3. 3. 2023 | Daniel Ryl

DOR: PLZ - SPA 1:2sn - Skvělý výkon Koglera

II/21, pátek 3. 3. 2023
Plzeň - Sparta PLZ - SPA
Plzeň: Mařík – Skala (A), Kocek, Černý, Holubec, Tolar, Kamas – Matějka, Slačík, Makovec (A), Beran, Pittr (C), Klatovsý, Pavlák, Úbl, Hofrajtr, Fábera.
Sparta: Kogler – Janský, Mack, Cichoň, Byakov, Marton (A), Malínek – Novotný, Hrubý, Trachta, Poláček (C), Hlinka, Jakab, Netušil, Žemlička (A), Topol, Marek.
Branky a nahrávky: 20. Klatovský – 35. Hrubý (Netušil), rozh. náj. Netušil. Rozhodčí: Hacaperka – Matys, Deja. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 72. Střely na branku: 40:37. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Dorostenci Sparty zavítali na led šlapající Plzně, kde ve vyhroceném utkání s řadou šancí a nastřelených tyček brali vítězství 2:1 po nájezdech. Vítězný gól obstaral František Netušil, ale velkou pochvalu si zaslouží zejména gólman Max Kogler, který pokryl 38 střel soupeře a nepustil za záda ani jeden domácí nájezd.

Indiáni vstoupili do zápasu aktivněji, zajímavé pokusy Tomáše Skaly a Dominika Fábery však byly nepřesné. Vzápětí domácí faulovali, naše přesilovka však nebyla vůbec úspěšná a čtrnáct vteřin před jejím koncem se síly na ledě vyrovnaly. Když ale bylo potřeba, Max Kogler byl na místě a nepříjemné střely soupeře dokázal pokrýt. Na druhé straně mohl zasunout puk do odkryté branky důrazný Daniel Jakab, leč neuspěl.

Vyhrocený zápas pokračoval fauly na obou stranách, ve čtyřech hráčích Jan Jánský orazítkoval tyčku, zatímco domácí gólman pokryl Netušilův povedený průnik před branku. Odpovědí byla šance Matyáše Berana, kterou Max Kogler vyškrábl na horní tyčku. Domácí Antonín Klatovský sice nejprve z levého kruhu minul vzdálenější tyčku, ale šest vteřin před sirénou si podél mantinelu najel do střelecké pozice a přesnou trefou otevřel skóre.

Gól do šatny naše mladíky nerozhodil, úvod druhého dějství přinesl šance na obou stranách, ale gólmani působili nadále jistě. Vrátit do hry nás mohla přesilovka, při níž však byli nebezpečnější domácí. Petr Makovec vypálil z pravého kruhu, odkud trefil ve vlastním oslabení jen horní tyčku. Škodovka měla v dalších minutách navrch, byla aktivnější, leč neefektivní.

A byla potrestána! Gólman Matyáš Mařík sice skvěle vykryl střelu Tomáše Hlinky, ale v následném oslabení už ho David Hrubý načapal, když nezazmatkoval a od modré se vydal až před branku, kde se prosadil povedenou bekhendovou kličkou. Vzápětí jsme šli do čtyř my, pár vteřin po úspěšném oslabení pro změnu domácí, ale kromě šance Vojtěcha Tolara v oslabení už šance nepřišly.

Třetí dějství jsme začali ve výhodnějším počtu hráčů, více než minutu přesilovky jsme však zužitkovat nedokázali. Velmi dobrý výkon předváděl jistý Max Kogler, díky němuž jsme byli ve hře o vítězství. Škodovka na něj nenašla recept ani v přesilovce, přestože Tomáš Pittr měl dvě zajímavé šance v krátkém sledu, ale vedení svému mužstvu nevrátil. Za zmínku už stál jen Netušilův únik, jenž plzeňský brankář vychytal lapačkou a poslal utkání do prodloužení.

V nastavení byla Plzeň aktivnějším týmem, navíc si vypracovala Martonův faul za držení. Oslabení jsme však zvládli slušně, dokonce mohl zahrozit Richard Žemlička, který ze strany přestřelil. Oba gólmani už výrazněji zasahovat nemuseli a mohli se chystat na nájezdový rozstřel.

Už v první sérii domácí borec neuspěl, což potrestal František Netušil. V dalších dvou sériích neproměnili svůj nájezd hráči na obou stranách, a když po Úblově selhání skóroval David Hrubý, bylo rozhodnuto!