JUN: SPA - PLZ 4:1 - Vítězný návrat domů

30., sobota 10. 12. 2022
Sparta - Plzeň SPA - PLZ
Sparta: Volevecký – Pavlák, Tůma, David, Červenka, Ducháč, Böhm, Bartoň – Vašíček, Novák, Senčák, Fábry, Stepanchuk, Theimer, Hamršmíd, Žmola.
Plzeň: Lokajíček – Houdek, Skok, Jiříček, Buzek, Hodinář, Jánský – Mazanec, Kaiser, Borák, D. Soukup, Pešek, Dvořák, M. Soukup, Kučera, Benák, Matuška, Remeš, Kreuzman, Dáňa
Branky a nahrávky: 8. Hamršmíd (Pavlák, Stepanchuk), 22. Fábry (Böhm, Theimer), 26. David (Theimer, Senčák), 45. Senčák (Theimer, Červenka) – 37. Dvořák (M. Soukup, D. Soukup). Rozhodčí: Sýkora, Valda – Žídek, Jurak. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 34:30. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
Naši junioři v sobotním domácím utkání proti Plzni odčinili předchozí nezdar v Karlových Varech, když i díky třem asistencím Oty Theimera zvítězili 4:1. Díky zaváhání čtvrté Jihlavy ztrácí na Duklu jediný bod, navíc se jim podařilo odskočit šestému Třinci, který prohrál s Kometou.

Juniorka potřebovala uspět, aby se dostala na dostřel nejlepší čtyřky. Naše mužstvo však nezačalo nejlépe, jelikož už ve čtvrté minutě putoval na trestnou Jan Hamršmíd, ale Plzeňští nabídnutou přesilovku nevyužili a stav zápasu se neměnil.

V osmé minutě už byli sparťané zpátky v tempu, načež Jan Hamršmíd završil kombinaci s Dominikem Pavlákem a Bogdanem Stepanchukem, čímž poslal naše mladíky do vedení. Ve zbytku třetiny však Sparta nevyužila necelou minutu trvající přesilovku proti třem, klasickou početní výhodu nevyužili ani Západočeši.

Vstup do druhého dějství byl ze sparťanské strany přímo skvělý! Už po sedmi vteřinách využil přesilovku Andrej Fábry, na kterého po necelých čtyřech minutách navázal v František David, který tentokrát udeřil ve vlastním oslabení.

Západočeši se vrátili do hry gólem Adama Dvořáka, jenž zužitkoval spolupráci s bratry Soukupovými. Do dalšího trháku je ale sparťané nepustili a v poklidu si udrželi dvoubrankový náskok.

V páté minutě třetího dějství navíc skóroval pro změnu David Senčák, jehož devátá trefa v sezoně zpečetila v poklidné třetí části zisk tří bodů a chycení čtvrté Jihlavy, na kterou sparťané ztrácí jediný bod.

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Zasloužená výhra. Co se bojovnosti týče, předvedli jsme nejlepší výkon v sezoně. V patnácti hráčích jsme na ledě nechali všechno. Takhle ale musí vypadat každé utkání."