Junioři: SPA - KOM 5:3 - Druhé vítězství v sérii!

ČF2, středa 23. 3. 2022
Sparta - Kometa Brno SPA - KOM
Sparta: Krbeček – Tomov, Šindelek, Tůma, David, Tomek, Ducháč (C) – Senčák, Kubánek, Mácha, Hauser, Krupička, O. Hrabík, Ton (A), Vágner, Theimer, M. Vitouch, Zembol (A).
Kometa Brno: Schnattinger – Řehák, Fajmon, Holemý, J. Sedláček (C), Svoboda, Němec – Bartes (A), Hrnčíř, Šalé, Meluzín, I. Sedláček, Bělohlav, Malý (A), Kos, Rakus, Boltvan, Harmim.
Branky a nahrávky: 15. Hauser (M. Vitouch, Ducháč), 31. M. Vitouch (Tomov, Hauser), 34. Mácha (Tomek, Hauser), 37. Vágner (Tomek, Tomov), 54. Ducháč (Tomek, Theimer) – 10. Šalé (J. Sedláček, Malý), 35. Meluzin (Holemý), 46. Malý (I. Sedláček). Rozhodčí: Svoboda, Hucl – Hynek, Dědek. Vyloučení: 5:7. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 83. Střely na branku: 30:39. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3.
Sparťanští junioři úspěšně zvládli také druhé čtvrtfinálové utkání proti Kometě Brno, když uspěli v poměru 5:3. Pražané v průběhu utkání otočili skóre na svou stranu a díky třem využitým přesilovkám dokráčeli k druhé výhře ve čtvrtfinálové sérii. Lví podíl má na výhře útočník Petr Hauser, který zaznamenal jednu branku a dvě asistence. Další pokračování série je na programu v sobotu 26. března v Brně od 16.30 hodin.

Sparťanští trenéři nasadili do branky v domácím utkání proti Kometě zkušeného Jakuba Krbečka, brněnské brankoviště hájil od úvodních minut Michael Schnattinger. Oba brankáři čelili v průběhu utkání několika nebezpečným střelám. Domácí hokejisté se dostali do dobré akce v průběhu čtvrté minuty, kdy Krupička i přes dotírajícího protihráče na zádech zakončil bekhendem a brankář Schnattinger podržel svůj tým. Na opačné straně střílel nebezpečně z kruhu obránce Fajmon a Krbeček vytáhl svůj úspěšný zákrok.

V dalších minutách neuspěl se svou střelou v situaci jeden na jednoho útočník Meluzin a hosté svůj tlak vystupňovali i nadále. Brňané se v průběhu desáté minuty dostali poprvé v utkání do vedení, když Eduad Šalé osamocen na ose kluziště prostřelil Krbečka svou přesnou střelou k tyčce. Sparťané se v pozdějších minutách první třetiny rázem osmělili a necelých šest minut před koncem úvodní části vyrovnali skóre. Petr Hauser svou střelou z mezikruží prostřelil brněnského brankáře. Pražané ve zbylých minutách první třetiny měli ještě šance, ale útočník Hrabík ani Hauser s Tomkem v přečíslení dva na jednoho nebyli úspěšní. Skóre utkání bylo po první třetině nerozhodné 1:1.

Sparťané vstoupili do druhé třetiny velmi aktivně a už po necelých dvou odehraných minutách si připravili další šanci. Tomkova střela od modré čáry byla však nepřesná, podobně jako střelecký pokus Zembola, jenž svou střelou z mezikruží mířil nepřesně. Domácí hokejisté si v úvodních minutách druhé části vytvořili v útočném pásmu velký tlak a brněnský brankář Schnattinger zneškodnil snad tři rychlé střely obránce Tomka. Maskovaný muž v brance Komety posléze zastavil i průnik Hausera.

Domácí hokejisté ve svém tlaku vytrvali i v dalších minutách a přibližně v polovině základní hrací doby šli poprvé v utkání do vedení. Michal Vitouch se před brněnskou brankou zorientoval nejlépe a sparťanský útočník poslal kotouč do sítě. Hosté se nemohli dostat na delší časový úsek do hry a sparťané měli hru pod kontrolou. Svěřenci Richarda Žemličky v průběhu čtyřiatřicáté minuty odskočili do dvoubrankového vedení zásluhou Adama Máchy, jenž zužitkoval Tomkovu přihrávku a poté překonal Schnattingera svou pohotovou dorážkou na brankovišti.

