14., sobota 27. 10. 2018
Havlíčkův Brod - Sparta HBR - SPA
Havlíčkův Brod: Král – Pejchal, D. Vacík, Najman, Krejčí, Dudycha – Vaňous, Petržilka, Kohout, Kopic, Tecl (C), Hromádka, Fiala, Vyvial, Pokorný, Kulhánek, Cachnín (A), Švec, Košťál
Sparta: Mičán – Bláha, Pika (A), Havlín (A), Prchal, Krutil, Tomek, Gajdoš – Prymula, Klimo, Slavíček, Obadal, Rubeš, Pšenička, Kasanda, Dani, Gluzman, Čech (C), Vitouch
Branky a nahrávky: 19. Pokorný (Vyvial, Najman) – 27. Rubeš (Bláha, Dani), 39. Klimo (Slavíček, Obadal), 43. Slavíček (Gajdoš, Obadal), 54. Prymula (TS), 60. Prymula (Pika, Rubeš), rozh. gól v nadstavbě 63. Havlín (Prymula). Rozhodčí: Pokorný - Rampír, Kotrba. Vyloučení: 0:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 64. Střely na branku: 34:52. Průběh utkání: 1:0, 1:5.
Sparťanská juniorka dokázala na hostujícím ledě vybojovat veškeré body, co mohla. Přestože jako první vedli domácí hokejisté Havlíčkova Brodu, to Pražanům nevadilo. Ve druhé třetině zaveleli k obratu, který jednoznačně dokonali ve třetí třetině. K vítězství 5:1 a třem bodům přidali i čtvrtý bod z nadstavby.

Úvodní minuty duelu patřily hostům z Prahy, kteří si vytvořili gólovou šanci ve 2. minutě. Kasanda si obhodil gólmana Krále a už už zakončoval do prázdné branky, ale puk neprošel přes brankovou čáru. Domácí muž s maskou dokázal velkou šanci hostujícího hráče zneškodnit svojí holí. Hrál se rychlý a silový hokej a oba týmy si připisovaly jednu šanci za druhou. Jenže Mičán s Králem si dávali pozor na každý puk, který mířil na jejich svatyni.

Pražané si potom vytvořili menší tlak na branku bruslařů, ovšem brodská defenziva byla pozorná. V první třetině se přítomní diváci dočkali i branky a k jejich radosti se prosadil celek z Kotliny. Vyvial našel na středu kluziště Lukáše Pokorného, který se vydal na zteč. Útočník čtvrté řady naznačil kličku do bekhendu, ale puk si přehodil na forhend a střelou mezi betony pokořil brankáře Sparty.

Obrázek hry se ve druhé dvacetiminutovce nezměnil. Domácí soubor mohl jít do vedení o dvě branky, ale Petržilkův pokus zlikvidoval Mičán. Týmy se přetahovaly v šancích, ale brankáři byli na svých místech. Pražané vyrovnali ve 26. minutě, když využili rychlý brejk. Dani nahrál na pravý kruh Václavu Rubešovi, jenž nedal Královi střelou do levé šibenice šanci. Diváci si v polovině zápasu přišli na své, neboť k vidění bylo několik gólovek. První přišel na řadu domácí soubor, ale Vacíkova střela za pomoci úspěšného zásahu Mičána skončila na brankové konstrukci. Po nabídce Tecla střílel Krejčí, ovšem maskovaný muž Sparty byl na svém místě.

Hostující tým si poté vzal oddechový čas, který mu byl kuprospěchu, jelikož měl tlak na branku bruslařů. Obránce Bláha potom mohl překlopit vedení na stranu Pražanů, avšak jeho dělovku lapil Král do lapačky. Stejně jako další pokus Vitoucha, jenž na maskovaného muže nevyzrál. Sparta se přeci jen dočkala druhé branky, a to minutu a půl před koncem druhého dějství. Slavíček oslovil volného Michala Klima a ten uklidil puk k pravé tyči.

Třetí dějství patřilo Pražanům, kteří šli zkraje třetiny do dvougólového trháku. První puk skončil na domácí obraně, avšak kus černé gumy se odrazil k Josefu Slavíčkovi, který střelou bez přípravy prostřelil gólmana bruslařů. Sparta mohla navýšit vedení ve 46. minutě, ale puku do sítě zamezil výbornými zákroky Král. Domácí útočník Fiala jel za volným kotoučem, ale dostal tvrdý hit od jednoho ze soupeřů, nakonec byl člen druhého útoku v pořádku. Sparta mohla utéct svému soupeři o další branky, ale brankář Král se ve svém brankovišti překonával.

Bruslaři měli možnost dvojnásobné přesilové hry, která trvala 55 sekund, ale kontaktní gól nevstřelili. V 54. minutě ujel do šance Čech, který byl podražen a bylo nařízeno trestné střílení. K němu se postavil Patrik Prymula, jenž střelou mezi betony zvýšil na 4:1. Pražané přidali pátý gól necelou minutu před koncem normální hrací doby. Pikův pokus vyrazil Král mezi kruhy, kde byl Patrik Prymula, ten střelou k pravé tyči rozvlnil síť.

Pětiminutové prodloužení našlo svého vítěze v jeho polovině, a to, když se prosadili hosté z Prahy. Prymulu vychytal Král stejně jako Ondřeje Havlína, který však napodruhé už uspěl a vybojoval Spartě čtvrtý bod.

Richard Cachnín (BK Havlíčkův Brod): "Nacházíme se v herní krizi, kdy máme sérii porážek, ale do poloviny utkání jsme byli naprosto vyrovnaným soupeřem. Za stavu 1:0 nás srazila chyba, když jsme neproměnili jasnou gólovou šanci a následně z brejku jsme inkasovali. Za stavu 1:1 jsme si vytvořili dvě přečíslení, ale útočníci je řešili tak, jak neměli. Ve třetí třetině přišel zlomový gól po buly a Sparta si své vítězství pohlídala."

Tobiáš Slavíček (asistent trenéra, HC Sparta Praha): "Měli jsme ze zápasu strach, jelikož nezažíváme dobré období. Potvrdilo se to, jelikož to pro nás nebyl ideální zápas. Nehráli jsme to, co jsme hráli v průběhu sezony. V první třetině jsme měli hodně štěstí, když nás několikrát podržel gólman. Ve třetí třetině jsme hráli to, co jsme chtěli, a také jsme z toho dali důležité branky."