15. 2. 2023 | Daniel Ryl

KVA - SPA 3:6 - Vítězný návrat po pauze!

46., středa 15. 2. 2023
Karlovy Vary - Sparta KVA - SPA
Karlovy Vary: Lukeš – Bulka, Rohan, Mikyska, M. Kočí, Stříteský, Havlín, Tůma – Koblasa, Černoch (C), O. Beránek (A) – Šmajda, Kružík, Kofroň – Redlich (A), Hladonik, Kohout – Juusola, Koffer, Mat. Adámek.
Sparta: Kořenář – Kempný, Mikliš, Krejčík, Jandus, Moravčík, Polášek (A), Krutil – Tomášek, Horák, E. Thorell – Řepík (C), G. Thorell, M. Forman – Buchtele (A), D. Vitouch, P. Kousal – Konečný, Kaše, Safin.
Branky a nahrávky: 11. Redlich (Hladonik), 18. Koblasa – 5. M. Forman, 12. P. Kousal (D. Vitouch, Buchtele), 18. G. Thorell (Řepík, M. Forman), 29. Buchtele (P. Kousal), 45. Tomášek (E. Thorell, Horák), 46. Buchtele (Kempný, P. Kousal). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Ondráček, Thuma. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 108. Střely na branku: 16:42. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:6, 3:6. Nejlepší hráč utkání: Tomáš Redlich - Jan Buchtele.
Skvělý návrat, sparťani! Na ledě Karlových Varů jsme od začátku kontrolovali hru, vytvořili si náskok a také díky dvěma gólům Honzy Buchteleho si odvážíme zasloužené vítězství 6:3, které nás opět o něco více přiblížilo přímé účasti ve čtvrtfinále.

Už v úvodu zápasu jsme se dostali do nepříjemné situace faulem Miroslava Formana, jenže Karlovarští pokračovali ve svém přesilovkovém trápení, zatímco sparťané ukázali, proč jsou nejlepším týmem na oslabení. Krátce po návratu Miroslava Formana to byl právě on, kdo dorazil odražený puk po Kašově střele. V dalších minutách byl při chuti zejména Michal Řepík, který několikrát prověřil Štěpána Lukeše - neúspěšně.

V polovině dějství se po Hladonikově nahození dokázal před brankou prosadit důrazný Tomáš Redlich, ale už po minutě David Vitouch hezky našel Pavla Kousala, jenž nám vrátil vedení! Naše mužstvo mělo herně navrch, kontrolovalo dění na ledě a dokonce odskočilo do dvougólového vedení, když napadající Michal Řepík pobídl od mantinelu Gustafa Thorella a ten zakončil svůj únik gólovou trefou!

Už o deset vteřin později však ujel po pravé straně Petr Koblasa a zpoza obránce parádní trefou do horního růžku snížil. V závěru třetiny jsme ještě dostali přesilovou hru, leč bez šancí a gólů.

Vstup do druhého dějství nám usnadnila zkrácená přesilovka, která však úspěchem neskončila. Trefu nepřinesl ani únik Jana Hladonika, po němž putoval na trestnou lavici Ondřej Beránek. Naše mužstvo se marně dostávalo do útočné třetiny, přesto udeřilo počtvrté. Hezké přečíslení vedl Pavel Kousal, jenž našel na levé tyčce volného Jana Buchteleho, jenž trefil odkrytou branku.

Ke střeleckým pokusům se odhodlali také domácí, ale Josef Kořenář byl v brance pozorný. Nepříjemný byl také pokus Davida Kofroně, který však ukryla Kořenářova lapačka. Ačkoliv jsme měli herně navrch a domácí útočili sporadicky, šance nepřicházely. I v závěru druhého dějství jsme dostali další přesilovku, podobně jako v předchozím případě bohužel bez využití.

Na začátku třetí části byl ale velmi blízko gólu útočník David Tomášek, jehož dorážku skvěle pokryl Štěpán Lukeš. Jeho protějšek si poradil s Koblasovou střelou na přední tyčku i s následnou dorážkou Jiřího Černocha, zatímco na druhé straně zkoušel své štěstí David Kaše - bez úspěchu. V úvodu páté minuty však domácí gólman pouze vyrazil střelu Erika Thorella, načež se puk dostal do levého kruhu k Davidu Tomáškovi a jeho střela skončila v odkryté brance.

O necelé dvě minuty později bylo veseleji! Hezký ťukec na jeden dotek zakončil bekhendovým pokusem Jan Buchtele a mohl se radovat z druhé trefy v utkání. Vzápětí jsme se museli více bránit, jelikož na trestné seděl Ostap Safin, a přestože měli Energetici několik nepříjemných střel, většina mířila mimo branku, nebo je zlikvidoval sparťanský brankář.

Karlovy Vary dostaly další přesilovku po podrážení Erika Thorella, načež se hned v úvodu přesilovky zjevil před naší brankou Jan Hladonik, ale tváří v tvář Josefu Kořenáři neuspěl. Nic dalšího už Západočeši nevymysleli, naopak fauloval David Kofroň a karty se obrátily. Početní výhoda však nevyšla ani nám, navíc v závěru využil Kohoutovu pobídku Tomáš Redlich, který ale pouze zmírnil naši výhru 6:3.

David Bruk (HC Energie Karlovy Vary): "Gratulujeme Spartě ke třem bodům. Byla lepší a vyhrála zaslouženě. Snažili jsme se vzdorovat jak to šlo, ale tým Sparty je velmi silný. Záplatovali jsme dnes sestavu, z tohohle pohledu jsme uhráli slušný výsledek. Neměli jsme ani čas na přípravu, hráči odpadávali během včerejší noci a dnešního dopoledne."

Hans Wallson (HC Sparta Praha): "Bylo dobré opět hrát po pauze. Jsme šťastní, že jsme vyhráli a že máme tři body. Nepředvedli jsme nejlepší výkon, ale takové to bývá, když se vrátíte po pauze. Za vítězství a tři body jsme šťastní, to je pro nás důležité."