7., pátek 23. 9. 2022
Olomouc - Sparta OLO - SPA
Olomouc: Nowak - Drábek, Sedláček, Groch, Panáček, Tomiga, Kočí, Galvas - Lichner, Hradil, Kučera (C), Kuchta, Janech, Belan, Havel, Matašovský, Tomeček (A), Fasner (A), Kusak, Pigl.
Sparta: Liemann - Pavlák, Tůma, Böhm, David, Červenka (A), Ducháč (C) - Vašíček, Novák, Bareš (A), Mácha, Odehnal, O. Hrabík, Senčák, Hrabovetskyi, Fábry, M. Vitouch, Václavík, Höll, Hamršmíd.
Branky a nahrávky: 50. Matašovský (Kučera, Groch), roz. nájezd Hradil - 46. Senčák (Červenka, M. Vitouch). Rozhodčí: Cabák, Rapák - Gebauer, Peluha. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 45. Střely na branku: 26:26. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Junioři mají za sebou další utkání v rámci tripu na kluzištích soupeřů. Svěřenci trenéra Richarda Žemličky v Olomouci drželi jednobrankové vedení, které však neudrželi a nakonec vyválčili v urputné bitvě alespoň bod za prohru 1:2 v samostatných nájezdech. Jediný náš gól obstaral útočník David Senčák.

Sparťané vstoupili do utkání na ledě Olomouce velmi aktivně, jelikož chtěli navázat na předchozí vydařené počínání v domácím prostředí. Olomoucký brankář ovšem veškerou snahu o vstřelení branky zneškodnil a skóre zůstalo neměnné. Téměř celou třetinu se hrálo bez vyloučení, nicméně v průběhu osmnácté minuty se přeci jen vylučovalo, konkrétně ze sparťanských řad. Červenka vyfasoval „dvojku“ za nedovolené bránění. Hradil s Tomečkem měli velkou šanci v útočném pásmu, kterou však nevyužili.

Druhá třetina podobně jako ta první nabídla vcelku vyrovnanou podívanou, oba týmy se tlačily do šancí v útočném pásmu. V prvních minutách prostředního dějství nejprve vytáhl ze svého repertoáru další úspěšný zákrok sparťanský brankář a posléze zlikvidoval další nebezpečnou střelu soupeře. Další průběh druhé třetiny nabídl celkem tři vyloučení, dvě na straně domácí Mory, jedno na straně Pražanů. Ti mohli dokonce v závěru dějství prolomit bezbrankové skóre, ale Vitouch nakonec nebyl úspěšný.

Ve třetí třetině se sparťané tlačili do dalších příležitostí v útočném pásmu a mohli to být znovu oni, kteří by případně otevřeli skóre. Náš tým se dostal do přečíslení, které však nevyřešil gólově a domácí brankář Nowak mohl zůstat v klidu. V průběhu 46. minuty se diváci v hale konečně dočkali. David Senčák vystřelil z kruhu a jeho rána nešťastně zapadla za záda olomouckého brankáře. Sparťané navzdory velké snaze neudrželi vedení dlouho, když po pěti minutách tečoval puk v přesilovce Marek Matašovský. Oba týmy hrály v závěru řádné hrací doby ještě klasikou početní výhodu, kterou ani jeden nevyužil.

Sparťané se v nastavení tlačili do šancí a hodně aktivní byl útočník Fábry. Ten mohl v prodloužení vystřelit bonusový bod pro svůj tým, nicméně talentovaný forvard mířil nepřesně. A když se ani jedno mužstvo neprosadilo, přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich sparťané skórovali dvakrát zásluhou Vitoucha a Fábryho, domácí Olomouc proměnila hned tři své nájezdy. Vítěznou branku si připsal na své konto Radim Hradil. Náš tým podlehl Hanákům 1:2 po samostatných nájezdech.

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Do poloviny utkání mohlo být rozhodnuto, kdybychom proměnili vyložené šance. Jeli jsme několikrát sami na branku, dokonce dvakrát i dva na nikoho. Bohužel jsme se neprosadili. Zakončení bylo z naší strany naprosto zoufalé."