22. 12. 2017 | Vlastimil Mourek, HC Sparta

KVA - SPA 5:2 - Junioři venku padli počtvrté v řadě

27., pátek 22. 12. 2017
Karlovy Vary - Sparta KVA - SPA
Karlovy Vary: Kašpar – Vodička (A), Brabec, Pajk, Weinhold, Přibyl, Vápeník, Kala, Hrůša – Davídek, Janata (C), Prošek, Horký, Šik, Pastyřík, Petrov, Bečka, Tlačil, Halberštát, Salnikov.
Sparta: Hofmann – Janda (A), Simotics, Prchal, Mrkvička, Sedliský, Eliáš (A), Karoch – Schwamberger, Rousek, Nacházel, Fabiánek, Larsen, Pejchal, Chlouba, Dubský (C), Wojnar.
Branky a nahrávky: 5. Weinhold (Horký, Vodička), 23. Pajk (Horký, Pastyřík), 34. Bečka (Petrov, Tlačil), 48. Tlačil (Přibyl), 49. Prošek – 58. Chlouba (Rousek, Dubský), 59. Schwamberger (Wojnar, Mrkvička). Rozhodčí: Hucl – Pešek, Sedláček. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 88. Střely na branku: 41:44. Průběh utkání: 5:0, 5:2.
Špatný výkon juniorů v utkání 27. kola DHL Extraligy juniorů na ledě Karlových Varů na body nestačil. Svěřenci Pavla Gefferta inkasovali na západě Čech celkem pět branek, a když v závěru dvakrát rozvlnili síť, jednalo se už pouze o kosmetickou úpravu. Pražané si tak připsali čtvrtou venkovní porážku za sebou.

Komentář

První třetinu načal lépe hostující celek, když zamkl energetiky v jejich obranném pásmu, nevydrželo to však dlouho. V páté minutě se totiž po přihrávce Michala Horkého výtečným backhandovým blafákem prosadil Martin Weinhold. Od té doby se hrál trochu opatrnější hokej. Bylo sice k vidění mnoho šancí, ale žádný gól v první třetině už nepadl i přes to, že se poměrně dost vyučovalo.


Ve druhé dvacetiminutovce byl k vidění mnohem agresivnější a atraktivnější hokej. Hosté chtěli stůj co stůj vyrovnat. Místo toho je ale čekala studená sprcha. Po dvou minutách se povedlo vsítit gól Ondřeji Pajkovi. Poté byli na puku vidět spíše domácí. V polovině zápasu měli hosté obrovskou šanci, když se Tomáš Nacházel objevil před odkrytou karlovarskou svatyní. Jenže výborný Jakub Kašpar se stihl včas přesunout. A v hokeji a ve sportech obecně platí pravidlo „nedáš, dostaneš“. Minutu poté svou střelou vymetl pavučinky v pravém horním rohu Jan Bečka. U kotouče už byli pak vidět více domácí.


Třetí dějství také přineslo zajímavou podívanou. Padly v ní totiž čtyři branky. V prvních pěti minutách třetiny se dařilo hostům, ale ani jedna šance nepřinesla kýženou branku. Na druhé straně podél pravého mantinelu ujel obraně Jan Tlačil, jehož střela se otřela o Hofmannovu lapačku. Po 35 vteřinách se do samostatného úniku dostal Radek Prošek, který svou forhendovou kličkou vsítil už pátý gól pro Energii.

Pak už ale Hofmann za svá záda kotouč nepustil. Když už se v posledních dvou minutách zdálo, že je rozhodnuto, zvedli si hosté alespoň trochu sebevědomí. V jedné minutě se podařilo Jaroslavu Chloubovi a Tomáši Schwambergovi vsítit ještě dvě branky. Ty už ale byly pouze kosmetickou úpravou.

Ohlasy trenérů

Pavel Arnošt (HC Energie Karlovy Vary): Pro nás to bylo opět důležité utkání, chtěli jsme zvítězit a to se nám povedlo. Myslím, že jsme do zápasu nastoupili velmi koncentrovaně a zvládli jsme tento zápas velice obstojně. Akorát nás samozřejmě mrzí ten závěr, kdy jsme inkasovali dvě laciné branky. Na druhou stranu je to zkušenost. Kdyby ten stav byl trošku jiný, tak jsme se více zkoncentrovali. Určitě je to velice cenné vítězství teď do vánoční pauzy.

Pavel Geffert (HC Sparta Praha): Z naší strany byl zápas jedna veliká tragédie. Karlovy Vary zaslouženě vyhrály, ve všech ohledech nás předčily. Vykládá o tom i samotný výsledek. My jsme se pak proměnili ve skupinku nazdárků, která se sem přišla jen pobavit a jet nazpátek do Prahy.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Růžička: Máme na čem stavět, parta je výborná

HV71 – SPA 3:2 - Spartu vychytal Alnefelt

Sparta završí kemp v Německu proti Mannheimu

Barbora Snopková Haberová: Chceme plnou O2 arenu