Junioři: SPA - KOM 6:2 - Vítězný úvod čtvrtfinále!

ČF1, úterý 22. 3. 2022
Sparta - Kometa Brno SPA - KOM
Sparta: Krbeček – Tomov, Šindelek, Tůma, David, Tomek, Ducháč – Senčák, Kubánek, Mácha, Hauser, Krupička, Hrabík, Ton, Vágner, Theimer, M. Vitouch, Zembol.
Kometa Brno: Schnattinger – Řehák, Fajmon, Holemý, J. Sedláček, Svoboda, Němec – Bartes, Hrnčíř, Šalé, Meluzin, I. Sedláček, Bělohlav, Malý, Kos, Rakus, Boltvan, Harmim.
Branky a nahrávky: 8. Hauser (M. Vitouch, Tůma), 10. Hauser (Zembol, Tomek), 15. Theimer (Vágner, Kubánek), 47. Krupička (Krupička, Tomov), 51. Hrabík (Krupička, Tomov), 60. Ton (Tomek, Vágner) – 24. Řehák (Kos), 43. Svoboda (Kos). Rozhodčí: Sýkora, Kosnar - Malý, Klouček. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 31:31. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 6:2.
Čtvrtfinálová série začala pro sparťanskou juniorku ideálním způsobem, když v úvodním domácím utkání zvítězila nad Kometou Brno jednoznačně 6:2. Svěřenci Richarda Žemličky si v první třetině vytvořili třígólový náskok, a přestože hosté snížili na rozdíl jediné trefy, nakonec dokázali dotáhnout utkání k vítězství.

V opatrném úvodu čtvrtfinále příliš šancí k vidění nebylo. Až s přibývajícími minutami se sparťané dostali do tempa, když po povedené akci na levé straně otevřel skóre přesnou trefou Petr Hauser. Spartu vedoucí gól povzbudil, což korunoval o dvě minuty později důrazný Petr Hauser.

Útočník Pražanů mohl vzápětí dokonat čistý hattrick, jenže trestné střílení neproměnil. Kometa byla jako na kolotoči, Sparta tlačil a hosté jen díky svému brankáři drželi přijatelné manko. V patnácté minutě si však hostující brankář na své pravé tyčce nešťastně srazil puk do branky po střele Ota Theimera. Ani přes narůstající tlak a přesilovku už náš tým čtvrtý gól nevstřelil.

Moravané vstoupili do druhého dějství aktivně, k čemuž jim pomohl zbytek Tomova trestu, který však zůstal nevyužit. Když ale Schnattinger vychytal hezký průnik Tomka, ujeli hosté do protiútoku a Jaroslav Řehák nenápadnou střelou zaskočil domácího brankáře!

Povzbuzená Kometa přidala na tempu, ale když už zakončila, Krbeček byl na místě. Tuhý boj, v němž se později převaha přesunula na sparťanské hokeji, nakonec pokračoval bez další gólové trefy a do šaten se šlo za stavu 3:1.

Začátek třetího dějství vyšel hostům skvěle, když se po šťastném odrazu v brankovišti dostal kotouč na hůl Denise Svobody, jenž ho poslal do sítě. Kometa byla rázem na dostřel, zatlačila sparťany kolem jejich brankoviště, leč další výraznější šance nepřicházely.

Tlak hostů utlumil až gól Jana Krupičky, jenž na pravé tyčce zakončil povedený protiútok Sparty. Čtvrtý gól domácí uklidnil, hra se vyrovnala, načež v polovině třetiny sparťané ujeli do přečíslení, na jehož konci navýšil vedení Ondřej Hrabík. Na ledě začalo být cítit, že síly Komety na obrat už bývají, navíc v závěrečných vteřinác korunoval vítězství Petr Ton.

Sparta tak vstoupila do čtvrtfinálové série jasným vítězstvím, ale průběh zápasu naznačil, že ji v dalších duelech nečeká rozhodně nic lehkého.

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Odehráli jsme velmi kvalitní a vyrovnané utkání. Myslím si, že Kometa trochu zaspala začátek utkání, toho jsme využili a odskočili. Soupeř ale ukázal kvalitu a herně se nám nejen vyrovnal, ale chvílemi nás i přehrával a dostával se do nebezpečných šancí, které naštěstí Krbec pochytal a podržel nás. Ve třetí třetině jsme hráli skvěle, hráli jsme trpělivě, zodpovědně a znovu získali pohodlný náskok. Jsme rádi, že jsme vstoupili do čtvrtfinále vítězně, ale bez pokory a tvrdé práce i v dalších utkáních narazíme. Toho si kluci jsou vědomi, první utkání už je za námi a začínáme znovu za stavu 0:0."