LIB - SPA 7:2 - Starší dorost podlehl Liberci

2., sobota 9. 9. 2017
Liberec - Sparta LIB - SPA
Liberec: Zajíček – Adamec, Šuráň, Charvát, Bieniek, Nikolič, Žůrek, Škorec, Had, Ira – Rychlovský, Maťátko, Liška, Drábek, Křepelka, Vomáčka, Hájek (C), Kotyza, Žemba, Šafařovský, Šeliga.
Sparta: Mičán – Bureš, J. Najman, Tůma (C), Vorobjev, Pika, Lis, Klapka, Gajdoš – M. Najman, Prymula, Kasanda, Dani, Flídr Smola, Arnošt, Čech, Vitouch.
Branky a nahrávky: 7. Šafařovský (Drábek), 14. Hájek (Maťátko), 20. Vomáčka (Drábek), 36. Hájek (Žemba, Adamec), 58. Maťátko (Hájek), 58. Žemba, 60. Šuráň (Nikolič) – 51. Prymula, 54. Čech (Prymula, Arnošt). Rozhodčí: Folk – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 11:10, navíc Pika (SPA) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Střely na branku: 30:31. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 7:2.
První kolo zvládli starší dorostenci Sparty bez problémů, když nastříleli sedm gólů Letňanům. Ve druhém kole stejný počet branek inkasovali v Liberci a prohráli 2:7. Už po první třetině ztráceli svěřenci Richarda Žemličky tři branky a tento stav už zvrátit nedokázali. Po dvou zápasech tak mají v tabulce tři body.

Liberečtí začali pěkně od podlahy a už v šesté minutě mohli otevřít skóre. Charvát, který byl faulovaný v úniku, ale při trestném střílení na gólmana Mičáka nevyzrál. Bezbrankové skóre ale dlouho netrvalo. Střílený pas Drábka od pravého mantinelu nasměroval do brány Pražanů Petr Šafařovský a Tygrů byl najednou plný led.

Herní rozdíl mezi oběma soupeři byl patrný. A co víc, Severočechům se dařilo proměňovat šance. O dvoubrankový náskok se postaral kapitán Matěj Hájek, jenž se prosadil z předbrankového prostoru. Ani to ale v první třetině ze strany domácích nebylo vše. V samotném závěru Drábek přihrál o brankovou konstrukci Benjaminu Vomáčkovi. Ten nabral kotouč na bekhend a poslal ho nechytatelně pod horní tyč.

Šelmy pokračovaly v ostrém tempu i v prostředním dějství. Velmi blízko ke gólu měl opět Hájek, jeho chirurgickou teč Bieniekova stříleného pasu však Mičák za svá záda nepustil. Na druhé straně Pražané selhali v přečíslení dva na nikoho, což jako by dokumentovalo sparťanský zmar v utkání.

V přesilové hře navíc Bílí Tygři počtvrté trestali! Adamec se rozhodl pro střelu od modré přesně ve chvíli, kdy byl před Mičákem hustý provoz. Vůbec nejsuverénněji si před bránou počínal Matěj Hájek a právě od jeho hokejky puk putoval za záda hostujícího gólmana.

Sparťané se pořádně oklepali až ve třetí části a nakonec se jim ze zápasu do určité míry povedlo udělat drama. Patrik Prymula nejprve přesně zakončil svůj samostatný únik a vzápětí přispěl i ke druhému gólu Sparty. Právě jeho přesilovkovou střelu tečoval za Zajíčkova záda Štěpán Čech. Šest minut před koncem to tak bylo už jen o dvě branky.

Tygři ale ztrátu kontroly nad dobře rozehraným duelem odmítli. K páté trefě pomohla šelmám chyba brankáře Mičána, po které se Martin Maťátko radoval z překvapivé branky. Rozhozená Sparta se pak úplně rozsypala. Na 6:2 upravil prakticky okamžitě Jan Žemba a definitivní razítko na liberecké vítězství přidal na konci střelecky bohatého klání bek Jakub Šuráň. Sparťané tak nenavázali na první vítězství a po dvou utkáních mají bilanci jedné výhry a jedné porážky.