8. 1. 2016 | Roman Zajíček, Daniel Ryl

KOM - SPA 2:4 - Výhra pod širým nebem

34., pátek 8. 1. 2016
Kometa Brno - Sparta KOM - SPA
Kometa Brno: Čiliak – Kuboš, Kaberle (A), Kováčik, Malec, Trška, Stehlík - Ton, Hruška (A), Ostřížek - Špirko, Němec, Káňa - Zohorna, Čermák (C), Mrázek - Vondráček, Koreis, Burian. Trenér: Alois Hadamczik.
Sparta: Lukáš – Eminger, Polášek, Čajkovský, Švrček, Hrbas, Mikuš, Kalina - Forman, Přibyl, Buchtele (A) - Hamilton, Klimek, Sabolič - Netík (C), Pech, Kumstát (A) - Procházka, Dragoun, Kudrna. Trenér: Josef Jandač.
Branky a nahrávky: 22. Kuboš (Káňa), 31. Čermák (Mrázek, H. Zohorna) – 35. Hamilton (Švrček), 46. Přibyl (Buchtele), 58. Čajkovský (Sabolič), 59. Klimek (Hamilton). Rozhodčí: Fraňo, Šindler – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 21500 (extraligový rekord). Střely na branku: 22:35. Průběh utkání: 2:0, 2:4. Nejlepší hráči zápasu: Čiliak - Buchtele.
Sparta si v rámci 34. kola připsala výhru 4:2 na ledě Komety. Rekordních 21 500 diváků sledovalo za Lužánkami parádní hokejovou bitvu, v níž šel do vedení domácí celek. Svěřenci Josefa Jandače se ovšem nevzdali a do konce druhé třetiny snížili z hole Hamiltona. V poslední dvacetiminutovce se jim navíc podařilo vyrovnat gólem Přibyla a závěrečný tlak dokázal proměnit v branku Čajkovský, který se prosadil už ve čtvrtém utkání v řadě. Čtvrtou branku přidal v závěru Klimek a Sparta si tak pod širým nebem připsala cenné tři body.

Fotogalerie

Komentář

První třetina byla z obou stran opatrná, do provozní teploty se však postupem času dostávala Sparta, která byla aktivnější. Nicméně na Čiliaka nedokázal vyzrát Klimek, ani ranou z mezikruží Forman. Kometa hrozila sporadicky, dobrým střeleckým pokusem se prezentoval Vondráček, ale Lukáš byl připraven. V závěru třetiny ještě pálil navrátilec Ton, ale mířil nad.

Druhé dějství začalo přesilovkou Komety. Na trestnou usedl Švrček a za patnáct vteřin jej vyhnal z lužáneckého mrazu prudkou střelou Petr Kuboš - 1:0. Těsně za polovinou utkání bylo v Brně ještě veseleji. Mrázek našel před bránou Leoše Čermáka, který nadvakrát dotlačil puk za záda bezmocného Lukáše - 2:0. Sparta se rozhodně nechtěla vzdát a pět minut před koncem periody přišla odpověď. Švrčkovo nahození tečoval před Čiliakovou klecí Curtis Hamilton - 2:1. Od té doby byla Kometa pod tlakem, ale těsné vedení prozatím udržela.

Jenže ve třetí třetině o něj přišla. Běžela šestá minuta poslední části - Daniel Přibyl si najel zpoza brány a nikým nekrytý překonal slovenského brankáře - 2:2. Vzápětí mohl překlopit výsledek na stranu Komety Trška, ale jeho výlet před Lukáše zastavil právě muž s maskou. Už se zdálo, že by se mohlo jít do prodloužení, ale v čase 57:04 končil Hruškův trest, z pravého kruhu vystřelil Michal Čajkovský a Sparta rázem vedla 3:2. Definitivu výsledku učinil krátce před koncem Lukáš Klimek a hosté si tak v rámci Hokejových her Brno 2016 odvezli vítězství a tři body.

Rekordní návštěva 21 500 diváků přepisovala dějiny českého hokeje, fanoušci vytvořili skvělou atmosféru, hokejisté předvedli parádní hokej, což všichni po utkání náležitě ocenili.

Ohlasy trenérů

Alois Hadamczik (HC Kometa Brno): "Sparta v první třetině neproměnila šance, proto byl výsledek vyrovnány. Hráli jsme totiž docela naivně, hosté nás přebruslovali, ukazovali, že jsou silní na puku. Ve druhé třetině jsme hráli dobře, změnili taktiku a vedli 2:0. Řekl bych, že jsme odehráli slušné utkání, bohužel jsme udělali hrubou chybu na 2:2. I pak jsme měli šance, ale Sparta byla v útoku silnější. Přesto všechno to bylo výborné utkání, děkuji divákům za parádní kulisu a za nový rekord extraligy. Je to skvělý počin pro brněnský a vůbec český hokej."

Josef Jandač (HC Sparta Praha): "Myslím si, že celý večer se povedl. Bylo to parádní vystoupení obou týmů. Padl divácký rekord, atmosféra byla krásná. Pro nás je dobré, že jsme vývoj otočili a zaslouženě vyhráli. Musím ocenit brněnské diváky, kteří výborně fandili, celé utkání pod širým nebem hodnotím naprosto skvěle. Pro nás je to o lepší, že jsme za Lužánkami vyhráli."

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Soupeř pro čtvrtfinále: existuje pět možností

Kempný: Rekord je hezký, bodů mohlo být i víc

SPA - MBL 2:1 - Rekordní vrchol základní části!

Nová aplikace HC Sparta+ je tady!