20. 11. 2008 | Otto Slabý, Vojtěch Gibiš, Vojtěch Gibiš

KVA - SPA 2:1p - Bod navíc domácím trefil Pech

24., čtvrtek 20. 11. 2008
Karlovy Vary - Sparta KVA - SPA
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Čutta, Mudroch, Řezníček, Němec, Jiří Hanzlík, Prošek, Duben - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Sailer - Dej, Pech, Skladaný - Zucker, Jakub Bauer, Zaťovič.
Sparta: Pöpperle - Ptáček, Gulaši, Vykoukal, Jan Hanzlík, L. Procházka, Jerofejevs, Vinogradov - D. Výborný, Broš, Kratěna - Ton, Langhammer, Netík - Melichárek, Koreis, Hromas - Mrňa, Krätzer, Látal.
Branky a nahrávky: 13. Skuhravý (Dobroň), 62. Pech (Němec) - 26. Netík (Hanzlík). Rozhodčí: Hodek - Čížek, Prchal. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 2960.
P r a h a - Tradice dodržena. Popáté z šesti posledních vzájemných duelů mezi Karlovými Vary a Spartou nebyl vítěz znám dříve než po vypršení šedesáté minuty. V prodloužení se tentokrát radovali více domácí Energetici, kterým bod navíc zajistil Lukáš Pech střelou z mezikruží. Pod jedinou sparťanskou trefu se podepsal Tomáš Netík. Pražané se díky získanému bodu posunuli minimálně do pátečního večera na pátou pozici.

Komentář

Pražané dorazili na západ Čech s další špatnou zprávou. K již tak početné marodce se přidal i Martin Podlešák. Vysoký útočník dostal na dopoledním tréninku pukem do ruky a odnesl to zlomeným prstem. Naopak poprvé se v rudobílém dresu představil dvacetiletý obránce Vasilij Vinogradov, který je ve Spartě na zkoušce z Jindřichova Hradce.

Z počátku zápasu se mužstva spíše oťukávala a ačkoliv Pražané napadali místy se všemi pěti hráči, první vážné šance se diváci dočkali až v páté minutě, kdy se Langhammer prodral klubkem čtyř hráčů v zeleném a ujížděl sám na Mensatora. Střílel vedle. Mensatorův protějšek Pöpperle měl první větší zákrok o tři minuty později, kdy v přesilovce tvrdě pálil Řezníček a Kumstát dorážel. Další Langhammerova chvilka přišla při přesilové hře po faulu na Jakuba Koreise. Dvě sekundy před návratem Ondřeje Němce do hry vypálil z mezikruží a kotouč se zatřepetal v horního rohu Mensatorovi branky. Mezi tři tyče se tento pokus ale nevešel a ztichlý stadion si mohl oddechnout. Naopak jásot propukl o chvíli později, kdy tísněný Skuhravý zametl vyražený kotouč, po Dobroňově střele, do sparťanské klece – 1:0. O chvíli později se po křídle uvolnil Lukáš Pech a tvrdě prověřil pražského muže s maskou. Nechybělo mnoho a domácí mohli o své vedení přijít minutu před koncem, kdy Řezníček rozehrával naslepo. Přihrávku vystihl Netík, který ihned na třikrát prověřil domácího ochránce svatyně.

Do druhé třetiny vstoupila Sparta s jasným cílem, vyrovnat. V páté minutě druhé třetiny šli na jediného obránce Kratěna s Brošem. V zakončení však byli nepřesní. Po následující situaci už se kotel sparťanských fanoušků radoval, ačkoliv si musel počkat až na rozhodnutí videorozhodčího. To dorážený kotouč letěl vzduchem. Netík se snažil za každou cenu ho dostat do branky, ale rukou ho promáchl. Touš si nakonec Mensator vyrážečkou hodil za brankovou čáru. Autorem gólu se i tak stal Netík – 1:1. Kapitán domácích Skuhravý chtěl vzít osud zápasu do svých rukou a po přesné přihrávce na modrou čáru ujížděl sám na Pöpperleho, který vystrčenou holí změnil dráhu touše. Energie měla od této doby několik příležitostí hrát přesilovou hru. Její hra ale nebyla přesná a účinná tak, jako ve hře při plném počtu hráčů. To si totiž domácí během druhé třetiny vytvořili hned několik vynikajících šancí. Největší z nich měl asi Skladaný, který mohl dorážet do relativně prázdné branky, skákající kotouč ale promáchl. V závěru ještě uháněl Skuhravý s Kumstátem na jediného obránce, druhá třetina však patřila Pöpperlemu.

Třetí dvacetiminutovka začala v naprosto stejném duchu jakým skončila část druhá. Indicie tedy byly výborný Pöpperle a lepší Energie při hře v plném počtu. Energetické přesilovky byly však tragické. Nejlépe to dokumentovala situace z deváté minuty třetí části, kdy po špatné přesilovce Západočechů neprotlačili Energetici mezi tyče kotouč, který dvakrát za sebou stál jen pár centimetrů před brankovou čarou. Obrázek hry se změnil až osm minut před koncem, kdy si sparťané zahráli přesilovou hru. Svoji šanci ale nevyužili a protože se ve zbytku zápasu oba celky snažily hlavně neudělat chybu, muselo se nastavovat.

Ve druhé minutě prodloužení nahrál obránce Ondřej Němec Lukáši Pechovi, který osamocen z mezikruží protlačil touš pod betonem hvězdy utkání, Tomášem Pöpperlem do sítě – 2:1.

Ohlasy trenérů

Mikuláš Antonik (Karlovy Vary): "Bylo to důrazné utkání, které nebylo z těch nejkrásnějších. Sparta ale hrála velice aktivně a forčekovala. My jsme se snažili hrát taky důrazně. Zápas ozdobily výkony obou brankářů. Jsme šťastní, že se nám podařilo dát v prodloužení gól a urvat dva body na naši stranu."

Marian Jelínek (Sparta): "Byl to více úporný a bojovný zápas, než kolik pobral hokejové krásy. Oba týmy se nacházejí ve vodách, kde asi nechtějí být, takže to bylo vidět i na hře. Po první třetině jsme paradoxně prohrávali, protože si myslím, že jsme nehráli až tak špatně. Ve druhé třetině jsme vyrovnali, přestože jsme hráli třikrát v oslabení. Ve třetí třetině byla vidět opatrnost z obou stran. V prodloužení soupeř využil svou první šanci a zaslouženě vyhrál. S Vinogradovem jsme byli spokojení. Nastoupil poprvé a nezklamal. Potom, co se nám zranil dlouhodobě Černošek, máme v hledáčku více hráčů z nižších soutěží."

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Poslední výjezd před play off, čeká nás Energie

DOR: SPA - LIT 4:2 - Hattrick skolil lídra!

Buchtele: V play off chceme diktovat tempo my

Jani Lajunen bude pokračovat ve Spartě