LIB - SPA 6:1 - Mladší dorost v Liberci padl

II/8, čtvrtek 18. 1. 2018
Liberec - Sparta LIB - SPA
Liberec: Čajan – Kovář, Hladík, Moc, Böhm, Šedivý, Starý, Kollert – Trunda, Pray, Jansa, Měchura, Folda, Strnad (C), Nezbeda, Chmelař, Gajda, Vodlan.
Sparta: Sluka– Truhlář (C), Zemchenkov, Hamara, Ducháč, Guryevskiy, Adam – Kubánek, Mácha, Adamec, Potůček, Broš, Slavíček, M. Vitouch, Tomek, Theimer, Kuracina.
Branky a nahrávky: 13. Nezbeda (Strnad), 16. Trunda (Böhm), 40. Měchura (Pray, Jansa), 43. Pray (Kovář, Jansa), 51. Starý (Kovář, Nezbeda), 55. Nezbeda (Trunda, Strnad) - 37. Kubánek (M. Vitouch, Ducháč). Rozhodčí: Kratochvíl - Kettner, Axman. Vyloučení: 6:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 32. Střely na branku: 21:20. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1.
Po skalpu Českých Budějovic zamířili sparťanští mladší dorostenci do Liberce. Do sestavy se vrátil po zranění obránce Šimon Truhlář a v útoku už nechyběl urostlý Adam Mácha. Ani toto však sparťanům nepomohlo, jelikož na severu Čech od začátku utkání tahali za kratší konec. Na konci druhé třetiny se podařilo snížit Maximu Kubánkovi, domácí ale ve třetí třetině ještě přidali tři branky, a uštědřili tak hostům porážku 1:6.

První dvacetiminutovku začali lépe hosté, kteří diktovali tempo hry. Přesto první gólovou šanci měl na holi domácí Folda. V situaci dva na jednoho mohl zakončovat do poloprázdné branky. Bohužel pro domácí dostal přihrávku pod brusle a musel si puk zpracovat. Sluka se stihl přesunout, byl u své tyčky včas a Foldův pokus vyrazil. Časem se hra vyrovnala a Tygři se rovněž dostali do tempa. Zrychlenou kombinaci a bruslení předvedl při dobrém napadání Strnad, který předložil puk pro skórujícího Lukáše Nezbedu. O tři minuty později navýšil vedení Libereckých útočník Tomáš Trunda, který předvedl výbornou práci a přehled před brankou, našel si ve skrumáži puk a dotlačil ho za brankovou čáru.

Tygři byli po většinu druhé třetiny lepším týmem, ale během krátkého výpadku domácí defenzivy se mohli hosté dočkat vyrovnání skóre. Po nekompromisní střele pod břevno a snížení od Maxima Kubánka měl druhý gól na hokejce Slavíček. Výborný Čajan proti jeho nájezdu zakročil lapačkou a podržel Liberec. Dvoubrankové vedení si vzali Modro-bílí zpět v poslední minutě druhého dějství. Adam Měchura se po nahození a nepřehledné situaci před brankou dostal k odraženému puku a backhandem zakončil do odkryté sítě.

V poslední dvacetiminutovce jsme byli svědky jasné dominance Tygrů, alespoň co se gólových příspěvků týče. Sluka byl v permanenci prakticky pořád. Nejdřív ho střelou počastoval Kovář, to ještě stihl skvěle zakročit. Bohužel pro gólmana hostí se puk odrazil přímo na hokejku Williama Praye, který měl lehkou práci proti bezmocnému brankáři. V 50. minutě se během jedenácti vteřin třikrát vylučovalo, jednou na straně Tygrů a dvakrát na sparťanské. Lépe z toho vyšli domácí, kteří svou početní výhodu bleskově využili. Na modré čáře prohodil Kovář puk pod hokejkou bránícího hráče, ujal se ho Adam Starý, který si všiml obrovského množství prostoru. Vybruslil si více do středu kluziště a vymetl pavučinu branky. Definitivní tečku přidal svým druhým gólem v zápase Lukáš Nezbeda. Prosmýkl se mezi obráncem a tváří v tvář Slukovi zamířil mezi betony.

Václav Kočí (Bílí Tygři Liberec): "V první třetině jsme sice dali góly, ale nebyli jsme lepší než soupeř, který nás zatlačil do obranného pásma. Těžko jsme se odtamtud dostávali. Zaplať pánbůh, že se nám podařilo dát tolik branek. Produktivita je taková jaká by měla být celou sezonu, ale to nejde nikdy zaručit. Samozřejmě jsme za to rádi a doufáme, že to vydrží. Měli jsme za sebou sérii proher, teď jsme zase pár zápasů vyhráli. Je dobře, že jsme to otočili a snad budeme takhle pokračovat."

Tomáš Hamara (HC Sparta Praha): "Rozhodly dvě individuální chyby v první třetině. Bylo to vyrovnané utkání, možná jsme měli i víc šancí my, ale bohužel dvě chyby nás zlomily a pak se to těžko dohánělo s takhle kvalitním soupeřem. To, že nedáváme góly, nás trápí dlouhodobě a tomu potom odpovídá výsledek. Soupeř byl lepší, důraznější, víc chtěl a zasloužil si vyhrát."