20. 11. 2012 | Lucie Štěrbová

LIT - SPA 2:3p - Výhru vystřelil Hovorka

23., úterý 20. 11. 2012
Litvínov - Sparta LIT - SPA
Litvínov: Francouz - Posmyk, Kousalík, Stříteský, Zeman, Charousek, Martinka, Gula, Brejčák - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Martin Frolík, J. Černý, R. Pšurný - Sklenička, Rapáč, Kubinčák
Sparta: Neuvirth - Sičák, Milam, Gřegořek, Krstev, Vallin, Philipp - Hovorka, Broš, Tenkrát - P. Ton, J. Hlinka, Pacovský - Sekáč, Přibyl, I. Rachůnek - Jánský, Foster, Bahenský.
Branky a nahrávky: 22. Hanzl (Martynek, Trávníček), 48. Hanzl (Trávníček) - 23. Pacovský (Ton, Krstev), 39. Ton (Sičák), 64. Hovorka (Sičák, Rachůnek). Rozhodčí: Šindler, Svoboda - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 5152. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
Sparta veze z Litvínova dva body za výhru 3:2 v prodloužení. Jako první šli sice do vedení Chemici, Pacovský ale vyrovnal už po půl minutě hry a v závěru druhé třetiny poslal Spartu do vedení Ton. Litvínov sice srovnal a v závěru zápasu měl více ze hry, Sparta ale remízu po 60 minutách udržela a Marek Hovorka v prodloužení vystřelil druhý bod.

Komentář

Sparta začala stejně jako v derby první třetinu aktivně, nicméně na rozdíl od nedělního souboje nevytěžila z aktivní hry v prvních minutách zápasu branku. V páté minutě navíc putoval na trestnou lavici Sičák, čímž dal Litvínovu čas na srovnání kroku. Neuvirthovu pozornost pak postupně prověřili Pšurný, Hanzl ,Černý a Charousek. První třetina nicméně přinesla spíše opatrný hokej bez větších šancí, který fanoušky v ochozech litvínovského stadionu nadchl jen těžko.

Kdo se ale zapomněl o pauze na výborné litvínovské klobáse, přišel o první branku utkání. Kapitán Broš byl vyloučený za sekání a Litvínov předvedl učebnicovou přesilovkovou souhru, na jejímž konci byl Robin Hanzl.

Spartu ale inkasovaná branka paradoxně nakopla a srovnáno bylo už po půl minutě hry. Petr Ton vylákal gólmana Francouze z branky dál, než by se na extraligového gólmana slušelo, a Dominik Pacovský pak směřoval následnou Tonovu přihrávku do zcela prázdné klece.

V aktivní hře Sparta nepolevila ani po vyrovnání. Naopak. V dalších minutách získala ještě výraznější herní převahu, na kterou Litvínov odpovídal fauly a Sparta ji nakonec korunovala vedoucí brankou na 2:1 ve dvojnásobné přesilovce v závěru třetiny. Tentokrát se Petr Ton prosadil ne jako nahrávač, ale jako střelec.

Do třetí dvacetiminutovky vstoupil Litvínov aktivněji a výsledkem byla branka ve 48. minutě, kdy se Neuvirth po těžkém zákroku jen pomalu zvedal z ledu, čehož využil opět Robin Hanzl a vyrovnal. V 50. minutě spálil velikou šanci Broš a další minuty už patřily spíše domácím. Litvínov ale svůj závěrečný tlak v branku nepřetavil, a tak se muselo prodlužovat.

V prodloužení Sparta hrála přesilovou hru, kterou sice nezačala ideálně, ale v jejímž závěru zamkla Litvínov v jeho pásmu. Potrestaný Zeman už byl oficiálně sice zpátky na ledě, do překažení gólové akce už se ale zapojit nestihl. Ukázkovou přesilovkovou souhru totiž v 64. minutě zakončil do zcela odkryté klece Marek Hovorka.

Ohlasy trenérů

Vladimír Jeřábek (Litvínov): "Sparta přijela do Litvínova výborně připravená. K ničemu jsme se nedostali a měli jsme málo střel. Hosté dobře bránili a čekali na brejky, které také v zápase měli. Po druhé třetině jsme bod chtěli, což máme, takže jsme relativně spokojeni. Jsme rádi, že končí série čtyř zápasů obden a teď si chvilku odpočineme a připravíme se na další utkání."

Josef Jandač (Sparta): "Hráli jsme dneska docela dobře. Odvážíme si dva body, před zápasem bychom to brali, ale po průběhu utkání jsme mohli mít i tři. První třetina byla vyrovnaná. Ve druhé jsme byli lepší, dostali jsme se do vedení, ale ve třetí třetině jsme udělali hloupou chybu, kterou soupeř potrestal. V závěru jsme byli rádi, když jsme utkání dovedli do prodloužení. V prodloužení jsme sehráli špatně přesilovku čtyři na tři, ale poté jsme naštěstí vsítili gól a rozhodli."

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Známe možné soupeře pro Ligu mistrů!

​Chlapík: Jsem Spartě vděčný, těším se na restart

Do Sparty se vrací Filip Chlapík!

Do dalších tří sezon se Sobotkou