13. 4. 2006 | Lukáš Hykš, Lukáš Hykš, Lucie Vítková

Druhý obrat v zápase, druhé vedení v sérii

F3, čtvrtek 13. 4. 2006
Sparta - Slavia SPA - SLA
Sparta: Bříza - Ptáček, Černošek, Vykoukal, Jan Hanzlík, Pilař, Tabaček, Stehlík - O. Kratěna, J. Hlinka, Sivek - Ton, Marek, Kašpařík - Netík, J. Straka, Špaňhel - Dragoun, Langhammer, M. Růžička.
Slavia: Franěk - Kadlec, Kolařík, J. Novák, Žižka, Graňák, Žabka - Duda, Beránek, Tomica - Bednář, Vlasák, Sup - D. Hruška, Sobotka, Prorok - Vondrka, Divíšek, Dlouhý - Kopecký.
Branky a nahrávky: 53. Pilař (J. Straka, J. Hlinka), 62. J. Straka (Ton, Pilař) - 5. Sobotka (Graňák). Rozhodčí: Minář, Smeták - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 14.171.
Sparta udeřila v prodloužení a před rekordní návštěvou si v sérii připusuje druhé vítězství. Slavia se dostala do vedení brzy zásluhou Sobotky a svůj hubený náskok dokázala držet bezmála třiapadesát minut. Poté od modré čáry vyrovnal Pilař a v nastaveném čase utrhl pro domácí výhru Straka. Holešovickým také nadále trvá domácí neporazitelnost.

Fotogalerie

Komentář

Po opatrném začátku se jako první do slibných šancí dostala Sparta. Ve 2. minutě se ocitl v dobré střelecké pozici Straka, o chvíli později těžil ze zaváhání Kadlece čtvrtý sparťanský útok. Skóre se ale měnilo poprvé na druhé straně. V polovině 5. minuty rozjel útočnou akci Graňák, uvolnil Sobotku, který následně našel prostor mezi betonama Petra Břízy. Slavia se pak musela bránit přesilovce Sparty. V ní dostal ideální přihrávku mezi kruhy Pilař, v rozhodující chvíli však zlomil hůl. Ve 14. minutě se dostal do podobné pozice jako při prvním gólu Sobotky Divíšek, ale měl méně času na zakončení, a tak úspěšnější byl tentokrát Bříza. Zajímavé momenty na obou stranách přišly v rozmezí 15. a 17. minuty. Nejprve měl dvakrát na holi gól Hlinka, na druhé straně pak mohl potrestat Stehlíkovu hrubku Sup.

Zatímco v první třetině byla aktivnější Slavia, v druhé části se hra vyrovnala. Zároveň však ubylo šancí. Na straně hostů byl nebezpečný zejména útok mladíka Sobotky. V polovině zápasu způsobila velký závar pro změnu Vlasákova útočná formace. V útočné snaze hosté poněkud zapomněli na zadní vrátka a unikajícího Tona musel Graňák zastavit jen za cenu faulu. V početní převaze si ale sparťane příliš dobře nepočínali. Ve 36. minutě se dostali do přečíslení Divíšek s Kopeckým, první jmenovaný volil střelu, kterou Bříza vyrazil ramenem. Sparťanský gólman ustál i střelu Radka Dudy ve 39. minutě, a tak po čtyřiceti minutách stále platil stav 0:1 v neprospěch Sparty.

Třetí dvacetiminutovku začala obě mužstva ve čtyřech, neboť na konci druhé části byli potrestáni za drobnou šarvátku Marek a Bednář. Slavia zvládla první polovinu tohoto dějství dobře. Slibné příležitosti si vypracovali Dlouhý, Kolařík a Duda. V posledních deseti minutách však Sparta převzala iniciativu. Vše začalo nepotrestaným faulem Dlouhého, který Spartu nabudil ještě k větší aktivitě. V 52. minutě pak Fraňka zachránila po Vykoukalově střele tyč. O minutu později pronikal do útočného pásma Marek, po Žižkově zákroku šel ochotně na zem a hlavní rozhodčí se tentokrát rozhodli vylučovat. Žižka vydržel na trestní lavici pouze pět sekund. Hned po vhazování vypálil od modré Pilař, jeho střela se ještě odrazila před Fraňkem od jednoho ze slávistických hráčů a kotouč propadl Fraňkovi mezi nohama za brankovou čáru. Slávisté i sparťané poté podřídili taktiku tomu, aby neudělali žádnou chybu a šedesát minut k rozhodnutí nestačilo.

Rozuzlení přinesl až nastavený čas. V 62. minutě se Slavia, která zkusila v prodloužení hru se třemi útočníky, zapomněla v útoku, čehož využili k přečíslení Ton a Straka. Ton si zkušeně položil jediného bránícího hráče Slavie, kterým byl Sobotka, přihrál Strakovi a ten měl před sebou z velké části odkrytou branku. Franěk byl v této situaci bezmocný. Sparta se ujala v sérii vedení 2:1 a slávisté budou muset v příštím utkání zabrat.

Ohlasy trenérů

František Výborný (Sparta): Začali jsme aktivně, ale vydrželo nám to pět minut. Pak nás dostal dolů gól, při kterém hráč projel přes celé kluziště. Slavia byla potom lepší, ale říkali jsme hráčům, aby takový stav nepřipustili. Atmosféra byla vynikající, lidi nás hnali a ve třetí třetině bylo otázkou času, kdy dáme gól. Prodloužení je o štěstí a dnes jsme ho měli my.

Jiří Kalous (Slavia): Soupeř se na nás dotáhl se štěstím, kdy padla branka v přesilové hře. V prodloužení jsme chtěli rozhodnout, proto jsme postavili tři útočníky, ale nevyšlo to. Udělali jsme chybu, která byla potrestaná a to utkání jsme ztratili. Což je škoda, protože si myslím, že jsme hráli velmi dobře.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Další posezonní posilou Sparty je Vojtěch Mozík

Forman: Chlápovi držím v autobuse místo

Filip Chlapík se vrací do Sparty!

Aaron Irving je novou posilou Sparty!