2., sobota 14. 9. 2019
Hvězda - Sparta HPR - SPA
Hvězda: Sluka – Šercl, Procházka, Adam (A), Sýkora, Vojta, Hron, Kubas – Helikar, Zajíc, Pírs, Jurak (A), Borodenko, Švadlák, Srb, Jelínek, Náhnočík, Štefko (C), Kulich.
Sparta: Dlouhý – Tomov (A), Ludvík, Ducháč (A), Menzel, Adamec (C), Horáček – Theimer, Mácha, Höll, Straka, David, Potůček, Červenka, Zembol, Pražák, Vitouch, Senčák.
Branky a nahrávky: 60. Helikar (Zajíc) – 11. Vitouch (David), 56. Theimer (David). Rozhodčí: Valda – Ovsík, Kotek. Vyloučení: 5:8, navíc Straka (SPA) 10 min. OT. Využití: 0:1. Diváci: 198. Střely na branku: 21:38. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Sobotní program ELIOD Extraligy dorostu nabídl malé pražské derby mezi Hvězdou a Spartou, ze které si Stránského svěřenci po těsné výhře odvezli první tři body! Hosté měli na ledě mrazivé vokovické haly po většinu utkání navrch a svého soupeře jasně přestříleli, nicméně výborného Sluku zvládli překonat jen dvakrát. Pod trefy se podepsali David Vitouch a Oto Theimer.

Úvodní perioda střetnutí mezi domácími a Spartou patřila jednoznačně druhému jmenovanému klubu, který už od prvních sekund trápil gólmana Hvězdy. Soupeři sice místy se svěřenci Dareka Stránského srovnávali krok a dvakrát nebo třikrát se jim podařilo i ohrozit Dlouhého klec, Josef Sluka měl ale v průběhu dějství mnohem více práce než jeho kolega v rudém.

Štít domácího brankáře byl čistý až do jedenácté minuty, kdy se po spolupráci s Františkem Davidem prosadil z bezprostřední blízkosti brankoviště Michal Vitouch. Žádná další branka v první dvacetiminutovce nepadla, a hosté tak odcházeli po siréně do kabin s velmi hubeným náskokem.

Začátek druhé části nabídl o poznání vyrovnanější podívanou, nějakou dobu si dokonce i na ledové ploše udržovali mírnou převahu domácí. Postupem času se ovšem pomyslné misky vah začaly pomalu překlápět opět na stranu Sparty, která byla v závěrečných minutách pevně usazena v útoku a kula pikle. Obrovskou šanci měl v sedmatřicáté minutě Senčák, jenž byl úplně sám u pravé tyče soupeřovy klece, nakonec ale puk poslal jen do boční sítě. I po prostředním dějství tak platil stav 0:1.

Hosté na nápor po pauze navázali a Sluka měl na začátku třetí třetiny o zábavu postaráno. Po vyloučení Vitoucha na konci šestačtyřicáté minuty se ale Hvězda probrala a v následném průběhu hry jsme sledovali vyrovnaný hokej s šancemi na obou koncích ledové plochy.

V čase 54:51 vedení Sparty navýšil Oto Theimer a jen krátce poté na jeho trefu mohl navázat Vitouch, který ale neproměnil trestné střílení. Třicet sekund před koncem tak tečku za střeleckým zápisem utkání učinil domácí Jan Helikar, jenž obral Dlouhého o čisté konto a upravil stav na konečných 1:2.