11. 12. 2005 | Vojtěch Gibiš, Vojtěch Gibiš, Jan Beneda

I z Pardubic se Sparta vrací s prázdnou

33., neděle 11. 12. 2005
Pardubice - Sparta PCE - SPA
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, Mudroch, Havíř, Kántor, Linhart, Vágner - Sýkora P., Blažek, Lubina - Mikeska, Hlinka M., Mrázek - Tvrdík, Koukal, Kolář - Čaloun.
Sparta: Bříza (58. Schwarz) - Černošek, Nikolov, Vykoukal, Hanzlík Jan, Dobroň, Toman, Stehlík - Kratěna O., Sivek, Chabada - Ton, Marek, Štrba - Špaňhel, Straka J., Netík - Dragoun, Langhammer, Růžička M.
Branky a nahrávky: 2. Kolář (Linhart, Mudroch), 26. Kolář (Čaloun), 45. Čaloun (Čáslava), 58. P. Sýkora (Blažek, Lubina) - 13. Ton (Marek, Vykoukal), 45. J. Straka (Špaňhel), 56. Štrba (Vykoukal). Rozhodčí: Smeták - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 9:11, navíc Bříza (Sparta) do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 8947.
Pražská Sparta v rámci 33.kola zavítala do krize zmítajících Pardubic. Zápas pro sparťanské hokejisty začal špatně. Již ve druhé minutě otevřel skóre pardubický útočník Kolář. Za Spartu vyrovnal Ton. Domácí Moeller pak v závěrečném dějství utekl Spartě na rozdíl dvou branek. Svěřenci trenéra Výborného stihli srovnat krok díky Josefu Strakovi a Martinu Štrbovi. Dvě minuty před koncem však o výhře Pardubic rozhodl Petr Sýkora a Sparta tak odjíždí potřetí z venkovních kluzišť s prázdnou.

Komentář

I v Pardubicích se projevil trend přísnějšího posuzování zákroků. Již ve dvaačtyřicáté sekundě seděl na každé straně trestné lavice jeden hráč. Právě za stavu hráčů 4 na 4 se do brejku dostal bek Hanzlík, ale jeho střelu vypálenou z pádu Lašák pokryl vyrážečkou. V čase 1:59 pak domácí šli do vedení. Kolář se projel po pravém křídle a v pádu prostřelil padajícího brankáře Břízu. O chvíli později naskočil obránce Moelleru Havíř z trestné lavice a z křídla trefil břevno. Na druhé straně kombinoval Ton se střílejícím Štrbou, ale ten trefil jen domácího gólmana. Nejlepší střelec extraligy Ton předvedl rychlý únik po křídle, ale pálil již z úhlu. V sedmé minutě měl Bříza co dělat s Kántorovou střelou, spatřil ji až na poslední chvíli. V přesilové hře Pardubic nebezpečně pálil Čáslava, ale Bříza včas zasáhl. V jedenácté minutě hráli hosté patnáct sekund přesilovku pět na tři, ale gól padl až po návratu jednoho pardubického hráče do hry. Jan Marek nahrál z levého kruhu na pravý a odtamtud vypálil z první Petr Ton a vsítil jubilejní dvacátou branku. Ve třinácté minutě stáhnul Kántor Josefa Straku v nájezdu a šel si na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici. V přesilovce střílel Jan Hanzlík z mezikruží, ale pouze do Lašákovy hrudi. V osmnácté minutě střílel Petr Sýkora nedůrazně z levého kruhu do poloodkryté branky, ale Bříza se díky tomu stačil přemístit.

V úvodu druhého dějství tempo hry lehce opadlo, přesto se bylo i nadále na co dívat. Ve dvaadvacáté minutě střílel z úhlu k tyčce Straka, ale neprosadil se. O minutu později osamocenému Chabadovi nesedla střela z mezikruží. V minutě dvacáté čtvrté se Sýkora prosmýkl kolem Nikolova, Bříza si však s jeho zakončením poradil. V čase 25:22 nechali obránci Sparty nepokrytého Koláře, který z bezprostřední blízkosti prostřelil Břízu a strhl vedení na stranu Moelleru. V polovině druhé třetině vypálil Hanzlík, puk se dostal za Lašákova záda, ale o několik centimetrů minul prázdnou branku. O chvíli později se do přečíslení dva na jednoho dostali Sivek a Netík, ale druhý jmenovaný netrefil přesně. Ve třiatřicáté minutě se pokoušel Lašáka překvapit Langhammer, ale ten mu nenechal místo. Na druhé straně se prokličkoval až před Břízu Mrázek, ale ten jeho pokus vyjetím zlikvidoval. V pětatřicáté minutě se do brejku dostal Sýkora, ale ze dvou metrů netrefil branku. Dvě minuty před koncem druhého dějství hrála Sparta šestadvacet sekund dvojnásobnou přesilovku, ale ani obrovské šance Marka, Nikolova a dorážejícího Netíka vyrovnání neznamenaly.

Po prvotním oťukávání obou týmů ve třetí třetině šel na trestnou lavici kapitán Sparty Martin Chabada, ale do šance se dostal Ton, nadvakrát však Lašáka nepřekonal. O chvíli později šel na trestnou lavici i Ton a Pardubice hrály osmdesát devět sekund přesilovku 5 na 3. V ní nejvíce branku Sparty ohrozil Kántor, ale Bříza si s jeho střelou z prostoru mezi kruhy poradil. Krátce po skončení obou přesilových her se k odraženému puku dostal Čaloun a došťouchl jej za Břízova záda. Za dvacet pět sekund se prosadila i Sparta, jmenovitě Straka, který si položil Lašáka a pohodlně skóroval. V oslabení se na Břízu řítil Čaloun, ale ten jej skluzem vychytal. V sérii sparťanských vyloučení se do šancí dostal Snopek a po něm Lubina, ale Bříza byl jistý. V oslabení uháněla dvojice Langhammer – Netík, ale Netíkovi se nepovedlo přehodit Lašákův beton. Hosté vyrovnali v čase 55:16. Krátce po buly vystřelil Vykoukal a Martin Štrba vrátil vyražený puk do sítě. Rozhodující moment zápasu přišel v osmapadesáté minutě zápasu. Na trestné lavici sděl Toman, když po levém křídle ujel Petr Ton, Lašák však jeho střelu chytil a vzápětí poslal rozhodčí Tona za faul na domácího beka na trestnou lavici. Sekundu před Tomanovým návratem se k vyražené střele dostal Petr Sýkora a stanovil skóre 4:3 pro domácí. V témže čase dostal Petr Bříza za protesty trest do konce utkání a do branky putoval Marek Schwarz. Sparta měla v poslední minutě výhodu přesilové hry, navíc vylepšené power-play, ale Pardubice už svoje vítězství bez větších problémů ubránily.

Ohlasy trenérů

Vladimír Bezdíček (Pardubice): Bylo to kvalitní utkání a my jsme rádi, že po změnách, které zde nastaly, to takhle dopadlo. Mužstvo pracovalo, jelo na doraz a dopadlo to pro nás šťastně a výsledkově dobře.

Marian Jelínek (Sparta): K dnešními zápasu mohu říci jen dvě věty. Hrozně moc děkuji svému týmu, protože předvedl výborný výkon. O ostatním nesmím mluvit.

×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Sparta Praha
HC Škoda Plzeň
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

ŽIVĚ: Sparta hraje doma s Plzní, vede 1:0!

Forman: Věřím, že stadiony se začnou plnit

Informace o vstupenkách na hokejový pohár

Permanentky na novou sezonu v prodeji!