LIB - SPA 3:2sn - Junioři získali v Liberci bod

28., pátek 3. 1. 2020
Liberec - Sparta LIB - SPA
Liberec: Čajan – Hladík, Ira, Charvát (C), Žůrek, Had – Křepelka, Vomáčka, Šafařovský (A), Adamec, Jansa, Strnad, Masař, Drábek, Nezbeda, Rossmy, Šeliga, Žemba.
Sparta: Cichoň – Fiala, Bláha, Prchal (C), Klodner, Chvátal, Gajdoš – Prymula, Kulhánek, Klimo, Krchňák, Vaňous. Slavíček (A), Rubeš, Routa, Konečný, Vágner, Arnošt (A), Gluzman.
Branky a nahrávky: 10. Strnad (Vomáčka), 54. Žemba, rozh. náj. Šafařovský – 34. Konečný (Rubeš, Fiala), 60. Bláha (Konečný, Slavíček). Rozhodčí: Úlehla – Kis, Bohuněk. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 98. Střely na branku: 36:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
V utkání 30. kola O Pohár DHL zavítali sparťanští junioři na sever Čech, kde je čekal Liberec. Vyrovnané utkání nabídlo řadu šancí, které oba brankáři ve většině případů úspěšně zlikvidovali a body se nakonec rozdělovaly. O zisku bonusového druhého bodu musely rozhodnout až nájezdy, v nichž byli úspěšnější Bílí Tygři a sparťané se vraceli do Prahy s cenným bodem na kontě.

Začátek utkání napověděl, jaké tempo bude mít zbytek zápasu. Hra se přelévala ze strany na stranu a ani jeden z gólmanů se rozhodně nenudil. Sparta mohla otevřít skóre zápasu v úvodní přesilovce, to se jí ale nepovedlo. A to mohlo hosty mrzet, protože v desáté minutě už prohrávali. Střelu Benjamina Vomáčky vyrazil Oldřich Cichoň pouze na hůl Vojtěcha Strnada, který poslal kotouč za brankovou čáru - 1:0.

K vidění byl i nadále rychlý a atraktivní hokej. Tygři mohli zvýšit svůj náskok v přesilovce, Cichoň ale tvrdou ránu Adama Charváta vyrazil. Těsně před první sirénou měl velkou šanci na vyrovnání Dominik Arnošt, tváří v tvář Pavlu Čajanovi však neuspěl. Po úvodní části hry tak svěřenci trenéra Milana Plodka vedli o jednu branku.

Začátek druhé třetiny opět nabídl atraktivní podívanou s několika šancemi na obou stranách. Dvě nadějné šance na vyrovnání si vypracoval Dominik Arnošt, jenže ani jednou Čajana nepřekonal. Po přihrávce Filipa Jansy mohl navýšit liberecký náskok Dominik Šeliga, ani ten ale svou příležitost v gól neproměnil.

Skvěle chytající gólman Čajan nakonec v 34. minutě inkasoval. Po ose Zoran Fiala - Václav Rubeš se kotouč dostal k Jakubu Konečnému, který propálil libereckého gólmana - 1:1. Vzápětí se Pražané mohli opět dostat do vedení, tvrdou ránu Rubeše však domácí brankář lapil. Před třetí periodou tak bylo vše otevřené.

Hned v 42. minutě mohl naše juniory poslat do vedení Michal Vágner, jenže Čajan jeho střelu z mezikruží chytil. Další velkou šanci Pražanů si připsal Josef Slavíček, který se řítil sám na libereckého gólmana, ani on ale gól nevstřelil. A tak udeřili Tygři. Sparťané si totiž vstřelili nešťastný vlastní gól, který byl nakonec připsán Janu Žembovi - 2:1.

Naši junioři se ale nevzdali a šli si za vyrovnáním. A toho se nakonec dočkali! V power-play přihrál Konečný na modrou čáru Markovi Bláhovi, jenž to vzal na sebe a tvrdou ránou prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:2. Rozhodnout tak muselo prodloužení.

V něm byli aktivnější Pražané, kteří si zahráli i přesilovku, všechny jejich šance ale pochytal Pavel Čajan a na řadu tak přišly samostatné nájezdy. Za hosty se trefil jen Patrik Prymula, což na bonusový bod nestačilo. Z Tygrů totiž byli úspěšní Lukáš Nezbeda a Petr Šafařovský, kteří tak rozhodli o výhře domácích.