KLA – SPA 2:8 – Mladší dorostenci se vyřádili na Kladně

6., neděle 25. 9. 2016
Kladno - Sparta KLA - SPA
Kladno: Pěkný (41. Veselý) – Staněk, Flachs, Zíka, Funk, Ticháček – Mrkvička, Karásek, Petrus, Šimek, Kulma, Hasil, Srbek, Urban, Vrkoč, Karmazin.
Sparta: Škorpík – Bureš, Truhlář, Bláha, Vandirek, Najman J., Slavíček, Guryevskiy, Zemchenkov – Prymula, Pšenička, Klimo, Čermák, Čížek, Rubeš, Obadal, Vitouch, Najman M., Gluzman.
Branky a nahrávky: 9. Karásek (Kulma), 28. Hasil (Kulma, Karásek) – 9. Guryevskiy (Vitouch, Pšenička), 18. Prymula (Čermák, Čížek), 23. Rubeš (Gluzman), 27. Čermák (Čížek, Prymula), 33. Vitouch (Bláha, Pšenička), 38. Čížek (Čermák, Prymula), 43. Rubeš (Gluzman, Čížek), 48. Slavíček (Pšenička, Bláha). Rozhodčí: Nepomucký – Beneš, Kurtin. Vyloučení: 5:1. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 13:61. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:8.
Mladší dorost Sparty v neděli zavítal na led kladenských Rytířů. Utkání bylo ze začátku velmi vyrovnané a napínavé, přesto se hosté v první třetině ujali vedení 2:1. To ve druhém dějství postupně narůstalo, Kladno sice ještě dokázalo zareagovat na čtvrtou branku, ale poté se střelecké režie ujali výhradně mladí sparťané. Po prostřední dvacetiminutovce vedli již 6:2 a v závěrečné třetině dokončili výsledek dalšími dvěma brankami. Tři góly zajistila trojice Čermák, Prymula a Čížek, který navíc asistoval ještě u další přesné střely. Pšenička si pro změnu připsal tři asistence.

V úvodu utkání byla Sparta o něco aktivnější, nicméně z optického tlaku si větší tutovku nevytvořila. Naopak Kladno ujelo do přečíslení, ale finální nahrávku zablokoval jeden z bránících hráčů a dorážka nalezla pouze výstroj sparťanského gólmana. Vzápětí se i Pražané propracovali k zajímavému zakončení. Nejprve hosté střelou z pravého kruhu orazítkovali břevno Pěkného brány, následnou dorážku kladenský brankář vytěsnil ramenem. Spartu to však mrzet nemuselo, neboť se záhy ujala vedení, z přečíslení 2 na 1 zakončoval s přesností Nikita Guryevskiy - 0:1.

Jenže o několik sekund později Rytíři srovnali. Z pravého kruhu se Pavel Karásek natlačil před Škorpíka, kterému dokázal procpat puk mezi betony – 1:1. Následně měli domácí živější nohy a sparťanům dělali značné obtíže, nicméně jeden z hostujících hráčů zachytil kladenskou rozehrávku, posunul puk najetému spoluhráči, a ten nakonec dobré pozice nevyužil.

V šestnácté minutě se znovu musel brankář Pěkný ohánět, když Pražané ujeli kladenské obraně, ale domácí gólman byl koncentrovaný a zastavil kotouč betonem. O dvě minuty později ovšem druhému gólu Sparty zabránit nedokázal. Patrik Prymula se chopil veškeré střelecké odpovědnosti a poslal svůj tým do vedení – 1:2. Do konce první třetiny další branka nepadla, ale především se obě mužstva dokázala vyvarovat vyloučení a prezentovala se pohledným i aktivním hokejem.

Sparta vjela do druhého dějství zostra, po pár vteřinách zvonila opět konstrukce Pěkného brány. Zanedlouho se ale Pražané další branky dočkali. Václavu Rubešovi se podařilo najít škvírku mezi nohama domácího gólmana a úspěšně skóroval – 1:3. Čtvrtý gól Sparty nebyl daleko ve čtyřiadvacáté minutě, nicméně kladenský muž s maskou na poslední chvíli zkrotil poskakující kotouč v brankovišti.

Kladno bylo značně zaskočeno třetím gólem Pražanů, z čehož vyústila čtvrtá trefa hostů. Domácí obrana zaspala, ponechala osamoceného Pěkného tváří v tvář Eriku Čermákovi, jenž si bez obtíží položil kladenského brankáře a zavěsil pod břevno – 1:4. Rytíři však vzápětí snížili, Matěj Hasil skóroval střelou ke vzdálenější tyči a navrátil svůj celek do zápasu – 2:4. Kladenské mužstvo gól povzbudil, ale Škorpík si poradil jak s bekhendovým zakončením Srbka, tak s dorážkou Urbana.

V polovině utkání kladenský Kulma tvrdě, ale čistě, atakoval jednoho ze sparťanů, kterému na střídačku dopomohli spoluhráči. Vzápětí na to zareagoval Vandirek, ale ani on neinkasoval trest za tvrdé dohrání jednoho z domácích. Po přitvrzení hry přišel další gól Sparty. David Vitouch unikl defenzivě domácích a s klidem překonal Pěkného – 2:5. Následovala první vyloučení, nejprve na straně Sparty, v průběhu jejího oslabení pak trestnou lavici navštívil i Zíka a Pražané to potrestali. Předtím faulující Marcel Čížek byl nyní na konci přesilovkové kombinace – 2:6.

Do závěrečného dějství vystřídal Pěkného v brance Kladna Veselý, nicméně i ten brzy kapituloval, když se ve 43. minutě za jeho záda trefil Václav Rubeš - 2:7. Sparta si svého soupeře dobře hlídala a k ničemu zásadnímu ho nepouštěla. Pražané měli jasnou střeleckou převahu a dělali Rytířům nemalé obtíže. Přesto se Zíka dokázal propracovat do zakončení, jako štírek se prosmýkl do útočného pásma, jenže jeho pokus letěl jen okolo Škorpíkovy svatyně.

Kladenští byli velmi rozhození z vyhlížejícího debaklu a začali faulovat. Sparta nikterak nezaváhala a podruhé v utkání potrestala vyloučení domácích. Po souhře s Pšeničkou a Bláhou se prosadil Josef Slavíček - 2:8. Hosté dále více a více přehrávali domácí hokejisty, kterým zbytek sil ubíral tragický pohled na výsledkovou tabuli. Z jejich frustrace přišla další vyloučení, nicméně Karmazinův prohřešek sparťané neztrestali.

Sparta v poklidu utkání dohrávala a Kladno si neodpustilo další provzdušnění trestné lavice. Zíkovy dvě minuty za faul kolenem devátým zářezem pro hosty neskončil, stejně tak ani následné vyloučení kladenského Flachse. Pražané si závěr zápasu již s přehledem pohlídali a střeleckým představením si odváží z ledu Rytířů tři body.