JUN: KVA - SPA 5:4 - Do playoff ze šestky

56., pátek 17. 3. 2023
Karlovy Vary - Sparta KVA - SPA
Karlovy Vary: Dybal – Vogel, Kubíček, Dorot (A), Zolnaj, Kočí, Krajčík, Tůma T., Bulka (A), Beran, Anton – Csabi, Kusak, Adámek, Varvařovský, Šlechta, Šiler, Botoš (C), Handl, Váňa
Sparta: Artsatbanov – Šindelek, Ducháč (C), Červenka (A), David, Tůma J., Bartoň, Pavlák – Hamršmíd, Holl, Krupička, Stepanchuk, Hrabík, Vitouch, Mácha, Holeček, Senčák, Hauser, Fábry, Novák
Branky a nahrávky: 2. Handl (Krajčík), 2. Varvařovský (Zolnaj), 11. Varvařovský (Beran, Krajčík), 26. Csabi (Vogel), 55. Krajčík (Vogel, Šlechta) – 3. Červenka (Tůma J., Senčák), 20. Senčák (David, Tůma J.), 46. Krupička (Vitouch, Bartoň), 54. Fábry (Tůma J., Senčák). Rozhodčí: Svoboda, Zubzanda – Gerát, Malý. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 145. Střely na branku: 37:39. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:4, 5:4.
Čtvrteční těsná porážka v Karlových Varech ukončila sparťanským juniorům sérii vítězných zápasů a dodala jim jedinou jistotu - do playoff půjdou ze šestého místa. Na jejich umístění už nic nezmění ani páteční duel v Litvínově, po němž budou svěřenci Richarda Žemličky vyhlížet soupeře pro čtvrtfinále.

Naši junioři jeli na západ Čech uhájit vítěznou sérii a zabojovat o co nejlepší umístění po základní části, zatímco Energie stále útočí na první místo. A její motivace byla silnější, protože už po 75 vteřinách poslal domácí do vedení Radim Handl, na kterého navázal o necelou půlminutu později z úniku David Varvařovský. Nástup Karlovarských utlumilo vyloučení, které po minutě potrestal povedenou trefou Jakub Červenka a byli jsme zpátky ve hře.

Šance však měli také domácí, dokonce jim pomohl Hauserův trest za hrubost, ale góly nepřibývaly. Michal Vitouch střelou z kruhu mezi betony neuspěl, neúspěchem skončil také Vogelův a Bartoňův pokus. Skvělý průnik Davida Varvařovského už sparťané nezachytili a Západočeši opět vedli o dvě branky. Vzápětí si sparťanský brankář připsal zákrok po Csabiho střele z úhlu. V závěru nám nepomohla ani přesilovka, ale čtyři vteřiny před sirénou se po brejku prosadil David Senčák a bylo veseleji!

Domácím vyšel lépe také vstup do třetího dějství, leč prvotní šance skončily na Artsatbanově výstroji. V šesté minutě ale Adam Csabi ukončil střelecké trápení, když projel před branku a trefil horní část branky! Naši mladíci byli blízko snížení, leč Krupičkův, Hrabíkův ani Fábryho pokusy gólem neskončily.

Svěřenci Richarda Žemličky pokračovali ve zlepšeném výkonu, únik Jana Krupičky vychytal domácí brankář, který pokryl i Pavlákovu i Šindelkovu střelu. Na druhé straně musel Hlib Artsatbanov zasahovat proti Vogelově nepříjemné střele, a přestože sparťané měli v závěru třetiny další pokusy, stav zápasu už se neměnil a sparťané šli do třetího dějství s dvougólovým mankem.

Z prostřední části si však přenesli velkou chuť, Jakub Tůma však se střelou od modré neuspěl, načež na druhé straně skončila Handlova střela na betonu sparťanského gólmana. Vzápětí si sparťané vytvořili velký tlak, který završil přesnou trefou Jan Krupička a náš tým byl na dostřel! Stepanchukova střela z kruhu však úspěch neslavila, v dalších minutách jsme šli do čtyř, ale už po minutě se počet hráčů vyrovnal.

Za polovinou třetiny jsme však dostali další možnost přesilovky a přesná trefa Andreje Fábryho znamenala vyrovnání! Euforie však netrvala dlouho, o necelé dvě minuty později skóroval Filip Krajčík a vrátil domácím vedení. Závěrečná hra bez brankáře už další vyrovnání nepřinesla, tudíž vítězná série skončila a sparťanští junioři půjdou do playoff jako tým s číslem šest.