DOR: SPA - VIT 4:1 - Vítězný vstup do osmifinále

OF1, sobota 11. 3. 2023
Sparta - Vítkovice SPA - VIT
Sparta: Kogler – Malínek, Marton, Byakov, Cichoň, Hašek, Mack, Janský – Marek, Nestrašil, Novotný, Žemlička, Netušil, Jakab, Hlinka, Poláček, Trachta, Hrubý
Vítkovice: Vávra – Chaloupka, Zvejška, Glos, Fibigr, Man, Kisza, M. Fojtík – Glas, V. Fojtík, Muroň, Matějka, Žídek, Douda, Saxa, Hanák, Fasner, Nazad
Branky a nahrávky: 9. Jakab (Hlinka, Malínek), 38. Poláček (Marton, Nestrašil), 40. Netušil (Nestrašil, Marton), 43. Netušil (Malínek, Žemlička) – 41. Fasner (Žídek, Fojtík). Rozhodčí: Kostourek, Pastier – Kettner, Žídek. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 81. Střely na branku: 49:34. Průběh utkání: .
Dorostenci vstoupili do playoff skvěle! V úvodním utkání osmifinále proti Vítkovicím těžili z jistého výkonu brankáře Maxe Koglera i dvougólového Františka Netušila, kteří se s celým týmem postarali o vítězství 4:1. Svěřenci Františka Ptáčka mohou o postupu rozhodnout už v neděli v Ostravě.

Mladí sparťané vstoupili do zápasu s velkou chutí, čemuž napomohlo i bleskové vyloučení Vítkovic. Ačkoliv domácí netrestali, v deváté minutě už Daniel Jakab otevřel skóre zápasu. V polovině dějství se karty obrátily po špatném střídání na straně našich dorostenců, leč Ostravané ve své početní výhodě nedokázali vyrovnat.

Oba brankáři se činili i nadále, stejně tak rozhodčí, kteří v prostředním dějství vykazázali řadu hráčů. Vítkovicím nepomohly k vyrovnání ani tresty Martona s Markem v krátkém sledu, načež druhý jmenovaný nabídl hostům třetí příležitost v deváté minutě. Jistá defenziva s Maxem Koglerem v zádech však odolávala a držela hubený náskok.

V závěru třetiny se navíc vylučovalo na straně soupeře, načež už po sedmi vteřinách zužitkoval přesilovku nejlepší střelec základní části Petr Poláček. Faulem se následně provinil pro změnu Jan Zvejška, a přestože zbývala do konce třetiny necelá minuta, jedenáct vteřin před sirénou dostal sparťany do trháku František Netušil.

Vítkovice se nechtěly vzdát lacino, do třetí třetiny nastoupily odhodlaně a byly odměněny! Už v první minutě totiž připravila Maxe Koglera o čisté konto trefa Šimona Fasnera. Kdo ovšem čekal pořádné drama, byl na omylu. Náš tým totiž bleskově zareagoval, když už po 75 vteřinách utlumil hostující euforii svým druhým gólem František Netušil.

Ostravané se ještě snažili s výsledkem něco udělat, šanci jim daly zejména dva sparťanské tresty, ale defenziva svěřenců Františka Ptáčka fungovala téměř bezchybně. I díky jistému Maxi Koglerovi v brance si tak připsala vítězství 4:1 a úspěšný vstup do osmifinálové série.