KVA - SPA 3:5 - Dorost veze tři body z Varů

II/14, pátek 22. 2. 2019
Karlovy Vary - Sparta KVA - SPA
Karlovy Vary: Hykel – Žďárský, Vogel, Zolnaj, Hohl (A), Prošek, Petretič – Sapoušek, März, Matas, Rymon (C), Botoš, Remeš, Šmajda, Blecha, Šlechta, Černý
Sparta: Dlouhý – Ducháč (A), Brůna, Tomov, Ludvík, Höll, Menzel, Horáček – Krupička, Mácha, Broš, Vitouch (A), Adamec (C), Němec, David, Kalný, Straka, Červenka
Branky a nahrávky: 29. Sapoušek (Rymon), 35. Remeš (Botoš), 52. Matas (Sapoušek, März) – 10. Straka (Adamec), 20. Ducháč, 37. Krupička (Broš), 43. Krupička (Mácha), 53. Adamec (Červenka, Brůna). Rozhodčí: Malá - Malý, Hřebík. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 95. Střely na branku: 32:36. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5
Vítězná série dorostenců nadále trvá! Svěřenci Richarda Žemličky zvládli i dvanácté utkání v řadě, když na ledě Karlových Varů zvítězili po napínavé bitvě těsně 5:3. Pražané nejprve ztratili dvoubrankový náskok, ale pak ho získali zpět a Energii už vyrovnání nepovolili. V nadstavbových samostatných nájezdech se však radovali domácí.

Do zápasu vstoupili o poznání lépe sparťané. Pražané byli mnohem více na kotouči, trávili hodně času v útočném pásmu a byli lepším týmem. Na přelomu poloviny třetiny ujel obraně David Straka, na Hykela svou backhandovou kličkou nejprve nevyzrál nevyzrál, o minutu později ujel obraně znovu, tentokrát ale zkusil forhandovou kličku a napodruhé už uspěl. V sedmnácté minutě Samuel Šmajda mohl srovnat, jenomže trefil pouze tyč svatyně brankáře Dlouhého. Čtyřicet vteřin před koncem třetiny si Filip Ducháč pohrál s obranou Energie a vymetl pravý horní roh Hykelovy svatyně.

Rovněž začátek druhé části patřil hostům, poté ale převzali iniciativu energetici. V páté minutě Höllovu nahrávku dorážel do branky Červenka, jenomže bohužel pro hosty těsně vedle. Tři minuty poté jeli do přečíslení dva na jednoho Dominik Rymon a Robin Sapoušek, který po Rymonově přihrávce chvíli vyčkával, poté však zavěsil přesně do levé šibenice. V 35. minutě trefil Filip Ducháč tyčku a ještě v té samé minutě se podařilo srovnat Alexandru Remešovi. Dvě minuty nato se do samostatného úniku dostal Jan Krupička, který prostřelil Hykela.

Úvod třetího dějství vyšel lépe domácím, první větší šanci ale měli hosté. Po minutě a půl hry se Adamec ocitl sám před Hykelem, střelou z pravého kruhu ho ale nepřekonal. Po minutě si popojel do mezikruží znovu Jan Krupička, který už podruhé propálil Hykela. Sparta na Karlovarské potom velmi tlačila, gól se jí ale vstřelit nepodařilo, naopak David Matas úspěšně dorazil Sapouškovu střelu, jen dvacet vteřin po gólu přidal další trefu Andrej Adamec střelou z levého kruhu. Na poslední dvě minuty riskovali domácí v šesti hráčích bez brankáře, jenže Sparta si závěr zápasu pohlídala a připsala si dvanáctý triumf za sebou.

V nadstavbovém prodloužení se nikomu nepovedlo skórovat, a tak musely následovat samostatné nájezdy. V těch vstřelil rozhodující gól Alexandr Remeš.

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary): "V první polovině zápasu byla Sparta aktivnější, ve druhé jsme bohužel neproměnili nějaké tutovky. Byl to ale vyrovnaný zápas, hrálo se nahoru dolů. Alespoň jsme získali bod navíc v nadstavbě."

Richard Žemlička (HC Sparta Praha): "Shrnul bych to úplně jednoduše, vyhráli jsme utkání, prohráli penalty. Mužstvo je z toho trochu zklamané. Nicméně byla za nás výborná první část. V té druhé jsme si ale nehlídali pozice, přestali bruslit, dohrávat osobní souboje. Třetí třetina už se víceméně dohrávala. Nenastoupili jsme do zápasu úplně stoprocentní. Vyhráli jsme "pouze" 5:3 a prohráli penalty."