KOM - SPA 4:1 - Sezona končí, Brno si doma vybojovalo semifinále

ČF6, pondělí 19. 3. 2012
Kometa Brno - Sparta KOM - SPA
Kometa Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, M. Hruška, Malec, Bičánek, Vašíček, Švrček - Jaroslav Svoboda, L. Čermák, Dlouhý - Erat, Petrovický, Koreis - T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda - Balej, H. Zohorna, Polodna. Trenéři: Venera a Oslizlo.
Sparta: Pöpperle - Milam, Sersen, Krstev, Jan Hanzlík, Kasík, Philipp, Husák - Tenkrát, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Pacovský - S. Treille, Foster, Y. Treille - Jánský, T. Rachůnek, Lapšanský. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.
Branky a nahrávky:16. Jaroslav Svoboda (Dlouhý, L. Čermák), 17. Jakub Svoboda (T. Svoboda, Divíšek), 39. Divíšek (Jakub Svoboda, Kováčik), 44. Petrovický (M. Hruška) - 21. Tenkrát (Krstev, Sersen). Rozhodčí: Minář, Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 9:8, navíc Y. Treille (Sparta) 10 min. Bez využití. . V oslabení: 0:0. Diváci: 7200. Střely na branku: 29:39. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
B r n o - Pro vítěze základní části končí sezona předčasně už po šestém čtvrtfinále. Na ledě Komety sparťané opět inkasovali jako první, na Tenkrátovo snížení už nikdo další nenavázal. Brno naopak po dalších dvou trefách v klidu dokráčelo mezi nejlepší čtveřici.

Žádná přesilová hra pět na tři, žádné branky v nestandardním počtu hráčů na ledě. Tým, jenž vyhrál, byl přestřílen poměrem 29:39. I to jsou útržky z utkání, které zajistilo Kometě senzační postup do semifinále Česká pojišťovna play-off Tipsport extraligy ledního hokeje.

Z poměrně dlouhé úvodní převahy sparťanů hosté nic nevytěžili a tvrdě za své neproměněné šance pykali. V závěru první třetiny jim totiž Kometa dvěma „slepenci“ zasadila hned dva hřebíčky do čtvrtfinálové rakve. V čase 15:25 otevřel skóre po položení brankáře Pöpperleho Jaroslav Svoboda a pouhých 72 vteřin později vymetl šibenici brankáře Sparty další útočník Komety Jakub Svoboda. Skóre tedy vypadalo jednoznačně.

Ovšem o drama se postaral pouhých 50 vteřin po návratu z šaten po první přestávce Petr Tenkrát, jenž dorazil Krstevovu ránu od modré čáry. Hosté začali bojovat o každý kotouč, z množství šancí však podobně jako v první části další branku nevytěžili a jejich naděje poslal na bod mrazu Tomáš Divíšek. Ve 39. minutě využil z výborné práce Jakuba Svobody a pohodlně sklepl kotouč do úplně prázdné brány. Sparta inkasovala „šatnáře“, který dost jasně naznačil, na jakou stranu se misky vah přiklonily.

Veškeré spekulace typu, že Kometa v sezóně 2011/2012 už dokázala tříbrankový náskok prohospodařit, vzaly rychle za své. V čase 43:40 zaútočil Róbert Petrovický, jenž svými pohyby zmátl protihráče, kteří čekali nahrávku a slovenský centr dojel až k Pöpperlemu. Zblízka zamířil přesně do levé šibenice, která již byla vyčištěna střelou Jakuba Svobody – 4:1.

Zbytek utkání se za hlasitých ovací brněnských fanoušků jen dohrával. Brno hru kontrolovalo a svého soupeře k vážnějším šancím, nebo korigování skóre, nepustilo. Spartu porazilo 4:2 na zápasy a postoupilo do semifinále.

Lubomír Oslizlo (HC Kometa Brno): Utkání bylo velice těžké. Chtěli jsme ho za každou cenu zvládnout a už se nevracet do Prahy. Hodně s námi otřásl úvod druhé třetiny, kdy Sparta dala gól na 2:1. V klíčových momentech nás podržel Jirka Trvaj. Rozhodujícím momentem utkání bylo to, že jsme dali uklidňující gól na 3:1, od té doby jsme byli jasně lepší a utkání dotáhli do vítězného konce.

Josef Jandač (HC Sparta Praha): Do zápasu jsme nastoupili aktivně, měli jsme tlak, naráželi jsme však na výborného Trvaje. Inkasovali jsme opět laciné góly, stejně jak v průběhu celé série. Po našem kontaktním gólu jsme ožili, ale nebyli už schopni dát další branku a soupeř odskočil. Ze začátku třetí třetiny jsme již na zvrat neměli a Kometa si vítězství pohlídala.