DOR: MBL - SPA 5:3 - Mladíci náskok neudrželi

II/20, sobota 25. 2. 2023
Mladá Boleslav - Sparta MBL - SPA
Mladá Boleslav: Císař – Šilhavý, Kubíček (A), Průšek, Hlinský (A), Macháček, D. Kovář, Fišer – Lev, Šindelář (C), Konobelj, Beran, Trefil, Steklý, Hurt, Vojáček, Kristek, Hájek.
Sparta: Kogler – Janský, Mack, Cichoň, Byakov, Marton (A), Malínek – Hrubý, Trachta, Poláček (C), Hlinka, Jakab, Netušil, Žemlička (A), Topol, Marek.
Branky a nahrávky: 14. Steklý (Šilhavý, Šindelář), 16. Kubíček (Steklý, Průšek), 44. Lev (Macháček, Kristek), 55. Hurt (Beran, Kubíček), 60. Beran (Steklý, Kubíček) – 2. Janský (Žemlička, Byakov), 26. Byakov (Hrubý, Hlinka), 32. Mack (Hrubý, Žemlička). Rozhodčí: Folk – Řezníček, Šesták. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 69. Střely na branku: 44:32. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 5:3.
Sparťanští dorostenci mají za sebou bodově nepovedený víkend, když po Liberci neuspěli ani v Mladé Boleslavi. Svěřenci trenéra Františka Ptáčka sice otočili ve druhé třetině průběh utkání na svou stranu, ale domácí hokejisté třemi zásahy ve třetím dějství definitivně překlopili zápas. Sparťané prohráli 3:5 a domů se vrátili bez bodů.

Sparťané oproti minulému utkání tentokrát začali lépe, když se už ve druhé minutě utkání prosadil obránce Jan Janský. Naši hokejisté podobně jako v předchozím duelu ztratili své vedení, když přispěchal s rychlou otočkou nejprve Vojtěch Steklý a posléze také Richard Kubíček. Oba boleslavské góly padly při přesilové hře domácích. A jelikož se ani jeden z týmů v dalším průběhu první části neprosadil, oba týmy odešly do kabin za nerozhodného stavu.

Druhá třetina se sparťanům náramně podařila, když v ní vstřelili dva góly a ani jednou neinkasovali. Vyrovnání zařídil Arkadiy Byakov a rozdílovou branku měl na svědomí Tadeáš Mack. Pražané kromě toho hráli ve druhé třetině i dvě klasické přesilové hry, ve kterých se však neprosadili, ale i tak odcházeli do šaten spokojenější, když drželi těsné vedení 3:2.

Třetí třetina byla úplným opakem než ta druhá. Sparťané ihned zkraje třetí části inkasovali z hokejky Jakuba Lva třetí branku a necelých šest minut před koncem závěrečné sirény skóroval Jan Hurt. Náš tým se už nedokázal vzchopit k obratu, naopak v průběhu šedesáté minuty inkasoval pátou branku zásluhou domácího Vojtěcha Berana. Po porážce v Liberci sparťané podlehli také Bruslařům na jejich ledě, tentokrát 3:5.

Jan Hanzlík (BK Mladá Boleslav): "Navázali jsme na svůj čtvrteční týmový výkon a konečně jsme se dokázali prosadit v přesilových hrách. Myslím si, že tyhle dva góly v přesilovce zápas rozhodly. Začátek jsme neměli nejlepší, ale postupně jsme se rozjížděli. Sparta hrála v Liberci a byla rozjetá a my jsme začali dosti pasivně a obávali toho, co nám hosté předvedou. Od druhé třetiny už to byl skvělý výkon od všech hráčů, takže gratulace klukům. Máme před sebou poslední dva zápasy venku a potom už se budeme připravovat na play off."

František Ptáček (HC Sparta Praha): "Bylo vidět, že oba soupeři chtějí a potřebují vyhrát. Chvíli jsme za delší konec tahali my, potom zase byli lepší domácí. Ve třetí třetině pak soupeř ukázal, že chce víc. Předvedli jednoduchost, tlak do branky i obětavost ve vlastním pásmu a zaslouženě vyhráli."