27., pátek 28. 11. 2008
Litvínov - Sparta LIT - SPA
Litvínov: Franěk - Šlégr, Kubát, Kroupa, Švarný, Walter, Punčochář, Skuhrovec, Vobořil - Černý, Reichel, Lukeš - Kubinčák, V. Hübl, Jenáček - Jánský, Branda, Trávníček - Zíma, Heinisch, Bahenský
Sparta: Pöpperle - Ptáček, Gulaši, Vinogradov, Hanzlík, Procházka, Jerofejevs - Výborný, Broš, Kratěna - Ton, Langhammer, Netík - Melichárek, Koreis, Hromas - Látal, Krätzer, Mrňa - Kafka
Branky a nahrávky: 15. Kubát (Lukeš), 40. Lukeš (Reichel, Šlégr), 51. Lukeš (Šlégr), 54. Reichel (Lukeš, Černý) - 18. Výborný (Broš, Kratěna). Rozhodčí: Minář - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6177.
Vstup do druhé poloviny základní části se Spartě nepovedl. Na ledě Litvínova hráli sice svěřenci kouče Františka Výborného s domácími hokejisty dvě třetiny vyrovnanou partii, avšak nakonec přesto prohráli 1:4, když jedinou branku zaznamenal v přesilové hře David Výborný.

Zápas začal zostra a už v prvních 90 vteřinách si puk osahali oba brankáři. I v dalším průběhu první třetiny se hra přelévala ze strany na stranu. Skóre se poprvé měnilo v čase 14:07. Puk se v přesilové hře odrazil od zadního mantinelu a moment překvapení zužitkoval domácí Karel Kubát.

Hosté kontrovali po třech minutách rovněž v početní výhodě. Sparťané roztočili rychlou kombinaci, puk se dostal k osamocenému Davidu Výbornému, který z bezprostřední blízkosti překonal Fraňka v brance Litvínova.

V osmé minutě druhé části mohli jít hosté do vedení, při dorážce Broše včas vymrštil beton litvínovský Franěk. V polovině utkání potom pohořel Reichel v souboji tváří v tvář golmanu Pöpperlemu.

Litvínovského matadora o tři minuty později napodobil Petr Ton, zpoza brány si vybruslil před Fraňka, ten jeho pokus vyrazil. Díky nedůrazu domácích beků se k dorážce dostal Netík, jeho střela míjela litvínovskou klec o centimetry.

Tři minuty před druhou sirénou zahrozil domácí František Lukeš, když rozzvonil tyčku Pöpperleho branky. Pětatřicet vteřin před odchodem do šaten už se však nemýlil a z levého kruhu překonal hostujícího golmana.

V začátku závěrečné třetiny měla Sparta puk na svých hokejkách, skvěle chytajícího Fraňka ale neohrozila. Až ve 46. minutě ujel ve vlastním oslabení Netík. Samostatný nájezd zakončil pouze střelou do tyče.

Podobný kousek se o pět minut později povedl domácímu Františku Lukešovi. V oslabení jeli dva hráči Litvínova proti dvěma hráčům Sparty. Lukeš místo nahrávky volil tvrdou střelu, kterou chytře schoval za jednoho z obránců a Pöpperle musel potřetí lovit puk ze své sítě.

V čase 53:19 definitivně rozhodnul zápas Robert Reichel. Zpoza branky chtěl nahrávat na své spoluhráče, touš se však naneštěstí pro Spartu odrazil od jednoho z obránců za záda hostujícího brankáře.

Litvínov si zbytek zápasu zkušeně pohlídal a víc než šest tisíc nadšených diváků aplaudovalo jeho postupu na špici extraligy. Sparta propadla o dvě příčky na 6. místo tabulky.