LIT - SPA 0:6 - Starší dorost zničil Litvínov

27., pátek 2. 12. 2016
Litvínov - Sparta LIT - SPA
Litvínov: Pejsar – Čapek, Žižka, Havlík, Liška, Myšák, Černohorský, Cikánek – Bartoš, Jouza, Arnold, Dufek, Kordule, Pech, Ineman, Svoboda, Pavlíček, Berka. Trenér: Radek Mrázek.
Sparta: Mičán – Haš, Vízner, Tůma, Hadamczik, Hanuš – Švarc, Šišolák, Čížek, Nacházel, Gnusin, Dani, Flídr, Pika, Prymula, Kropáček, Čech, Vorobjev, Pavel. Trenér: Richard Žemlička.
Branky a nahrávky: 3. Čech (Hanuš, Dani), 9. Haš (Nacházel), 14. Prymula (Čížek, Šišolák), 15. Čech (Vízner, Dani), 41. Haš (Švarc, Hanuš), 57. Čech. Rozhodčí: Kostourek – Rozlílek, Kopáč. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 0:0. Střely na branku: 26:36. Průběh utkání: 0:6.
Sparťané odehráli předposlední kolo základní části NOEN Extraligy staršího dorostu v Litvínově, kterému výborným výkonem nedali žádnou šanci. I díky hattricku Štěpána Čecha slavili vysoké vítězství 6:0 a mohou se chlubit vynikající formou, když v posledních sedmi zápasech vyhráli hned šestkrát.

Sparťané na soupeře vlétli hned od začátku. Už ve třetí minutě vedli, když přesilovou hru využil Štěpán Čech. Na druhý gól nemuseli dlouho čekat, když v deváté minutě zvyšoval skóre tvrdou střelou Martin Hugo Haš. Pražané ale tlačili soupeře dál a do konce třetiny se radovali ještě dvakrát. Nejprve ve čtrnácté minutě překonal Pejsara přesnou střelou Patrik Prymula, o pár chvil později se prosadil ještě Štěpán Čech. Sparťané tedy odcházeli do kabin s luxusním čtyřbrankovým náskokem.

I ve druhé třetině litvínovští hokejisté nestíhali a sparťané strávili většinu času v útočném pásmu. Blízko zvýšení náskoku byli svěřenci Richarda Žemličky hned několikrát, ale žádná ze střel nenašla správný cíl. Největší šanci si hosté vytvořili paradoxně v oslabení, kdy Pejsar se štěstím udržel kotouč pod betonem. Ani další příležitosti hokejisté Sparty nevyužili a i po druhé třetině měli stále stejný náskok čtyř gólů.

Hned na úvod třetí dvacetiminutovky hráli sparťané přesilovku pět na tři, kterou po devatenácti sekundách využil svým druhým gólem v utkání Martin Hugo Haš. Také Litvínov si vypracoval šance, které ale Mičán pochytal. A naopak se ještě jednou mohli radovat hráči Sparty, když necelé dvě minuty před koncem zkompletoval Štěpán Čech hattrick a uzavřel skóre zápasu na 6:0.