27. 8. 2023 | Daniel Ryl

EIS - SPA 3:4sn - Zasloužená výhra v Berlíně!

5, neděle 27. 8. 2023, Mercedes-Benz Arena
Eisbären Berlin - Sparta EIS - SPA
Eisbären Berlin: Hildebrand – Wissmann, Müller, Filkenstein, Melchiori, Ellis, Geibel, Nowak, Mik – Pföderl, Byron, Noebels – Ronning, Boychuk, Tiffels – Bartuli, Eder, Veilleux – Bergmann, Wiederer, Heim
Sparta: Kořenář – Moravčík, Němeček, Mikliš, Krejčík, Mozík, Kempný, Krutil – Řepík, Najman, Chlapík – Kestner, Horák, Kousal – Hauser, Lajunen, Buchtele – Konečný, D. Vitouch, Forman
Branky a nahrávky: 7. Nowak (Heim, Bergmann), 16. Wissmann (Nowak), 53. Tiffels (Byron) – 18. Kousal, 30. Buchtele, 35. Kestner (Krejčík), rozh. náj. Horák. Rozhodčí: Fraňo, Iwert – Gerth, Otten. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 9 877. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
Vítězná série v přípravě nekončí ani v pátém utkání, které jsme na ledě Eisbären Berlín ovládli zaslouženě. Ačkoliv domácí v první části odskočili dvěma góly, nenechali jsme se rozhodit a nakonec optickou převahu a řadu šancí proměnili i v góly. I díky skvělému výkonu Josefa Kořenáře a zejména Pavla Kousala jsme nakonec dokázali otočit, a přestože domácí ve třetí části vyrovnali, nakonec jsme v nájezdech brali cennou výhru.

Komentář

Ve skvělé atmosféře Mercedes-Benz Areny, kde domácí tým s fanoušky oficiálně zahájil novou sezonu, začaly oba týmy aktivně. Šance však dlouho nepřicházely ani na jedné straně, jedině Veilleuxův pokus snesl měřítko, leč mířil jen do rohu kluziště. V sedmé minutě však domácí fanoušci slavili poprvé, a to po střele Marca Nowaka do odkryté branky, který zužitkoval Heimovu přihrávku z rohu kluziště.

Vzápětí měl na hokejce vyrovnání Filip Chlapík, jenže ve velké šanci selhal. A když Bergmannova chytrost za brankou na Josefa Kořenáře nestačila, stav se neměnil. Sparta byla nadále aktivnější, jenže udeřili znovu domácí. Úspěšná střela Kaie Wissmanna ale sparťanský tlak neumlčela, ba naopak! Vzápětí Pavel Kousal nejprve orazítkoval horní tyčku a následně dokázal využít přesnou trefou zmatky v domácím brankovišti.


V úvodu druhé části mohli domácí rychle odskočit, jenže proti Byronově dorážce ležící Josef Kořenář skvěle vykopl svůj beton! Když se neujala střela Ondřeje Mikliše, mohl udeřit Josh Kestner, který domácí obraně propadl u tyčky, ale jeho lehké postrčení puku mezi Hildebrandovy betony putovala pouze vedle vzdálenější tyčky.

V úvodní přesilovce se sparťané prosadit nedokázali, ale krátce po Geibelově návratu Pavel Kousal podruhé orazítkoval brankovou konstrukci. Před polovinou zápasu však bylo na naší střídačce veseleji, jelikož Jan Buchtele vyrovnal. Tlak Sparty nadále narůstal, a jelikož putoval na trestnou Max Heim, nadále nepolevoval. Jakub Krejčík pobídl Joshe Kestnera, jehož trefa znamenala zvrat zápasu! Své šance měli také domácí, jenže ani při Buchteleho vyloučení neudeřili, a když už přece jen zahrozili, Josef Kořenář byl na místě.


Ve třetí třetině se sparťané, hnáni skvělým sparťanským kotlem, tlačili do ofenzivy, ale museli si dát pozor také na zadní vrátka. Za obranou se totiž zjevil Ty Ronning, jenže Josef Kořenář zaváhání svých parťáků dokázal napravit. V polovině třetiny putoval na trestnou Frederik Tiffels, a nejenže jsme jeho faul nepotrestali, po návratu dokázal po Byronově pobídce vyrovnat!

Na našem týmu však bylo cítit, že chce rozhodnout po šedesáti minutách. Velký tlak přinesl několik pokusů ze všech stran, ale když už puky prošly, domácí gólman byl pohotový. V závěru třetiny měli slibné šance také domácí hráči, zákroky Josefa Kořenáře proti Noebelsově a Byronově pokusu poslaly utkání do prodloužení.


V něm se hrálo bez výraznějších šancí, než měli domácí trestné střílení po faulu na ujíždějícího Blainea Byrona. Domácí však příležitost rozhodnout nevyužili a trošku naznačili zbývající průběh. Když totiž Josef Kořenář pokryl i zajímavý Tiffelsův průnik, šlo se na nájezdy.


V nich však z devítí střelců skóroval pouze Roman Horák, který jel ve druhé sérii a poté, co domácí Benjamin Finkelstein jakožto pátý hráč v pořadí selhal, mohli jsme slavit páté vítězství v přípravě.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Hyka: Přípravu jsem měl intenzivnější než loni

Termíny extraligy: začneme proti Ocelářům

Pšenička: V Cornellu se na Spartu i Prahu těší

​Speciální zápas! Sparta vyzve zámořský tým