Junioři: KVA - SPA 1:3 - Zpátky na vítězné vlně

II/11, čtvrtek 17. 3. 2022
Karlovy Vary - Sparta KVA - SPA
Karlovy Vary: Dybal - Benda (A), Bulka, Pohanka, Krajčík, Kočí, Dorot, Vogel - Handl, Rymon, Botoš (A), Šlechta, Sapoušek, Kulich, Šmajda, L. Adámek (C), Seidler, M. Adámek.
Sparta: Krbeček - Tomov, Šindelek, Tůma, David, Tomek, Ducháč (C), Červenka - Senčák, Kubánek, Mácha, Hauser, Krupička, O. Hrabík, Ton (A), Theimer, M. Vitouch, Zembol (A).
Branky a nahrávky: 9. Krajčík (Šmajda) - 25. Kubánek (Ton), 39. Krupička (Theimer, Tomek), 59. Červenka (Ducháč). Rozhodčí: Valenta, Němec - Brejcha, Charvát. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 96. Střely na branku: 37:32. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
Sparťanští junioři mají za sebou úspěšné utkání v Karlových Varech, kde zvítězili 3:1! Svěřenci kouče Richarda Žemličky otočili skóre utkání ve druhé třetině a trpělivou hrou si došli pro cenné tříbodové vítězství. Sparťané v posledním utkání nadstavbové části změří síly s Pardubicemi, konkrétně v sobotu 19. března od 13.00 hodin.

Sparťané nezačali v utkání na ledě Karlových Varů příliš aktivně, nicméně tlak ze strany domácího týmu přežili jen do průběhu deváté minuty. Lukáš Adámek po přihrávce Šmajdy prostřelil brankáře Krbečka poprvé v utkání a domácí hokejisté se dostali do vedení. Sparťané v průběhu první třetiny vyprodukovali na soupeřovu branku celkem devět střel, ale ani jedna z nich se gólově neujala. I proto domácí vedli po první třetině.

Pražané byli ve druhé třetině aktivnější a už po necelých pěti odehraných minutách z druhého dějství vyrovnali skóre! Maxim Kubánek svou kličkou do bekhendu nedal domácímu brankáři šanci zasáhnout a překonal Dybala poprvé v utkání. Oba celky mohly v dalších minutách strhnout skóre na svou stranu a šťastnější byli hosté. Ti vytvořili velký závar na brankovišti, kde se nejlépe zorientoval Jan Krupička. Dorážku sparťanského útočníka karlovarský gólman nezastavil. Sparťané po dvou třetinách vedli 2:1.

Sparťané byli aktivní taktéž ve třetí třetině, ale karlovarský brankář Dybal i nadále držel naději svého týmu na bodový zisk. Domácí hokejisté byli párkrát blízko vyrovnání, ale skvělý Krbeček nedovolil soupeři skórovat. Energetici v závěru utkání navíc riskovali s odkrytými zády, čehož sparťané okamžitě využili. Jakub Červenka se dostal ke kotouči jako první a vzápětí poslal puk do opuštěné sítě. Sparťané tak odčinili dvě venkovní porážky z minulých kol, když porazili Karlovy Vary na jejich ledě 3:1.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): "Myslím si, že Sparta vyhrála díky své větší zarputilosti. Od poloviny zápasu jsme se dostali do křeče po vyrovnání, kdy jsme soupeři odevzdali kotouč. Od druhého gólu to z naší strany byla velká křeč. Porážka jde i za mnou, protože jsem do koučinku a změny plánu hry nezasáhl výrazněji. Tahle porážka nese můj velký podpis."

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Do poloviny utkání byly Vary jednoznačně lepší. Měly více ze hry, měly spoustu šancí, hrály opravdu výborně. Ke konci druhé třetiny jsme se dostali do tlaku, ze kterého jsme urvali druhý gól a otočili stav. Musím kluky pochválit za výkon ve třetí části. Hráli zodpovědně, blokovali střely. Byl to absolutně play off zápas. Určitě to bylo zároveň velmi těžké utkání."