16., sobota 20. 11. 2021
Kobra - Sparta KOB - SPA
Kobra: Simon (46. Bašta) - Mack, Mráz, Nácovský, Seidler, Sůsa, Stanko - Jáchym, Holec, Kovář, Palaščák, Fáber, Smrž, Štípek, Příhoda, Uhlík, Judiak, Štěpánek.
Sparta: Přikryl - Hašek, Marton, Šeba, Bartoň, Byakov - Stepanchuk, Vašíček, Odehnal, Potoma, Žemlička, Novák, Skuratov, Poláček, Křišťan, Hrubý, Žmola.
Branky a nahrávky: 17. Příhoda (Mack, Uhlík), 36. Judiak (Nácovský, Kovář) - 8. Žemlička (Potoma), 23. Poláček (Žemlička), 28. Žemlička (Křišťan), 38. Stepanchuk (Odehnal, Bartoň), 41. Hrubý (Vašíček), 43. Žemlička (Skuratov, Poláček), 46. Skuratov (Šeba, Byakov), 47. Marton (Odehnal, Žmola), 48. Křišťan (Hrubý), 49. Šeba (Skuratov, Žemlička), 58. Křišťan (Vašíček, Hrubý), 60. Vašíček. Rozhodčí: Matoušek - Maňák, Zedníková. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 64. Střely na branku: 28:46. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:12.
Sparťanští dorostenci mají za sebou velkolepý víkend! Po vysokém vítězství nad Jihlavou naši mladíci rozstříleli pražskou Kobru. Náš tým vedl po dvou odehraných třetinách o dvě branky a ve třetí třetině si zastřílel. Sparťané nasázeli svému soupeři celkem dvanáct branek a zvítězili drtivým poměrem 12:2. Hattrickem se blýskl sparťanský útočník Richard Žemlička, který ke svým třem gólům přidal další dvě asistence.

Sparťanští hokejisté vstoupili do utkání proti svému pražskému rivalovi aktivně a už v osmé minutě se radovali z prvního vstřeleného gólu. Richard Žemlička byl prvním úspěšným střelcem na straně Pražanů, když otevřel skóre utkání. Sparťanům vydrželo jednobrankové vedení až do sedmnácté minuty, kdy se prosadil domácí útočník Vojtěch Příhoda. Oba týmy odcházely do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Ve druhé třetině sparťané odskočili svému soupeři do dvoubrankového vedení. Na začátku třiadvacáté minuty se prosadil útočník Petr Poláček, pro kterého se jednalo o vůbec jeho první trefu v aktuální sezoně. O pár minut později se náš tým radoval z dalšího gólového úspěchu! Po Křišťanově přihrávce skóroval podruhé v utkání Richard Žemlička, jenž zároveň využil přesilovou hru svého týmu.

Domácí hokejisté prohrávali o dvě branky, ale v závěrečných minutách prostředního dějství se dočkali svého druhého vstřeleného gólu. Štefan Judiak stejně jako výše zmíněný útočník Žemlička zužitkoval nedovolený prohřešek tentokrát ze strany sparťanů a Kobra prohrávala znovu pouze o jednu branku. Sparťanům dodal větší klid na hokejky útočník Bogdan Stepanchuk, který v osmatřicáté minutě překonal brankáře Simona počtvrté v utkání.

Náš tým vstupoval do třetí třetiny s dvoubrankovým náskokem v zádech a nutno podotknout, že nepřipustil žádné větší komplikace. Sparťané se ve třetí části prosadili celkem osmkrát a přesvědčivě rozhodli o svém vítězství. Pátou branku svého týmu si připsal na své konto David Hrubý, na jehož gólovou trefu navázali ostatní jeho spoluhráči. Šestý gól měl na svědomí Richard Žemlička, který svou povedenou trefou zároveň dokonal hattrick.

Sparťané i nadále diktovali tempo hry a s velkou aktivitou v útočném pásmu přišly další vstřelené góly. Alexandr Skuratov v šestačtyřicáté minutě utkání obstaral sedmou branku Sparty a vyhnal brankáře Simona z jeho pracoviště. Místo v modrém půlkruhu zaujal brankář Bašta, kterému čisté konto vydrželo pár okamžiků. Obránce Adam Marton byl prvním úspěšným střelcem, který překonal druhého brankáře Kobry. Sparťanský bek se prosadil poprvé v nové sezoně.

Naši hokejisté neměli dost ani v následujících minutách hry. V dalším průběhu třetí části skóroval počtrnácté v sezoně útočník Petr Křišťan, kterému na jeho gól nahrával útočník Hrubý. V devětačtyřicáté minutě utkání se dočkal své třetí gólové trefy v sezoně obránce David Šeba, jenž využil pro změnu přihrávku od Skuratova. V závěrečných minutách hry se ještě prosadil podruhé v utkání Petr Křišťan a definitivní tečku za tímto duelem udělal Martin Vašíček. Sparťanský útočník přidal dvanáctou branku svého týmu v utkání. Naši hokejisté zvítězili nad Kobrou Praha vysoko 12:2 a připsali si už jubilejní desátou výhru v řadě!