JIH - SPA 6:3 - Junioři v Jihlavě nebodovali

6., sobota 25. 9. 2021
Jihlava - Sparta JIH - SPA
Jihlava: Maláč - Kerber, Sapík, P. Zeman, Vovsík, Matějíček, Šabatka - Báťa, Vyvial, Jungwirth, Menšík, D. Pavelec, Rauš, P. Čermák, D. Straka, Bulík, Nevšímal, J. Doležal.
Sparta: Hrabal (18. Krbeček) - Tomov, David, Tomek, Červenka, Ducháč, Chvátal, Port - Senčák, Kubánek, Hauser, Krupička, Slavíček, Bareš, Vágner, Theimer, M. Vitouch, Zembol.
Branky a nahrávky: 7. Vyvial (P. Čermák), 17. P. Čermák (Vyvial), 18. Rauš (Menšík, Sapík), 23. P. Čermák (Matějíček), 34. Menšík (Rauš, Jungwirth), 57. Matějíček (Rauš, Menšík) - 2. Kubánek (Slavíček), 3. Slavíček (Tomek, Kubánek), 45. Tomek (M. Vitouch). Rozhodčí: Lacina - Rampír, Bohuněk. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 130. Střely na branku: 40:38. Průběh utkání: 0:2, 5:2, 5:3, 6:3.
Sparťanští junioři odehráli šesté utkání v nové sezoně na ledě Jihlavy. Svěřenci kouče Richarda Žemličky vstřelili zkraje první třetiny dvě branky, ale v dalších minutách hry se prosazovali domácí. Sparťané ve třetí třetině trefou obránce Tomka pouze zkorigovali skóre a prohráli na jihlavském ledě v poměru 3:6. Dvěma body za jeden gól a asistenci se prezentoval sparťanský útočník Josef Slavíček. Náš tým si po pěti výhrách připsal na své konto první porážku v nové sezoně.

Sparťané do utkání na ledě Jihlavy vstoupili velmi úspěšně, jelikož po třech odehraných minutách vedli už o dvě branky. Skóre duelu otevřel sparťanský útočník Maxim Kubánek a o pár vteřin později ho na střelecké listině doplnil útočník Josef Slavíček. Druhý jmenovaný si připsal na své konto už pátou branku v probíhajícím ročníku. Domácí hokejisté prohrávali, ale do konce prvního dějství se herně zvedli. Snížení nejprve přinesl domácí útočník Josef Vyvial a vyrovnání zařídil svou trefou Patrik Čermák.

Jihlavští hokejisté byli rázem na koni a v útočném pásmu si připravili další gólové šance. Od druhého inkasovaného gólu na straně Sparty uběhlo jen šestnáct vteřin a Dukla poprvé v utkání odskočila svému soupeři do vedení. Mezi úspěšné střelce se tentokrát zapsal Adam Rauš, jenž prostřelil sparťanského brankáře Hrabala, kterého zároveň vystřídal v modrém půlkruhu Jakub Krbeček.

Náš tým vstupoval do druhé třetiny s jednobrankovým mankem, které se snažil v úvodních minutách prostředního dějství dohnat. Jihlavští však byli koncentrovaní a hned zkraje třetiny udeřili počtvrté v utkání. Dalším úspěšným střelcem na straně Dukly se stal útočník Patrik Čermák, který využil domácí přesilovou hru po faulu brankáře Krbečka. Sparťané se snažili alespoň zkorigovat skóre, ale domácí obrana byla pozorná. Ve čtyřiatřicáté minutě musel sparťanský brankář lovit další kotouč ze své sítě. Pátou branku svého týmu si připsal na své konto Matouš Němčík.

Třetí třetina byla z pohledu Pražanů výsledkově nejpovedenější. V úvodních minutách třetího dějství si svěřenci kouče Richarda Žemličky vyzkoušeli přesilovou hru pěti proti třem, kterou využili! Třetí branku obstaral obránce Tomáš Tomek, který v uplynulých dnech mimo jiné dostal šanci ve sparťanském A-týmu. Sparťané prohráli znovu pouze o dvě branky, ale další komplikace domácí hokejisté už nepřipustili. V závěru třetí třetiny šli sparťané pykat na trestnou lavici a další početní výhodu zužitkoval jihlavský obránce Martin Matějíček. Náš tým po velkém boji prohrál na jihlavském ledě 3:6 a domů se vrátil bez bodů.

Michal Broš (HC Dukla Jihlava): "Byli jsme nachystaní na top tým soutěže a udělali jsme předzápasové porady. Start ovšem nebyl z naší strany ideální. V prvních pěti minutách jsme soupeři nabídli asi čtyři samostatné nájezdy, ze kterých hned dva proměnil. Utkání pro nás v tu chvíli nevypadalo moc dobře. Pak se to ale naštěstí pro nás otočilo. Podařilo se nám rychle vstřelit kontaktní gól, který nás nakopl. Vzápětí jsme vyrovnali a ještě v první třetině otočili utkání na svoji stranu. Od té doby jsme vystrkovali růžky, kluci zjistili, kudy povede cesta k vítězství. Pár hráčů z našeho týmu dohrávalo utkání se zraněním, jsme rádi, že jsme se s tím popasovali a utkání vyhráli."

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Prvních pět utkání v nové sezoně jsme odehráli výborně. Před zápasem v Jihlavě jsme samozřejmě nabádali hráče k tomu, aby si v hlavě srovnali, že to nepůjde samo. Naše slova se potvrdila. V utkání jsme rychle vedli o dvě branky, pak jsme se rozložili, tahali jsme nohy a došly nám síly v osobních soubojích. Soupeř nás přehrál bojovností, srdíčkem a výhru si za výkon v utkání rozhodně zasloužil."