11. 10. 2005 | Lucie Vítková

Kouzlo T-Mobile Areny odčarováno

13., úterý 11. 10. 2005
Sparta - Slavia SPA - SLA
Sparta: Bříza - Hlavačka, Stehlík, Černošek, Jan Hanzlík, Dobroň, Toman - Ton, Marek, Štrba - Kratěna, Netík, Chabada - M. Růžička, Jakub Šindel, Špaňhel - Vrbata, od navíc 21. Dragoun.
Slavia: Franěk - Kadlec, Kolařík, J. Novák, Žižka, Žabka, Drtina, Graňák - Duda, Beránek, Tomica - Bednář, Divíšek, Sup - D. Hruška, Vlasák, Dlouhý - L. Havel, Sobotka, Vondrka.
Branky a nahrávky: 44. Netík (Dragoun) - 5. J. Novák (Vlasák, Bednář), 12. J. Novák (Divíšek, Bednář), 60. Sup (Bednář). Rozhodčí: Rejthar - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. Diváci: 9159.
Dvojitým mávnutím magické hokejky slávistického obránce Jana Nováka pominulo kouzlo domácího stánku Sparty. Ve velmi kvalitním utkání, které nepostrádalo ani patřičnou atmosféru, nedokázali sparťané dlouho nalézt klíč k odemknutí pevné obrany hostí. Nakonec se prosadil Netík, ale zůstal osamocen a Slavia zvítězila 3:1.

Fotogalerie

Komentář

Lépe do utkání vstoupila Slavia posilněna prozatimní letošní neporazitelností, domácím naopak chyběla celá řada opor. Sparťané hned v úvodu dostali možnost přesilové hry, ale ke střele se nedostali. Stejnou možnost měli také hosté, ale namísto drtivého tlaku přišla šance Špaňhela, jenž uháněl sám na Fraňka. Ve 4. minutě Novák na modré čáře několikrát naznačil střelu, sjel si až k Břízovi a forhendovou kličkou poslal Slavii do vedení. Holešovičtí se z velkého nástupu hostí nemohli dlouho oklepat, v další početní výhodě zkusil štěstí pouze Netík. Slavia nadále určovala tempo zápasu, prosazovala se také obránci, pěknou akci předvedl Graňák. Ve 12. minutě se Vysočanští radovali podruhé. Novákova střela od modré se štěstím zapadla za překvapeného Břízu. Sparta se dostávala ke slovu jen sporadicky, přesto v závěru třetiny dokázala chvílemi slávistické obraně připravit perné okamžiky. V oslabení ujížděl Ton, tísněn obráncem nedokázal svou šanci zužitkovat. Netík prošel sám celým hřištěm, v koncovce ovšem selhal. Před prázdnou brankou srazil Bednář v solidní šanci Štrbu a odešel si na dvě minuty odpočinout. Chabada v přesilové hře před Fraňkem nezvedl ideálně touš, střelou mezi betony neuspěl také Ton.

Druhou část odstartoval Divíškův švih a dobrý zákrok sparťanského veterána. Dobrou příležitost připravil Kratěnovi Chabada, ale Franěk mezi tyčemi stále odolával. Po zaváhání Tomana musel Bříza opět prokázat svůj um, když osamocen čelil nadvakrát Bednářovi. Stejný hráč se vzápětí protáhl po křídle jako štírek a donutil domácího gólmana jít do rozkleku. V polovině utkání měla alespoň optický tlak na chvíli Sparta, ale větší šance si nevytvořila. Veškerá snaha o skórování končila u mantinelu. Naopak Slavia hrála jednoduše, zato účelně. Hruška namazal na střelu Beránkovi, jenž nezamířil přesně, Graňákovo nahození po vhazovaní se zastavilo na tyčce branky. Po jedné z dalších šancí se sám před Břízovou svatyní ocitl Divíšek, ale laxní zakončení nemohlo domácího strážce překvapit.

Do třetí třetiny vstoupila Sparta aktivněji, hnaná touho zápas zdramatizovat hledala recept na dobře zformovanou obranu hostí. Potřebnou dávku štěstí měl Franěk po jedovce Chabady, kterou vyrazil jen špičkou betonu. Ze stejné pozice střílel vzápětí také Kratěna do ramena. Ve 44. minuta Sparta přetavila tlak v kontaktní branku. Netík vystřelil a svou střelu ihned z těžkého uhlu dorazil pod horní tyč brány. Horké chvíle připravilo slávistické obraně také duo Štrba – Marek podpořené střelcem Tonem, Franěk se již oklamat nenechal. Dlouhého střelu vytěsnil na druhé straně chráničem Bříza, poradil si také s nepříjemným pokusem Žabky. Své dovednosti v závěru prokázal také mladý Šindel, ale v zakončení propadl stejně jako pár minut před ním zadák Hlavačka. Jedinečnou možnost srovnat skóre měli domácí v závěru v početí výhodě, ale namísto tlaku přišel zbytečný faul Hlavačky a konec sparťanských nadějí. Ti se ještě pokoušeli zlomit zápas v power play, při které definitivně v 60. minutě zlomil jejich odpor Sup. Sparta uzavřela první čtvrtinu prohrou v derby a ztraceným kouzlem T-Mobile Areny, která byla do třináctého kola nedobyta.

Ohlasy trenérů

Jaromír Šindel (Sparta): Největší rozdíl mezi oběma týmy byl v přesilových hrách, které ovlivnily hlavně začátek zápasu. My jsme měli dvě, které jsme neproměnili, naopak Slavia dala gól hned z první. Pak se hra vyrovnala, byl k vidění kvalitní hokej, ale nám už se nepodařilo vyrovnat. Hodně nám chyběl hlavně Vopat, který by byl proti Slavii velmi platným hráčem.

Jiří Kalous (Slavia): Ukončit sérii neporazitelnosti domácích se nám podařilo zejména díky perfektní ukázněnosti všech hráčů, herní disciplíně a výkonu brankáře Petra Fraňka. Ze zápasu jsme měli obavy, protože v našem týmu v minulých dnech proběhla menší střevní viróza. Nakonec jsme to ale zvládli. Že jsme v první čtvrtině neprohráli je příjemné, ale my už se koukáme dopředu k dalším zápasům.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Domácí jízda pokračuje, přijedou Vítkovice!

Sobotka: Chyběl nám pohyb a myšlenka

JUN: SPA - LIT 5:4 - Vítězná série pokračuje

Den otevřených dveří pro budoucí hokejisty