Sparťanům radost ze třetího vstřeleného gólu trvala pouze několik vteřin, jelikož o pár okamžiků později Erik Meluzin svou rychlou střelou z osy kluziště překvapil brankáře Krbečka. Sparťany však inkasovaný gól nerozhodil a domácí hráči i nadále udávali tempo hry. Když neuspěl Hrabík a posléze ani útočník Theimer, vzal si slovo Michal Vágner. Sparťanský útočník po přejezdu útočné modré čáry vrátil svému týmu dvoubrankové vedení. Domácí hokejisté vedli nad Kometou po čtyřiceti odehraných minutách 4:2.

Brněnský brankář musel být v pozoru i na startu třetí třetiny, když útočník Theimer svou pohotovou střelou ve velké rychlosti prověřil pozornost Schnattingera. Na opačném konci kluziště zkoušel pro změnu prostřelit Krbečka aktivní Meluzin, jehož ránu zneškodnil sparťanský brankář svou vyrážečkou. Brňané dostali v průběhu pětačtyřicáté minuty k dispozici další přesilovou hru, kterou využili a zadělali na drama! Jakub Malý využil přihrávku od útočníka Sedláčka a první jmenovaný snížil zpět na rozdíl jedné branky.

V dalších minutách třetí třetiny si oba týmy připravily šance v útočném pásmu. Na straně Sparty zkoušel své střelecké štěstí útočník Ondřej Hrabík, který však při svém zakončení v bezprostřední blízkosti narazil jen na připraveného brněnského brankáře. Na opačné straně kluziště Ivo Sedláček vybízel své spoluhráče před brankou, ovšem nikdo v modrém dresu přihrávku brněnského útočníka nezachytil.

A když brankář Krbeček zastavil následnou ránu Fajmona z kruhu svým držadlem hokejky, sparťané se prosadili popáté. Filip Ducháč se opřel do střely od modré čáry a rána juniorského kapitána Sparty zaplula až do sítě. Sparťané si už své vedení pohlídali a v závěru utkání se ještě strhla na ledě menší potyčka mezi oběma týmy. Rozhodčí však celou situaci rychle uklidnili a sparťané porazili Brno i ve druhém čtvrtfinálovém utkání, tentokrát 5:3. Série bude pokračovat v sobotu 26. března v Brně.

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Očekávali jsme mnohem těžší utkání než minule. Neměli jsme nejlepší vstup, soupeř měl v první třetině tlak a zároveň mnoho šancí, ze kterých naštěstí využil jen jednu. Do druhé třetiny jsme vletěli skvěle, hra se vyrovnala a byl to krásný hokej až do konce utkání. Kometa opět hrozila z nebezpečných protiútoků a znovu musel úřadovat náš brankář. Průběh utkání jsme si vzápětí zkomplikovali zbytečnými vyloučeními, ale srdnatým týmovým výkonem jsme vybojovali druhý bod v sérii. Čeká nás další utkání na horké půdě soupeře, do nějž chceme opět vstoupit s pokorou a chladnou hlavou."

Jan Zachrla (HC Kometa Brno): "Utkání se rozhodovalo zejména v pasáži, kdy jsme vedli 1:0. Následně jsme hráli v oslabení, ve kterém jsme nedali gól z úniku. Soupeř v podstatě otočil hru do našeho obranného pásma a vyrovnal. Sparta byla v dalších minutách aktivnější a zaslouženě vyhrála. Soupeř nabyl optimismu a měl klid na hokejkách. Na druhou stranu jsme se do zápasu dokázali vrátit ve druhé části. Bohužel po našem druhém vstřeleném gólu na 3:2 jsme se trochu zbláznili a chtěli jsme rychle vyrovnat. Soupeř nás okamžitě potrestal po naší hrubé chybě a pak už jsme výsledek těžko doháněli. Kluci se ale rozhodně nemají za co stydět. Byl to klasický zápas play off, kde rozhodují maličkosti. Teď jedeme domů, čeká nás další těžká bitva. Chceme urvat vítězství a vrátit se příští týden na Spartu."