JUN: SPA - OLO 2:1 - Důležitý skalp juniorů

49., pátek 24. 2. 2023
Sparta - Olomouc SPA - OLO
Sparta: Arcatbanov – Tůma, Böhm, Bartoň, Ducháč (C), Červenka (A), David, Pavlák – Krupička, Stepanchuk, Fábry – Hraboveckij, Senčák (A), Hamršmíd – Mácha, Höll, Theimer – Novák, Žmola, Hrabík
Olomouc: Frgál – Kočí, Compel, Šlahora, Panáček, Drábek – Ruda, Pigl, Kusak – Tomeček (A), Matašovský, Havel – Belan, Jeřábek, Janech – Kučera (A)
Branky a nahrávky: 6. Žmola (Novák, Hraboveckij), 10. Theimer (Krupička, Fábry) – 24. Matašovský (Kučera, Tomeček). Rozhodčí: Hucl, Kosnar – Horažďovský, Pěkný. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 63. Střely na branku: 47:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Bolelo to, ale důležité jsou tři body! Junioři po skalpu Zlína zdolali těsně 2:1 také Olomouc, která v Praze rozhodně nepůsobila jako jistý sestupující juniorské extraligy. O vítězství našich juniorů se postarali Jakub Žmola s Otou Theimerem, díky kterým jsme si udrželi slibný náskok na sedmém místě tabulky, zaručujícím účast v play off.

Karty byly před utkáním rozdány jasně, jelikož Olomouc už má jistý sestup a je beznadějně poslední. Jak už tomu ale bývá, na náš led přijel motivovaný a nepříjemný soupeř. Úvodní minuty i přes naši dominanci na puku góly nepřinesly, než si v šesté minutě najel mezi kruhy Jakub Žmola a přesnou střelou otevřel skóre zápasu. Vstřelený gól nás povzbudil, nadále jsme byli aktivní a Hanáky přehrávali.

Když už ale bylo potřeba, Dominik Frgál úspěšně zasáhl, zatímco sparťanský gólman byl téměř bez práce. V desáté minutě však Jan Krupička pěknou zadovkou od zadního mantinelu pobídl Otu Theimera, který nezaváhal a dal našemu týmu dvougólové vedení.

Vzápětí neuspěl Jan Hamršmíd, stejně jako Jan Kučera na druhé straně. V závěru prvního dějství šli hosté dvakrát v krátkém sledu do čtyř, jenže naše ofenziva jejich nedisciplinovanost nedokázala potrestat.

Většinu druhého trestu si sparťané přenesli do úvodu druhé části, leč bez efektu. Když za vzájemnou potyčku putovali na trestnou Arťom Hraboveckij s Adamem Panáčkem, šlo se do čtyř. O minutu později však fauloval Andrej Fábry, čímž nabídl Moře přesilovou hru a hosté nepohrdli! Do nebezpečného prostoru před brankou si najel Marek Matašovský a svým gólem vrátil Olomouc do hry.

Lauf soupeře dokázali sparťané zkrotit, navíc si záhy zahráli další přesilovku a vrátili se do tempa. Velmi blízko gólu byl Lukáš Novák, jehož ránu z pravého kruhu vychytala Frgálova lapačka! Oba týmy se střídaly v držení kotouče, jenže střely byly spíše prověřovací a bez šance na úspěch. Druhá třetina už tedy další zásah nenabídla.

Sparta šla v početní výhodě i do třetí třetiny, jenže stejně jako v předchozím případě netrestala. Zajímavou šanci Jana Krupičky z levého kruhu dokázal brankář hostů pokrýt, zatímco Dominik Frgál vychytal únik Michala Tomečka. Mora se nadále nevzdávala, dokonce byla nebezpečnější, a to zejména při trestu Jana Krupičky, ale sparťanský gólman svou branku zavřel.

Hlib Arcatbanov měl práci i v dalších minutách, bez šancí nebyla ani Sparta, ale dramatická bitva plynula bez dalších gólů. V závěru zkomplikoval hostující snahu další faul, který sparťanům ulehčil závěrečnou defenzivu. Veškeré naděje vzali za své špatným střídáním Olomouce 24 vteřin před koncem, po kterém šli hosté do tří a mohli na body zapomenout.