KLA - SPA 5:0 - Čtyřbodový Kalla strůjcem jasné výhry Kladna

POU4, neděle 6. 3. 2011
Kladno - Sparta KLA - SPA
Kladno: Cikánek - J. Nedvěd, D. Růžička, Kameš, Mrázek, L. Procházka, Piskáček - Bicek, Patera, Kuchler - Valský, Kalla, Bílek - Smoleňák, Stieler, Eberle - Hovorka, Hašek, Bělohlav. Trenéři: Tatíček a Kopecký.
Sparta: Novotný - Macholda, Gulaši, Philipp, Husák, Jakub Kolář, O´Brien, Chmelíř - Kratěna, Bartánus, Hromas - Forman, Výborný, Kafka - D. Tůma, Pavel, Sovík - Pacovský, Karpov, Luňák. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.
Branky a nahrávky: 13. Kalla (Bílek), 27. Bicek (Kalla), 45. Hovorka (Bělohlav), 54. Kalla (Kuchler, J. Nedvěd), 57. Bicek (Kalla, Patera). Rozhodčí: Homola, Blecha - Novák, Bryška. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. Diváci: 1 929. Třetiny: 1:0, 1:0, 3:0.
Po vyrovnané první třetině, kdy se prosadil pouze Kalla, úřadovali na Kladně domácí hokejisté. Další branku přidal ve druhém dějství Bicek a naděje Sparty na body zmařily v poslední třetině další tři trefy do Novotného klece. Holešovičtí tak odjeli s prázdnou a Kladno získalo důležité tři body.

Kladno, které se na dálku přetahuje s Mladou Boleslaví, nevstoupilo do zápasu ideálně. Sparťané byli aktivnější, již po minutě si vynutili faul. Ani v přesilové hře, ani při následujících šancích Gulašiho a Chmelíře však nevyzráli na Cikánka. Novotný, který nastoupil v brance Pražanů, se v průběhu první desetiminutovky příliš nezapotil. Pak se ale Kladenští začali dostávat do šancí a ve 13. minutě šli do vedení. Jaroslav Kalla usměrnil přihrávku Vítězslava Bílka za Novotného záda.

Neuplynula ani minuta a mohlo být vyrovnáno. Karpov dobře našel volného Pacovského a Cikánek se vytasil se skvělým zákrokem, kterým šanci zlikvidoval. Hostům se hledal recept na třiadvacetiletého gólmana těžko, nepřekonal ho ani Kratěna. Na druhé straně ještě zkoušel v závěru první části Novotného pozornost Bělohlav, ale sparťanský mladík byl pozorný.

V úvodu druhého dějství si oba týmy vyzkoušeli přesilovou hru, ani jednomu se ale nepovedlo vytvořit si tlak. Další branka tak přišla až ve hře pět na pět. Krásnou akci zakončoval po přihrávce Kally Jiří Bicek. Cikánek na druhé straně naopak stále odolával pokusům z hokejek sparťanů, nevyzráli na něj Hromas a poté junior Forman. Hostům nepomohla ani přesilová hra, jedinou výraznější šanci v ní měl Kafka, jehož nahození tečovala kladenská obrana.

Třetí branku domácích přidal ve 45. minutě Marek Hovorka, který po asistenci Bělohlava naznačil střelu, a poté se trefil přesně mezi Novotného betony. Zatímco Spartě se v přesilových hrách absolutně nedařilo, Kladno si v nich ve třetí třetině pojistilo jasné vítězství. Nejprve potrestal nedovolený zákrok Macholdy sám faulovaný Jaroslav Kalla, který se dostal k puku v nepřehledné situaci před Novotným a s pomocí břevna dopravil puk do sítě.

A stejný muž se podílel i na poslední brance domácích, když nahrál v další přesilové hře Jiřímu Bickovi, který měl před sebou po rychlé souhře odkrytou branku. Kladno si tak připsalo jasnou výhru a vyprovodilo Spartu pětigólovým přídělem.

Petr Tatíček (Kladno): I když přijela omlazená Sparta, měli jsme s ní v úvodu problémy, ale naštěstí brankář Cikánek zachytal dobře. Po druhém gólu jsme se uklidnili a samozřejmě jsme rádi za tři body. Na druhé straně musím konstatovat, že se stále herně trápíme. Snad dnešní klidnější výhra nám psychicky pomůže do podstatně náročnějšího pátečního utkání s Mladou Boleslaví.

Miloslav Hořava (Sparta): V žádném případě jsme na Kladno nejeli s tím, že chceme některým hráčům dát oddych. Bohužel všechny absence našich opor byly zaviněné buď zraněním nebo nemocí. Zápas jsme začali velice dobře, ale po druhé brance v naší síti Kladno zvýšilo obrátky a zaslouženě vyhrálo.