JUN: PLZ - SPA 3:4sn - Cenný lup v Plzni

16., sobota 22. 10. 2022
Plzeň - Sparta PLZ - SPA
Plzeň: Vondraš – Kubíček (A), Jiříček, Hodinář, Buzek, Eichler, Jánský, Houdek – Hořejší, Remeš, Kreuzman, Dominik Soukup, Marek Soukup (A), Pešek, Mazanec, Kučera, Kaiser, Matuška, Borák, Dáňa (C).
Sparta: Volevecký – Červenka (A), Tůma, Böhm, David, Ducháč (C), Bartoň, Pavlák – Václavík, Senčák, Hamršmíd, O. Hrabík, Fábry, Hrabovetskyi, Vašíček, Stepanchuk, Bareš (A), Höll, Mácha, Žmola.
Branky a nahrávky: 27. Jiříček (Dáňa), 45. Borák (Dáňa, Houdek), 53. Dáňa (Jiříček, Marek Soukup) – 31. O. Hrabík (Fábry, Höll), 43. Böhm (O. Hrabík, Senčák), 53. Fábry (Tůma, Červenka), rozh. náj. O. Hrabík. Rozhodčí: Svoboda, Valenta – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 123. Střely na branku: 36:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.
Bravo! Sparťanští junioři navázali na své předchozí počínání proti Litvínovu, když vyzráli na plzeňskou Škodovku v poměru 4:3 po samostatných nájezdech. Třemi body se v utkání blýskl sparťanský útočník Ondřej Hrabík a spolehlivý výkon v brance podal Tomáš Volevecký. Naši hokejisté hrají další utkání příští týden v pátek 28. října doma proti Třinci. Buďte u toho!

První třetina nenabídla nikterak zajímavou podívanou, jelikož ani jeden z týmů se neprosadil. Brankáři obou týmů nepustili za svá záda jediný kotouč a skóre utkání bylo po první třetině bezbrankové 0:0. Už to vypadalo, že sparťané půjdou do vedení v samotném závěru úvodního dějství, ale klasickou početní výhodu nevyužili. Obránce Hodinář si odseděl plné dvě minuty ze svého trestu a plzeňští hráči přečkali krušné chvíle. Diváci v hale si tak museli počkat na první góly až do druhé dvacetiminutovky.

V ní se nejprve dařilo domácím borcům, kteří šli v průběhu sedmadvacáté minuty do vedení. Mezi úspěšné střelce se zapsal obránce Adam Jiříček, který využil Dáňovu přihrávku a poslal Plzeň do vedení. Sparťané si počkali na svou první vstřelenou branku až do druhé poloviny řádné hrací doby. Ondřej Hrabík se nejlépe zorientoval v útočném pásmu a následně poslal puk do sítě. Další gól v průběhu prostřední části už nepadl a oba týmy odcházely do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Třetí třetina byla alespoň co se týče vstřelených gólů nejbohatší. Sparťané šli poprvé v utkání do vedení zásluhou Martina Böhma, který využil přesilovou hru a svým druhým gólem v sezoně nedal domácímu brankáři šanci na zákrok. Plzeňští hokejisté však kontrovali rychlou akcí útočníka Matyáše Boráka a skóre bylo znovu vyrovnané. Když už se zdálo, že Andrej Fábry obstaral v padesáté třetí minutě rozhodující trefu, vzali si slovo znovu domácí a podruhé v krátkém sledu vyrovnali. Šťastným střelcem se tentokrát stal kapitán indiánů Josef Dáňa.

Vzhledem k tomu, že základní hrací doba neurčila vítěze utkání, přišlo na řadu nejprve prodloužení a posléze i samostatné nájezdy. V nich se lépe dařilo sparťanům, konkrétně Ondřeji Hrabíkovi, jenž v první sérii prostřelil domácího brankáře a později se ukázalo, že se jednalo o vítěznou branku. Za Spartu se ještě prosadil Senčák, zato plzeňští hokejisté v nájezdech neuspěli ani jednou. Sparťané porazili Plzeň 4:3 a připsali si druhou výhru v řadě.