28., sobota 3. 12. 2022
Karlovy Vary - Sparta KVA - SPA
Karlovy Vary: Dybal – Krajčík, Smýkal, Vogel, Bulka, Kočí, Beran, Anton - Sapoušek (A), Varvařovský, Handl, Galnor, Zeman, Botoš (C), Váňa, Adámek, Menc, Kusak.
Sparta: Liemann – Červenka (A), Böhm, David, Ducháč (C), Bartoň, Šindelek – Senčák, Stepanchuk, Hamršmíd, Novák, Hrabovetskyi, Vašíček, Theimer, Pavlák, Žmola.
Branky a nahrávky: 4. Sapoušek (Adámek), 15. Krajčík (Bulka, Botoš), 31. Sapoušek TS, 39. Varvařovský, 49. Sapoušek (Handl, Anton) - 30. Böhm (Theimer, Ducháč). Rozhodčí: Valenta, Hucl - Belko, Baxa. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 91. Střely na branku: 30:19. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.
Svěřenci kouče Richarda Žemličky nenavázali na svůj povedený výkon z Litvínova, když podlehli Karlovým Varům na jejich ledě poměrem 1:5. Jediný náš gól obstaral obránce Martin Böhm, pro kterého se jednalo o šestou trefu v aktuální sezoně. Ani on však nezabránil porážce v lázeňském městě.

Naši hokejisté nezačali v Karlových Varech úplně nejlépe, když inkasovali už po třech odehraných minutách. Robin Sapoušek potvrdil roli jednoho z nejproduktivnějších energetiků, když vsítil první branku v utkání. Sparťané dostali přibližně v polovině první třetiny příležitost zahrát si klasickou přesilovou hru, kterou ovšem nevyužili a na druhé straně pro změnu úřadovali domácí. Obránce Filip Krajčík dostal nabito na modrou čáru a prostřelil sparťanského brankáře podruhé.

Sparťané nezachytili úspěšně ani vstup do druhé třetiny, když zachránila brankáře Liemanna tyčka! Naši hráči se oklepali až v dalším průběhu, konkrétně v osmadvacáté minutě hry. Martin Böhm se dostal k odraženému kotouči v útočném pásmu a následně bez jakýkoliv potíží uklidil kotouč do odkryté části karlovarské branky. Když už se zdálo, že sparťané se nadýchnou k lepšímu výkonu, ale poté přišla fatální hrubka v obranném pásmu a sudí nařídili trestné střílení. Robin Sapoušek předvedl svůj blafák a nedal Liemannovi šanci na zákrok.

Karlovarští hokejisté byli rázem na koni a měli hru plně pod kontrolou. V dalším průběhu druhé části zvonila za sparťanským brankářem další tyčka, ale sparťané si koledovali tak dlouho, až nakonec inkasovali počtvrté. David Varvařovský se vložil do sparťanské souhry a překonal našeho brankáře snad nadvakrát. Naši hokejisté se už do konce prostřední třetiny neprosadili a museli dotahovat tříbrankovou ztrátu.

Ani třetí třetina ale nebyla z našeho pohledu úplně skvělá. Novák vyfasoval od sudích dvě trestné minuty, čímž oslabil svůj tým. Sapoušek hrající ve výtečné formě měl na hokejce hattrick, ale v samostatném úniku byl dalším hráčem, který orazítkoval pouze tyčku sparťanské branky. Domácí hráč ale nemusel litovat, jelikož se svého kýženého hattricku přeci jen dočkal. Robin Sapoušek obdržel přesný pas od Handla a první jmenovaný se střelou k tyči tentokrát nemýlil. A vzhledem k tomu, že se náš tým už nevzchopil na nějaké zdramatizování, prohrál na ledě Karlových Varů 1:5.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): "Myslím si, že mužstvo je potřeba za odvedený výkon opravdu pochválit. Od začátku utkání jsme měli plán, kterého jsme se drželi. Oproti minulým zápasům bylo v naší hře výrazné charakterové úsilí, které nám dříve místy chybělo. S výkonem tedy panuje celková spokojenost a výraznou měrou přispěl samozřejmě i třígólový Robin Sapoušek."

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "No, co k tomu říct. Byla to naprostá bída. Nebyli jsme schopni si ani dát přihrávku, vůbec jsme nehráli, co jsme měli. V utkání jsme bohužel ani nebyli důstojným soupeřem a rozhodně jsme si nezasloužili vyhrát."