JUN: KOM - SPA 5:3 - Neúspěšná bitva v Brně

11., pátek 7. 10. 2022
Kometa Brno - Sparta KOM - SPA
Kometa Brno: Kavan – Řehák, Bůžek, Fajmon, Eich, Svoboda, Ulbricht, Němec – Rakus, Moravec, Otava, Šantora, Sedláček, Masař, Bělohlav, Harmim, Nesvadba, Boltvan, Bárta, Horváth.
Sparta: Liemann (34. Artsatbanov) – Pavlák, Tůma, Böhm, David, Ducháč, Horáček – Vašíček, Novák, Bareš, Mácha, O. Hrabík, Senčák, Hrabovetskyi, Fábry, Stepanchuk, Žmola.
Branky a nahrávky: 18. Rakus (Sedláček, Bárta), 24. Bárta (Sedláček), 34. Fajmon (Boltvan), 35. Rakus (Sedláček, Fajmon), 50. Boltvan (Sedláček, Otava) – 30. Hrabovetskyi (Žmola), 37. Žmola (Novák, Horáček), 53. Žmola (Senčák, Vašíček). Rozhodčí: Čuňočka, Grygera – Kráľ, Blažek. Vyloučení: 2:4. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 47. Střely na branku: 41:37. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:2, 4:2, 5:2, 5:3.
Junioři mají za sebou výsledkově nevydařené utkání v Brně, kterému podlehli v poměru 3:5. Náš tým sice snížil svou ztrátu v průběhu první třetiny, ale domácí hokejisté i díky třem využitým přesilovkám uspěli. Naši porážku neodvrátil ani útočník Jakub Žmola, který si připsal na své konto dvě branky a jednu asistenci.

Sparťanům se vstup do utkání v Brně nevydařil, když domácí tým poslal do vedení útočník Robin Rakus. Brňané byli v tu chvíli na koni a náš tým nestíhal. Domácí hokejisté byli aktivní i nadále, ale sparťanský brankář všechny domácí pokusy pochytal. Nutno zmínit, že brněnský celek si ještě zahrál v úvodních minutách klasickou přesilovou hru po nedovoleném zákroku ze strany Bareše, ale sparťané se v početní nevýhodě nenechali zaskočit. Diváci v hale si následně museli na další góly počkat až do prostřední části.

Na začátku druhé třetiny putoval na trestnou lavici útočník Mácha a domácí hokejisté další početní výhodu využili. Denis Bárta stál na správném místě a poslal svůj celek do vedení o dvě branky. Náš tým se gólově vzpamatoval až v polovině základní hrací doby, když snížil skóre zpět na rozdíl jedné branky útočník Artem Hrabovetskyi. Brňané však v utkání měli stále navrch, což doložili dalšími dvěma góly. Nejprve mířil do černého Patrik Fajmon a posléze pro změnu útočník Robin Rakus. Sparťané stihli do konce této části hry alespoň znovu snížit zásluhou Jakuba Žmoly.

Ani ve třetí třetině se sparťané nedostali k výraznějšímu tlaku v útočném pásmu, který by přinesl několik branek. Domácí hokejisté vsítili pátou branku přesně v padesáté minutě hry, když se prosadil Adam Boltvan, kterému naservíroval přesnou přihrávku Sedláček. Ten zaznamenal už jubilejní desátou asistenci v nové sezoně, což je pro tohoto hráče fantastický počin. Poslední gólové slovo však měli přeci jen nakonec sparťané, kteří pohnuli se skóre zásluhou Jakuba Žmoly. Náš útočník si připsal druhou branku v sezoně a alespoň zmínil porážku na konečných 3:5.

Jan Zachrla (HC Kometa Brno): "Jsme rádi za tři body, protože přijel soupeř, který má velkou kvalitu a hraje v horních patrech tabulky. Určitě není náhoda, že Sparta má tolik bodů, kolik má. Za mě jsme podali určitě dobrý výkon. Nemůžeme být ale spokojení úplně se vším, protože ve hře byly věci, které jsme soupeři nabídli a on z nich skóroval. Musíme je z naší hry eliminovat a vyčistit."

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Já budu stručný. Další utkání začínáme hrát až někdy v polovině třetí třetiny, což je strašně pozdě. Takhle to prostě v hokeji nefungovalo, nefunguje a nikdy fungovat nebude."