LIB - SPA 4:1 - Třetí porážka s Bílými Tygry

28., pátek 20. 12. 2019
Liberec - Sparta LIB - SPA
Liberec: Hrachovina – Šmíd (A), Knot, Derner, Graborenko, Kotvan, T. Hanousek, Havlín – Ordoš, L. Hudáček, Lenc – J. Vlach, Marosz, Průžek – L. Krenželok, P. Jelínek (C), M. Zachar – Rychlovský, A. Musil, D. Špaček.
Sparta: J. Sedláček – Kalina, Blain, Tomáš Dvořák, Jurčina, Polášek (A), Košťálek, Piskáček (A) – Smejkal, Tomášek, Řepík (C) – Rousek, Pech, Forman – Kudrna, Sukeľ, Říčka – Vitouch, Pšenička, Kropáček.
Branky a nahrávky: 7. Lenc (P. Jelínek, L. Hudáček), 37. Lenc, 38. Průžek (Lenc, Knot), 41. Lenc (Průžek, L. Hudáček) – 26. Řepík (Smejkal, Rousek). Rozhodčí: Pešina, Mrkva – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 7:6, navíc Vlach (LIB) 10 minut - Košťálek (SPA) 5 minut plus OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 500 (vyprodáno). Střely na branku: 31:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1. Nejlepší hráči utkání: Radan Lenc - Adam Polášek.
Druhé utkání po reprezentační přestávce Spartě nevyšlo. Svěřenci Uweho Kruppa nedokázali zdolat Bílé Tygry ani na třetí pokus, když na jejich ledě padli jasně 1:4. Severočeši rozhodli o vítězství na přelomu druhé a třetí třetiny i díky hattricku Radana Lence, zůstávají tak jediným týmem, který naše mužstvo v této sezoně neporazilo. Šanci na nápravu mají naši hokejisté už v nedělním domácím utkání proti Třinci.

Sparťanští trenéři poslali do branky opět Jakuba Sedláčka, který vychytal vítězství nad Plzní. Šanci dostali mimo jiné mladíci David Vitouch a Vojtěch Kropáček. V úvodu utkání měli domácí slušný tlak, který však nevyužili. K vidění byla rychlá a svižná hra, která se častokrát přelévala ze strany na stranu. První velkou šanci měl na svědomí Smejkal, jenž se však z prostoru před brankou neprosadil.

Naši hokejisté šli vzápětí do tří, když fauloval Pech a Dvořák vyhodil kotouč mezi diváky. Liberečtí tento prohřešek potrestali, když Jelínek našel u bližší tyče Radana Lence a domácí pětadvacítka už měla jednoduchou práci. Domácí tým hnalo dopředu hlasité publikum, které posléze sledovalo famózní zákrok Jakuba Sedláčka proti dorážce Zachara. Sparťané měli k dispozici dvě přesilové hry, v nichž mohl skórovat Tomášek, na Hrachovinu si však nepřišel.

Domácí hokejisté si přenesli pohodu do druhé třetiny a sparťanský brankář musel být několikrát v pohotovosti. Dobrou šanci mohl mít Hudáček, jehož přihrávka na Krenželoka nebyla přesná. Po necelých šesti odehraných minutách se pro změnu dočkali sparťané. Michal Řepík nadvakrát překonal z mezikruží dosud bezchybného Hrachovinu a vyrovnal stav utkání.

S blížící se polovinou utkání šlo tempo hry nahoru a diváci v aréně se rozhodně nenudili. Sudí byli nuceni zasáhnout do hry svým hvizdem, jelikož z obou stran přišel faul. Hra ve čtyřech však větší množství šancí nepřinesla. Před začátkem druhé přestávky se přeci jen gólový stav změnil. Nejprve Radan Lenc poslal puk do branky odrazem od chráničů obránce Jurčiny a poté zvýšil náskok Bílých Tygrů Jiří Průžek, jenž zametl kotouč pod Sedláčkovu lapačku.

Liberečtí vstoupili ve velkém stylu i do třetí třetiny a Jakub Sedláček musel už po šestadvaceti vteřinách lovit puk ze své sítě. Průžek se sice ještě neprosadil, ale dorážka Radana Lence už byla přesná a hosté ztráceli na svého soupeře tři branky. Vzápětí se strhla velká mela po tvrdém hitu Košťálka na Dernera a sudí poslal sparťanského obránce rovnou do sprch. Bílí Tygři dlouho v početní výhodě nehráli, jelikož šli pykat za špatné střídání. Dvouminutová hra ve čtyřech hráčích žádné větší nebezpečí nepřinesla a u obou branek byl po většinu času klid.

Až ke konci liberecké přesilovky Hudáček vymyslel další kulišárnu, když našel svou přihrávkou křížem přes osu hřiště Lence, ale liberecký útočník ke svému hattricku čtvrtý zásah nepřidal. Sedláček však musel být i nadále ve střehu, když si počkal na Musilovu ránu. Sparťané si další akce před brankářem Hrachovinou už nepřipsali a podlehli Liberci potřetí v sezoně, tentokrát 1:4.

Patrik Augusta (Bílí Tygři Liberec): „Myslím, že jsme viděli hezké utkání. Rozhodla druhá branka. V tom momentě měla Sparta šance a my jsme byli pod tlakem. Podržely nás ale výborné zákroky Dominika Hrachoviny a dali jsme pak druhý gól. Pak už se to naklonilo naším směrem a podařilo se nám vstřelit další branky. Velice dobře jsme odehráli třetí třetinu.“

Jaroslav Nedvěd (HC Sparta Praha): „Do půlky zápasu jsme vzdorovali, soupeř byl asi o trochu lepší, ale kdybychom vstřelili druhý gól my, mohlo se to přesunout na naši stranu. My jsme to ale asi neměli v sobě, abychom dělali ty správné věci každé střídání. V některých situacích jsme ztratili pokoru. Mysleli jsme si, že je přehrajeme jen nějakou ofenzivou, že to půjde samo a že jim nastřílíme sedm gólů jako posledně. Góly jsme ale nedávali, naopak jsme soupeři nabízeli přečíslení, která trestal. Myslím, že zvítězil zaslouženě.“