JUN: MHK - SPA 4:2 - Úspěšná série skončila

20., pátek 4. 11. 2022
Mountfield HK - Sparta MHK - SPA
Mountfield HK: Tichý – Hrbek, Táborský, Hušek, Žaba, Havlíček (C), Boukal, Pavič – Kopecký, Prášek, Giesl, Brožek, Pajer, Novotný, Moravec, Idžan, Matěj Beneš (A), Michal Beneš (A), Vencl.
Sparta: Volevecký – David, Šindelek, Böhm, Tůma, Ducháč (C), Bartoň, Pavlák – Stepanchuk, Senčák, Theimer, Hrabík, Červenka (A), Hrabovetskyi, Vašíček, Fábry, Mácha, Höll, Novák, Žmola.
Branky a nahrávky: 7. Giesl (Hrbek, Moravec), 19. Idžan (Michal Beneš, Matěj Beneš), 30. Michal Beneš (Hrbek, Táborský), 60. Michal Beneš – 51. Červenka (Vašíček, Theimer), 59. Mácha (Theimer). Rozhodčí: Grygera, Mejzlík – Roischel, Jiruška. Vyloučení: 3:7. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 123. Střely na branku: 34:33. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.
Sparťanští junioři v pátek 4. listopadu zajížděli do nedalekého Hradce Králové, kterému podlehli 2:4. Náš tým ztrácel v průběhu utkání tři branky, ale díky gólům Jakuba Červenky a Adama Máchy zadělal v závěru na drama. Sparťané však vyrovnání nestihli, naopak inkasovali čtvrtou branku a po dvou výhrách v řadě tentokrát zapsali porážku.

Sparťanům se vstup do utkání proti Hradci Králové příliš nevydařil, když po necelých sedmi odehraných minutách prohrávali o jednu branku. Jako první se prosadil Matěj Giesl, který otevřel gólovou listinu utkání. Náš tým se i díky čtyřem vyloučeným hráčům v první třetině stále nemohl dostat do tempa a domácí hokejisté nedisciplinovanost trestali. Vito Idžan v průběhu devatenácté minuty zvýšil náskok Hradce na 2:0 a sparťané rázem prohrávali o dvě branky.

Ani druhá třetina nebyla pro náš tým úplně nejlepší. Svěřenci kouče Richarda Žemličky sice dostali možnost zahrát si klasickou početní výhodu, kterou však nevyužili, naproti tomu domácí hokejisté uspěli v rovnovážném počtu hráčů na ledě. Michal Beneš prostřelil sparťanského brankáře Voleveckého potřetí v utkání a sparťané už byli v těžké pozici na případný obrat. Pražané soupeře z Hradce v průběhu druhé části přestříleli, přesto se z gólu neradovali.

Když se zdálo, že domácí tým si své vedení pohlídá, přišla padesátá minuta hry a sparťané se konečně dostali ke slovu. Jakub Červenka snížil v klasické přesilové hře na rozdíl dvou branek a v závěrečných minutách přiblížil Spartu na dosah vyrovnání útočník Adam Mácha. Ten se pro změnu prosadil ve vlastním oslabení a zadělal ještě na drama. Jakékoliv komplikace odmítl Michal Beneš, jenž v poslední minutě potvrdil hradecké vítězství. Náš tým padl na východě Čech 2:4.

Jiří Janoušek (Mountfield HK): "První třetinu jsme si pomohli přesilovými hrami, ale utkání bylo celkově velmi vyrovnané. Sparta byla v zápase velmi nebezpečná, ale my jsme dvakrát dobře udeřili v početní převaze, což nám dodalo klid na hokejky. Ve druhé třetině byla Sparta hodně aktivní, možná i o kousek lepší. Dokázali jsme dát z povedené akce gól na 3:0. Mužstvo se semklo, hodně bojovalo. Třetí periodu jsme odehráli velmi dobře do obrany. Dostali jsme dvě nešťastné branky, ale i přesto jsme se nesesypali a nesmírnou bojovností zápas dovedli ke tříbodovému zisku, což jsme hodně potřebovali. Do šatny patří obrovský dík."

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Za mě to bude tentokrát velmi stručné. Do poloviny utkání jsme vůbec nebyli na ledě. Nevím, co se stalo. Soupeř byl všude dřív a byl lepší. Hradec zaslouženě vyhrál a bere tři body."