DOR: SPA - KVA 3:2p - Dorostenci vydřeli dva body

12., sobota 29. 10. 2022
Sparta - Karlovy Vary SPA - KVA
Sparta: Kogler – Cichoň, Marton (A), Janský, Byakov, Hašek, Dufek, Malínek – Hlinka, Trachta, Netušil, Žemlička (A), Novotný, Jakab, Marek, Poláček (C), Nestrašil, Hrubý.
Karlovy Vary: Oršulák – Cipko, Pelikán, Postl, Hynek, Holejšovský (C), Dyk – Galnor, Čihař, Poizl, Wardas, Záhejský, Pastor (A), Váňa, Šilhan, Zeman (A).
Branky a nahrávky: 5. Netušil, 6. Nestrašil (Netušil), 63. Hrubý (Poláček) – 47. Čihař, 53. Zeman (Čihař, Galnor). Rozhodčí: Hornáček – Hlinka, Deja. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 92. Střely na branku: 24:49. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
V sobotu odpoledne na led bubenečské haly přicestovali hráči Karlových Varů, aktuální lídři západní skupiny dorostenecké nejvyšší soutěže. Svěřenci Františka Ptáčka sice přetavili kvalitní vstup do střetnutí ve dva rychlé góly, náskok proti papírově silnějšímu celku ale až do konce základní hrací doby neudrželi. O osudu bitvy tak muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém Spartě vystřelil bod navíc David Hrubý.

Karlovy Vary do souboje se Spartou vstoupily lehkovážně a už v páté minutě se jim to poprvé nevyplatilo. Poláčkův únik sice gólem neskončil, jen pár sekund nato se ale uvolnil František Netušil a bekhendovým zakončením svůj nájezd přetavil v úvodní trefu utkání – 1:0.

Aby toho pro hosty, kterým se nedařilo se soupeřem srovnat krok, nebylo málo, Oršulák musel ze své klece opět lovit puk jen pár sekund nato. Z prostoru pro vhazování se totiž se štěstím prosadil Václav Nestrašil, a domácí tak záhy vedli o dvě branky.

Energetici pak už začali promlouvat do dění na ledě, odpovědět na slepené zásahy se jim ale před sirénou nepodařilo, a do první pauzy se tak šlo za stavu 2:0.

Prostřední dějství se pak neslo jasně v režii svěřenců Martina Gombára, kteří se hnali za vyrovnáním a posílali na Koglera jednu střelu za druhou. V průběhu druhé třetiny své soupeře přestříleli vysoko 19:5, ani jeden z projektilů však za výborného domácího brankáře nepronikl.

Obzvláště složitá pasáž pak pro Spartu přišla mezi 34. a 37. minutou, kdy Energie zahodila skoro až neuvěřitelné množství obrovských gólových šancí. K vidění byl nájezd dvou hráčů na Koglera, nebezpečně odražený kotouč ve slotu, nastřelená tyč či přečíslení dva na jednoho. K obrovské frustraci Západočechů se ale kontaktní zásah nedostavil.

Hrstka příznivců mladých pušek z Karlových Varů se konečně dočkala až v čase 46:18. Tehdy poněkud šťastně Koglera obral o čisté konto Vojtěch Čihař a posunul svůj tým na hranu vyrovnání, kterou hosté překonali o pár minut později. Z bezprostřední blízkosti brankoviště se skóroval Matěj Zeman, a v Bubenči se začínalo zase od začátku.

Za nerozhodného stavu převzala iniciativu zase Sparta, která byla v závěru základní hrací doby lepším týmem na ledě. Překonat Oršuláka potřetí ovšem nedokázala, a duel se tak přelil do prodloužení.

Po úvodních akcích Energie se ve třetí minutě nastavení dostala ke slovu Sparta a její aktivita rychle přinesla ovoce. Poláček našel krátkou přihrávkou před brankovištěm nikým nehlídaného Davida Hrubého, jenž zakončením do takřka prázdné klece přisoudil domácím bod navíc.

František Ptáček (HC Sparta Praha): "Na první třetinu se z obou stran dalo i koukat, ta druhá se nesla jasně v režii soupeře a ta poslední bohužel taky. Je škoda, že jsme začali hrát až po druhém obdrženém gólu, to bylo málo. Na konci byla k vidění parádní akce od Petra Poláčka, který našel Davida Hrubého a ten zakončil do prázdné branky. Máme tedy sice dva body, ze hry ale radost nemám."

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary): "Do utkání jsme vstoupili podobně, jako jsme zakončili utkání s Plzní, to znamená extrémně laxně. Sparta nás za to také potrestala dvěma góly. Od druhé třetiny si myslím, že jsme měli jednoznačně navrch, ale bohužel jsme nebyli schopni se prosadit. V prodloužení jsme jednou propadli a to rozhodlo. Domácím k vítězství gratulujeme."