DOR: SLA - SPA 4:3sn - Cenný bod v derby

11., čtvrtek 27. 10. 2022
Slavia - Sparta SLA - SPA
Slavia: Bašta – Hubinka, Lorenz, Derka, Kubánek (A), Ciolek, D. Marek – Hlavička, Němeček, Tittl, Poletín (A), Matějovský, Chludil (C), Filip, Kucharčík, Curran, Grebeníček.
Sparta: Kogler – Byakov, Hašek, Marton (A), Cichoň, Janský, Dufek, Malínek – Žemlička (A), Jakab, Poláček (C), Netušil, Marek, Hlinka, Nestrašil, Hrubý, Novotný, Trachta.
Branky a nahrávky: 28. Matějovský (Kubánek, Curran), 29. Grebeníček (Filip, Hubinka), 60. Hlavička (Ciolek), rozh. nájezd Curran – 16. Poláček (Netušil, Nestrašil), 35. Poláček, 47. Netušil (Novotný, Žemlička). Rozhodčí: Ovsík - Žídek, Teršíp. Vyloučení: 10:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 79. Střely na branku: 52:44. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3.
Sparťanští dorostenci neuspěli proti svému odvěkému rivalovi, když prohráli 3:4 v samostatných nájezdech. Náš tým v utkání sice dvakrát vedl, ale Slávisté vždy dokázali vyrovnat. Nejvíce se v utkání dařilo Františku Netušilovi, jenž zaznamenal jednu branku a stejný počet asistencí.

Sparťané vstoupili do utkání proti Slavii velmi aktivně a domácí brankář čelil nebezpečné akci už po necelých pěti odehraných minutách. Spolupráce Netušila se Žemličkou však ke gólové radosti nevedla, byť sparťané mohli jít do vedení. Sparťané hráli v dalších minutách první třetiny dvojnásobnou početní výhodu, kterou využili. Petr Poláček si počínal před soupeřovou brankou nejlépe a dopravil kotouč do sítě. Náš tým si přenesl svůj náskok také do druhé třetiny, která byla na góly bohatší.

Svěřenci kouče Františka Ptáčka byli aktivní i nadále a v průběhu dvacáté čtvrté minuty dokonce dostali možnost jet trestné střílení! K nájezdu se rozjel Netušil, který však svou kličkou na Baštu gólově nevyzrál. Sparťanům se stal osudným nedovolený zákrok obránce Haška, který putoval na lavici hanby za vražení na hrazení. Slávisté svou přesilovou hru bez problémů využili zásluhou útočníka Artura Matějovského a jen o pár vteřin později překlopil vývoj duelu Štěpán Grebeníček.

Sparťané se nevzdali a bojovali o vyrovnání. Poláčkův únik v útočném pásmu zneškodnil úspěšným zákrokem Bašta, ale o pár minut později se náš tým přeci jen dočkal. Petr Poláček dostal další šanci a po chybné rozehrávce ve slávistické obraně překonal Baštu kličkou do bekhendu. V závěru druhé třetiny ještě vzplály emoce na obou stranách a rozhodčí rozdali několik trestných minut. Domácí stejně jako sparťané se ke slovu nedostali a skóre bylo po dvou odehraných třetinách nerozhodné.

Náš tým si zahrál ve čtyřicáté páté minutě hry další přesilovou hru, jelikož na trestnou lavici pro změnu zamířil Derka za zdržování hry. Když už to vypadalo, že slávisté své oslabení bez větších obtíží ubrání, vypálil od modré čáry František Netušil a zkušený mladík prostřelil Baštu potřetí. Slavia ovšem zbraně rozhodně nesložila a v závěrečných minutách zkusila hru bez brankáře. A ta se jí povedla, když v šedesáté minutě řádné hrací doby vyrovnal Denis Hlavička. O vítězi tak nakonec musely rozhodnout až nájezdy.

Oba týmy nejdříve sehrály klasické prodloužení ve třech hráčích na obou stranách a největší šanci měl na hokejce domácí Chludil. Ten zkusil vyzrát na sparťanského brankáře svou kličkou, ale Kogler se nenechal zaskočit a udržel svůj tým ve hře o vítězství. Vzhledem k tomu, že se následně nikdo z hráčů nedostal do další příležitosti útočném pásmu, přišly na řadu nájezdy.

V nich nejprve skóroval sparťanský útočník František Netušil, ale záhy ve druhé sérii vyrovnal domácí Curran. Chvíle napětí byla v pražském Edenu znát a Maxmilian Curran v sedmé sérii nájezdů nakonec rozhodl o bonusovém bodu pro Slavii. Sparťané tak prohráli 3:4, ale rozhodně se za svůj výkon nemusí stydět.