdržel přihrávku od Krejčího a první jmenovaný po čtyřiceti odehraných vteřinách uklidil kotouč do sítě. Náš tým sice ztrácel v utkání jednu branku, ale na začátku čtrnácté minuty vyrovnal svou třetí trefou v sezoně útočník Alex Marek. Sparťané hráli v průběhu první třetiny i dvě početní nevýhody, které ovšem bez větších obtíží ubránili.

Našim hokejistům se druhá třetina výsledkově nepovedla a utkání se začalo lámat právě v průběhu druhé části. Domácí hráči odskočili znovu do vedení zásluhou Adama Suka, pro kterého to byla druhá branka v sezoně. Uběhla pouze minuta a pár vteřin k tomu a Hvězda šla do trháku. Mezi úspěšné střelce se tentokrát zapsal Jakub Štěpánek, který pro změnu zaznamenal svou osmou branku v sezoně. V polovině základní hrací doby diváci v hale měli možnost zhlédnout bitku mezi Radoslavem Cichoněm a domácím Adamem Sukem. Sparťané prohrávali po dvou třetinách 1:3.

Pražané hráli v prvních pěti minutách třetí třetiny klasickou početní výhodu, když putoval na lavici hanby obránce Holas za zdržování hry. Sparťané svou přesilovou hru nevyužili, a naopak sami čelili další početní převaze soupeře. Malínek však nezůstal na trestné lavici celé dvě minuty, jelikož jeho návrat na ledovou plochu uspěchal čtvrtý domácí gól z hokejky Matěje Krejčího. Sparťané se následně dostali znovu na dostřel jediného gólu zásluhou skórujícího Alexe Marka, ale to bylo vše. Hráči Hvězdy gólem Davida Ducháčka potvrdili vítězství a uštědřili našemu týmu porážku 2:5.